نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 363485
پس از پنج روز حبس اتفاق افتاد؛ آزادی مشروط کارگران شهرداری اهواز با قرار کفالت
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۳
تمامی ۲۰ کارگر بازداشت شده شهرداری اهواز پس از پنج روز با قرار کفالت آزاد شدند.
آزادی مشروط کارگران شهرداری اهواز با قرار کفالت

آقایار حسینی دبیرخانه کارگر خوزستان با اعلام این خبر به ایلنا گفت: برای هرکدام از این کارگران معادل ۳۰ میلیون تومان به عنوان قرار آزادی مشروط تعیین شده است.

وی ادامه داد: براین اساس تمامی کارگران یاد شده که از طریق ارائه فیش حقوقی و کارت ملی دوستان و بستگان خود آزادی موقت خود را بدست آورده‌اند باید در زمانی که روزهای آینده مشخص می‌شود برای ادامه رسیدگی قضایی به پرونده خود حاضر شوند.

آزادی مشروط و موقت کارگران پیمانکاری شهرداری اهواز در حالی است که پیش از این کاظم سواری از اعضای شورای اسلامی شهر اهواز از آزادی بی‌قید و شرط این کارگران و ختم پرونده قضایی تشکیل شده برای آنها خبر داده بود.

۲۰ کارگر شهرداری اهواز از روز دوشنبه ۲۴ خرداد تا امروز به دلیل شرکت در تجمع صنفی کهمقابل ساختمان شهرداری این شهر برپا کرده بودند بازداشت بودند.

کارگران یاد شده بابت آنچه که پرداخت نشدن مزایای مزدی مربوط به سال ۹۵ عنوان می‌شود در زمان یاد شده تجمع کرده بودند که در نهایت با شکایت شهرداری اهواز روانه زندان شدند.

هرچند گفته می‌شود که بدحسابی پیمانکار دلیل پرداخت نشدن طلب مزدی کارگران پیمانکاری شهر اهواز است اما شهرداری اهواز در حالی به عنوان شاکی این کارگران قلمداد می‌شود که خود مطابق قانون کار در مقام کارفرمای اصلی این کارگران ملزم بود تا پرداخت طلب این کارگران را پیگیری کند.
کلمات کلیدی : ۲۰ کارگر بازداشت شده شهرداری اهواز
 
املی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۸ ۱۸:۲۲:۵۸
سلام
متاسف برای کی باشم دستگاه قضا یا شهرداری یا کارگران متحصن؟
درکدام کشور غیراسلامی مسئولان با قشر ضعیف جامعه که اعتراض صنفی برگزار کرده اند بازداشت میکند ایا بعد دوماهو اندی ازسال گذشت وباتوجه به اوضاع اقتصادی ووضع معیشتی کارگران اگر مطالبه حقوق نمایندبایدبازداشت شوند؟
اولین موردی نیست دستگاه قضا دست به حکم میشود قبلاهم شنیده شد معترضین صنفی دوشرکت به شلاق محکوم شده اند وبی شک باتوجه به زهره چشم گرفتن دستگاه قضا اخرین بارهم نمیتونه باشه من نمیدانم اصل خصوصی سازی144قانون اساسی را وقتی نمیتوانید اجراکنید چرا اقدام کرده اید؟ مگر نمی گویید حدیث ازرسول اکرم ص هست تا وقتی عرق جبین کارگرخشک نشده اجرتش را بپردازید ظاهرا دستگاه قضا ومسئولان ازاین حدیث برعکس متوجه شده اند که با شلاق و بازداشت خستگی کارشان رادرمیارند درکدام کشور بی دین مسئولان اینجوری با کارگران برخورد میکنند انوقت بوقو کرنا میکنید حقوق شهروندی درکشوراجرا میشود نفص حقوق بشر واقعا درتحصن کارگران مشهود هست
اقای قاضی برای مفاسداقتصادی و ارازل واوباش و قاتلین وبرهم زنندگان نظم واسایش شهروندان هم ایکاش دست بحکمتان خوب بود ایکاش هم حفوق
نیم میلیاردی مدیران ارشد هم حکم صادر میکرده اید ماه مبارک رمضان بجای مساعدت به کارگران افطار درسلول اهواز متاسفم (3766113) (alef-13)
 
اصفهانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۹ ۰۰:۲۸:۲۳
برادر عزیز اقای املی
باعرض سلام بسیار گل گفتید وازهمه قابل تقدیرتر ازسردبیرالف میباشد که کامنت هارا منتشرمیکند ومنم ازنظربجا وبحق ودفاع ازمظلوم موافقم (3766596) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۸ ۱۹:۴۷:۵۴
انا لله و انا الیه راجعون، عدالت مرد، حالا برا گرفتن حق هم باید شلاق و زندانی شد، از الان شروع کردن به این کارها که کارگر های بدبخت جرات اعتراض نداشته باشن،همه گیر نشه این اعتراضها، جرات پیدا نشه، بعد فیشهای میلیونی بهشون تو هم نگن (3766230) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۹ ۰۰:۱۱:۰۸
اما شهرداری اهواز در حالی به عنوان شاکی این کارگران قلمداد می‌شود که خود مطابق قانون کار در مقام کارفرمای اصلی این کارگران ملزم بود تا پرداخت طلب این کارگران را پیگیری کند. (3766579) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.