نظر منتشر شده
۱۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 395688
رییس سازمان بازرسی: ۶۳ میلیارد ریال از حقوق‌های نامتعارف به بیت‌المال بازگردانده شد
بخش خبری الف،‌ ۴ مهر ۹۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۷
رییس سازمان بازرسی گفت: ۶۳ میلیارد ریال از حقوق‌های نامتعارف در بخش بانک و بیمه به بیت‌المال بازگردانده شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، ناصر سراج در آیین افتتاح ساختمان جدید بازرسی کل استان سمنان با گرامی داشت هفته دفاع مقدس گفت: سازمان بازرسی کل کشور بنا بر دستگیری مدیران دارد و نه مچ گیری. چرا که معتقدیم اکثر قریب به‌اتفاق مدیران ما زحمتکش، خدوم و کارا هستند ولی اخیراً تعدادی از مدیران به‌صورت میکروب وارد بدنه شده و مدیران را در افکار عمومی بد نام کرده‌اند؛ خصوصاً درباره جریان حقوق‌های نامتعارف که مشکلات جدی برای مدیران ایجاد شده، باید ثابت کنیم اکثر مدیران پاکدست هستند و تعداد اندکی ناپاک و متخلفند که ممکن است در هر مجموعه‌ای باشند.

وی با بیان اینکه آخرین گزارش سازمان بازرسی کل کشور هفته جاری خدمت مقام معظم رهبری، روسای قوا و مسئولان عالی ارسال خواهد شد، افزود: سازمان بازرسی کل کشور تلاش دارد تا پایان ماه جاری پرونده حقوق‌های نامتعارف را ببندد و پرونده آنان که مرتکب خلاف و جرمی شدند، قطعاً در دادگاه رسیدگی خواهد کرد و به سزای اعمالشان خواهند رسید و بعد از صدور حکم قطعی، همان طور که رهبری فرمودند و تأکید آیت الله لاریجانی است برای مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

قاضی سراج با بیان اینکه در ماجرای حقوق‌های نامتعارف با پیگیری‌های سازمان بازرسی کل کشور حدود ۶۳ میلیارد ریال از بیمه، بانک‌ها و شرکت‌های وابسته پس گیری شده و به بیت‌المال برگشت داده شده است، گفت: قول می‌دهم بقیه پول‌ها نیز به بیت‌المال بازگشت داده شود و با آنان که خلاف قانون انجام داده‌اند برخورد شود. متأسفانه حفره‌های قانونی زیادی وجود داشت و افرادی که مترصد این کارها بودند از این کانال‌های قانونی ورود کرده و این حقوق‌ها را دریافت کرده‌اند. خوشبختانه هم دولت، هم مجلس و هم قوه قضائیه درصدد تصویب قانونی هستند تا این حفره‌ها که موجب سوء استفاده می‌شود را شناسایی و مانع تکرار این موارد شوند.

وی با تأکید بر حاکمیت قانون در کشور گفت: اگر همه قانون مدار باشند قطعاً اتفاقاتی نظیر حقوق‌های نامتعارف صورت نمی‌گیرد. متأسفانه در یک برهه قانون‌گریزی در حال تبدیل شدن به فرهنگ بود ولی الحمدالله امروز روسای قوا با همدیگر هماهنگ بوده و عزم همه رعایت قانون است. خوشبختانه جلسات ستاد مبارزه با فساد با حضور مسئولین سه قوه و به‌صورت منظم تشکیل می‌شود. انشاء الله بتوانیم قانون مداری را سرلوحه همه مدیران و عزیزان قرار دهیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تأکید بر برخورد با قانون‌گریزی در هر مقام و جایگاهی گفت: اگر یک گلوله برف را در نظر بگیریم وقتی می‌چرخد و به پایین کوه می‌آید به یک توده و سونامی تبدیل می‌شود؛ بنابراین باید در همان مبدأ جلوی قانون‌گریزی را گرفت تا به سونامی تبدیل نشود. چون اگر سونامی قانون‌گریزی تشکیل شد سخت است تا همه را به مدار قانون برگرداند. با شیوه‌ای که در مسئولین عالی کشور سراغ دارم انشاء الله بتوانیم قانون مداری را سرلوحه همه مدیران قرار داده و اجازه ندهیم مواردی که پیش آمد تکرار شود.

وی با اشاره به موفقیت‌های کشور چین در مبارزه با فساد گفت: رئیس جمهور چین شعارش این است؛ «جنگ با ببرها و پشه‌ها»؛ یعنی در مبارزه با فساد همزمان باید با بزرگان و کوچک‌ها برخورد کرد و. نباید اجازه داد این گلوله برف چرخش پیدا کند و به سونامی فساد تبدیل شود. انشاء الله با عزمی که در کشور سراغ داریم این امر محقق می‌شود.

قاضی سراج با اشاره به تأثیر جنگ و تحریم‌ها بر افزایش فساد در کشور گفت: ما هشت سال جنگ سخت، ۳۷ سال تحریم ظالمانه و بیش از ۳۷ سال جنگ نرم در کشور داشتیم. قطعاً در این شرایط که دولت مردان به دنبال مبارزه با آن جریان‌ها بودند، سوء استفاده کنندگان از این فرصت استفاده کرده و همانند گرگ‌ها به جان مردم و اموال بیت‌المال افتادند. نظیر همین موضوع در کشور دانمارک وجود داشت و نمودار رتبه فساد در این کشور در دوره جنگ به‌شدت بالا بود.

وی با بیان اینکه رتبه ایران در رتبه بندی سازمان شفافیت بین‌الملل شایسته جمهوری اسلامی ایران نیست گفت: طی دو سال اخیر ۱۴ رتبه در رتبه بندی سازمان شفافیت بین‌الملل بهبود حاصل کرده‌ایم. همچنین قرار است آخر ماه جاری در آلمان با مسئولان این سازمان بین‌المللی مذاکره داشته باشیم. چون همان طور که استحضار دارید سازمان شفافیت در کشور ما نمایندگی ندارد و این رتبه بندی بر اساس اطلاعاتی است که اپوزیسیون خارج از کشور ارائه می‌دهند؛ بنابراین ما مدارکی را جمع آوری کرده‌ایم تا با سازمان شفافیت در میان گذاشته و از این طریق رتبه‌مان را بهبود ببخشیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به تفاهم نامه همکاری سازمان بازرسی کل کشور به‌عنوان آمبودزمان ایران با ۷ کشور از جمله چین گفت: از جمله کشورهایی که با آن تفاهم نامه امضاء کرده‌ایم با وزیر نظارت چین است که در خصوص بازرسی و نظارت قدرت زیادی دارد. جالب آنکه چین در امر مبارزه با فساد قاطعیت مثال زدنی داشته و با هیچ مقامی رودربایستی ندارد. انشاء الله بتوانیم از تجربیات کشورهای موفق در امر مبارزه با فساد استفاده کرده و در این زمینه موفق عمل کنیم.
۱۳۹۵/۱۰/۱۳ ۱۹:۳۵
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۲ ۱۸:۲۹
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۶ ۱۰:۱۷
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۳ ۱۰:۵۷
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۵ ۰۸:۱۶
 
۱۳۹۵/۰۵/۱۱ ۱۶:۵۷
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۸ ۱۴:۲۹
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۲ ۱۳:۲۲
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۱ ۱۵:۱۰
 
۱۳۹۵/۰۴/۱۴ ۰۹:۲۵
 
 
کلمات کلیدی : سراج+فیش های حقوقی+رئیس سازمان بازرسی+حقوق های نجومی
 
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۸:۴۴:۳۶
وامها ملیاردی که آقایان گرفتن وپس نمی دهند چه شد . جناب بازرس ؟ (3949003) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۹:۰۶:۰۸
کسانی که این حقوقهای میلیاردی را گرفتن قطعا در دادن قراردادها و تسهیلات هم رانتخواری مافوق تصوری کردند (3949017) (alef-13)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۹:۴۵:۲۷
اخه این مبلغ که در مقابل کل مبلغ مانند یک اب نبات است در مقابل گوهر لطفا سود پول های نا متعارف نیز گرفته شودmostafa.kamali95@yahoo.com (3949059) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۵ ۱۰:۰۸:۴۳
اخه اگر 10 نفر ماهی 60 میلیون حقوق نامتعارف گرفته باشند طی 10 ماه می شود 6 میلیارد تومان
در حالی که بسیار بیشتر از 10 نفر بودند ، طی 3 سال دریافت می کردند ....
وام های نجومی و ..... بماند (3949720) (alef-13)
 
مشکین نقاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۲۰:۲۴:۰۲
چرا منافع برخی از مسئولان به منافع ذخایر گره خورده؟ چرا مردم را نامحرم می دونین و شفاف سازی نمی کنین؟ چرا توانایی ندارین از بیت المال دفاع کنین؟ چرا وقتی نمیتونین درست خرج کنین مالیات می گیرین؟ شما این مدت بابت چی حقوق گرفتین؟ (3949088) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۲۱:۰۰:۵۵
به تومان و دلار میگیرند پس دادنش به ریال میشه!! (3949132) (alef-13)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۲۲:۳۰:۳۴
با سلام
لطفا به شرکت های زیر مجموعه وزارت نفت رورد کنید
گاز-پخش-پالایش-پتروشیمی-نفت و ....
متاسفانه ماموریت های دروغین و غیر واقعی پرداخت میشه
اضافه کارهای غیرواقعی... طرف 10 ساعت هم اضافه کار نداشته 60 ساعت اضافه کار بهش میدن که چند میلیون میشه (3949233) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۲۳:۰۸:۳۳
این کار خوبی بود و مقبول. احسنت.
ولی آیا کسانی که باعث پرداخت این حقوقهای نامتعارف شدند هم به سزایشون میرسند؟ (3949267) (alef-13)
 
بهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۲۳:۲۲:۴۹
اقای محترم دو نفر از حقوق بگیرهای چند ده میلیونی پس از رسوایی واخراج توسط اقای نوبخت بعنوان اینکه این مدیران سرمایه نظام هستند جذب سازمان برنامه وبودجه ودر پست مدیریت بالا مجددا بکار گرفته شده است که این با صحبت شما مغایرت دارد و البته 30 واندی سال ما می بینیم بعضا متاسفانه هر کسی اختلاص ودزدی کرد پست دیگری گرفت چطور مردم حرف شما را باور کنند ماهها میگذرد کدام یک از ان مدیران زندانی شدند (3949283) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۲۳:۴۲:۵۹
سلام.
این مبلغ که چیزی نیست. بقیش چی. اون سه هزار میلیارد. اون 8 هزار میلیارد. اون 14 هزار میلیارد. اون بقیش که معلوم نیست (3949309) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۲۳:۴۴:۵۹
یادتان نمی آید خطبه علی (ع) در مورد مسئولین اجرائی خائن و دست کج را یا بنظرتان رسیده که دوره زمونه عوض شده دیگه نباید چنان حکمی نمود و چنان بر آشفت و چنان تنبیهی نمود چون بلاخره آداب و سیاست روز جهان چیز دیگه ای را میگه ؟ (3949312) (alef-13)
 
فرزین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۵ ۰۰:۲۷:۰۰
۶۳ میلیارد ریال؟
الان باید خوشحال باشیم؟ این که سهل 666663 میلیارد هم بازگرده بازم رفمی نیست چون این عین پاک کردن صورت مساله هست. مگه مثلا این ها یک بار حقوق نجومی گرفتن که الان با باز گرداندن فلان قدر همه چی حل بشه؟
مگه فقط حقوق نجومی هست؟ رانت های که داده میشه به مراتب هزاران بار بیشتر از همه ی این حقوق ها هست. در ضمن خیلی از حقوق های نجومی در فیش نمیاد و به خاطر نظارت ضعیف در همه مشاغل دیده میشه که افراد 100 برابر کاری که انجام میدن سود میکنن. در کل میخوام بگم که عمق مساله خیلی خیلی خیلی بیشتر از بازگرداندن فلان قدر به خزانه هست. (3949362) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۵ ۰۲:۵۱:۱۵
دوست عزیز حقوقهایی که گرفتن همینقدر بوده سرحمع 6 میلیارد شده حالا فرض کن کلا 10 میلیارد تومن باشه نسبت به اون همه اختلاس های چند هزار میلیاردی عددی نیست. شما وقتی که به اعداد زیاد میرسه کلا قضیه رو ول می کنید میچسبید به 6 میلیارد و... (3949428) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۵ ۰۸:۵۱:۲۴
بفرمایید برای برگرداندن این 63 میلیارد ریال چندین هزار میلیارد ریال حق جلسه و حق و حق وحق و... پرداخت شده و از جیب مردم هزینه شده؟در نهایت چی گیر کی اومد؟ (3949619) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۵ ۱۱:۲۷:۴۶
فقط برگشت پول؟اگر خلاف بوده بايد محاكمه شومد وبه مردم معرفي شوند (3949860) (alef-13)
 
سید حسین حسینی
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۰۵ ۱۵:۲۶:۵۲
جناب سر اج سلام علیکم خستبه نباشید ،بزرگوار بعد از 38 سال استقرار یک نظام وبعبارتی حکومت و کشور داری ،باید بدنبال تعقیب ورد اموال بیت المال بود؟؟؟!!!!!ایا طی 38 سال در امور اجرایی کشور ،موضوعاتی هست که صدها هزار بار با ان مواجع وبرخورد یا بعبارتی برای دست اندرکاران تازگی داشته باشد ، بعنوان مثال عرض کنم در قانون اساسی به همه موارد اشاره شده وجامع ترین منابع در اختیار افراد حقیقی .حقوقی قرار دارد عده ای بعنوان نیاز از ان بصورت تخصوصی موکلفند تمام موار ومفاد وتبصره وماده انرا فرابگیرند وعده ای در حد نیاز نسبت به موضوعاتی وارد میشوند ، جناب اقای سراج زمان زمان تعقیب اموال مردم ودولت نیست، باید بروز هر گونه اسیب را پایش واز ان با هر ابزاری جلوگیری نمود، باید موضوعات کجرفتاری،ناهنجاری، قانون شکنی ،استفاده نا صحیح از اموال عمومی جلوگیری کرد،/ باید پیرامون انتخاب بعضی از مدیران نافرمان ،قبل از انتصاب وانتخاب شناسایی کرد،// باید به بعضی از مدیران فهماند که وامداران مردم هستید ، نه حاکمان مردم ، باید ابزاری بودن قدرت را از بعضیها نهی کرد ،تا قدرت را ابزار ندانند // اقای روحانی ،،وقتیکه پول، اسلحه، افراد ، وجمیع امکانات در اختیار عده ای قرار بگیرد ،قدرت ایجاد میکند وگذشته از ان ذات جمیع موارد زمینه استبداد را محیا مینماید، توهمزا است ،مانند بعضی از حکومتهای انارشیستی ،حسن ختام برادر عزیز ومحترم وقوع جرم را قبل شکلگیری وپیدایش بگیرید ، بعضی از اورگانها ونهادها ی عمومی ودولتی نیاز پیشتر به مراقبت دارند ،بعنوان مثال شهرداری ویا حسب اظها ات حضر تعالی ،محاکم قضایی وسلام وعلی من التبع الهدای (3950355) (alef-13)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۶ ۰۵:۱۶:۳۶
یه جوری تیتر میزنین 63 میلیارد ریال انگار خیلی برگردوندین خب بابا این که شد حقوق مزایا و وام یکیشون.بعد موقع میخواین حقوقایی رو که گرفتن بنویسین میگین همش 600 میلیون در ماه حقوق و مزایا و وام داشته بنده خدا (3951242) (alef-13)
 
امیررضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۷ ۰۹:۲۴:۲۴
خانه های نجومی هم یه اشاره ای میکردید بد نبود، بالاخره خودتون گفته بودید که پرونده در مراحل اولیه است، چه خبر جدید؟؟؟!!!! (3953173) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.