توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 276987
رسوایی هدیه تسلیحاتی سعودی‌ها به لبنان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۳۱
برخی منابع رسانه‌ای لبنان از خراب بودن برخی موشک‌های خریداری شده از فرانسه خبر دادند.

به گزارش فارس،‌ منابع آگاه اعلام کردند که برخی موشک‌های خریداری شده از فرانسه در چهارچوب کمک مالی شاه سابق سعودی به ارتش لبنان، خراب و عملا قابل استفاده نیست. روزنامه السفیر در خبری نوشت: منابع آگاه اعلام کردند، اطلاعاتی در دست دارند که نشان می‌دهد رطوبت به برخی موشک‌های خریداری شده از فرانسه سرایت کرده و احتمالا برخی از آنها قابل استفاده نباشند.

این گزارش حاکی است که منابع آگاه لبنانی با اعلام این مطلب تاکید کردند: ارتش حق دارد این موشک‌ها را تعویض کرده و نمونه‌هایی بر اساس استانداردهای اعلام شده تحویل بگیرد. از طری دیگر برخی منابع فرانسوی که پرونده مسلح کردن ارتش لبنان با سلاح‌های فرانسوی را دنبال می‌کنند، مدعی شدند که موشک‌هایی که به ارتش لبنان تحویل داده شدند از انبارهای ارتش فرانسه در آمده و غیر ممکن است که خراب باشند.

«عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه سابق عربستان بیش از دو سال گذشته از هدیه سه میلیارد دلاری به منظور تسلیح ارتش لبنان با سلاح‌های فرانسوی سخن گفته بود که تا به امروز چنین امری محقق نشده است و در طول این مدت تنها یک محوله سلاح به ارتش لبنان تحویل داده شده که گزارش‌های خبری از غیر قابل استفاده بودن آن حکایت دارد.

تلویزیون ال‌بی‌سی لبنان ظهر امروز در خبری اعلام کرد: ارتش لبنان با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که آزمایشات دقیق نشان داد که موشک‌های میلان که از فرانسه تحویل گرفته هیچ مشکلی ندارند.
 
کلمات کلیدی : سعودی+ آل سعود+ عربستان+ لبنان+ تسلیحات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.