نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415856
آخرین اخبار از اردوگاه انتخاباتی اصولگرایان و اصلاح طلبان؛
تابش: گزینه ما فعلا روحانی است/ حدادعادل: اصولگرایان هنوز به گزینه‌ مشخصی برای کاندیداتوری نرسیده‌اند
بخش سیاسی الف، 30 آذر 95
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۶
با نزدیک تر شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در اردیبهشت 96، اصلاح طلبان و اصولگرایان مقدمات آغاز این کارزار را شروع کرده اند.

انتخابات سال 96 انتخاباتی پرشور و رقابتی خواهد بود/ اصولگرایان هنوز به گزینه‌ مشخصی برای کاندیداتوری نرسیده‌اند/ تلاش برای رسیدن به گزینه واحد
ئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم گفت: هنوز اصولگرایان برای انتخابات سال 96 به کاندیدای مشخصی نرسیده‌اند.

غلامعلی حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در باره برنامه اصولگرایان برای دوازدهمین دور ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نتیجه کارهایی که این روزها در حال صورت گرفتن است انتخاباتی پرشور و رقابتی که همه سلیقه‌ها بتوانند در آن شرکت کنند که این خود اهمیت دارد. هنوز هیچ شخص خاصی از سوی اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری مشخص نشده است.

رئیس اسبق مجلس در پاسخ به این پرسش که نظرتان درباره حمایت برخی اصولگرایان از حسن روحانی در سال 96 گفت: افراد آزاد هستند و این احتمال همیشه وجود دارد اما فعلا جهت تلاش‌ اصولگرایان، معطوف به وحدت در بین اصولگرایان و رسیدن به فردی واحد است.

حدادعادل در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است از الگوی سال 94 برای سال 96 استفاده کنید یا خیر و ایا شما الگوی اصولگرایان برای انتخابات مجلس را موفق می‌دانستید گفت: بله ما آن الگو را موفق می‌دانستیم و یک دلیل موفقیت آن این است که افرادی که در فهرست اصولگرایان بودند بعضا بیش از دو برابر نوبت قبل رای آوردند و فاصله رای 30 نفره دوم با 30 نفره اول فاصله زیادی نبود و طبیعی بود و ما این را نتیجه وحدت می‌دانیم.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه در آغاز مجلس دهم برخی‌ها گفتند که مجلس دهم اصولگرا است اما در رای به وزرای پیشنهادی شرایط به گونه دیگری شد، اظهار داشت: اصولگرا بودن یک مجلس را از بالا و پایین شدن رای نمی‌توان ارزیابی کرد.


تابش :فعلا گزینه ما برای انتخابات ریاست جمهوری روحانی است/کمیته‌های انتخاباتی اصلاح طلبان از هفته آینده کار خود را آغاز می‌کنند
عضو فراکسیون امید مجلس گفت: فعلا گزینه اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری آقای روحانی است اما ممکن است وقتی وارد مصادیق شدیم گزینه های دیگری هم داشته باشیم.

به گزارش مهر، محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در حاشیه مراسم ختم مرحومه دباغ در جمع خبرنگاران در خصوص نمایندگان فراکسیون امید در شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان گفت: سه نفر از فراکسیون امید برای حضور در شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان انتخاب شدند و در اولین جلسه شرکت کردند. فکر می کنم جلسات تقسیم کار از این هفته شروع خواهد شد.

تابش ادامه داد: ۳ کمیته در این شورا حضور خواهد داشت؛ کمیته استان ها، کمیته تعامل با شخصیت‌ها و کمیته راهبردی استراتژی.

عضو فراکسیون امید مجلس افزود: اعضای این کمیته ها انتخاب شدند و کمیته ها پس از سازماندهی خط مشی کاری خود را مشخص خواهند کرد. همه کمیته ها بر روی انتخابات ریاست جمهوری و شوراها متمرکز هستند.

نماینده مردم اردکان با بیان اینکه این کمیته ها هنوز وارد مصادیق نشده اند، گفت: خط مشی ها و راهبردهای کلی و هر آنچه که می تواند دل های مردم را نسبت به انقلاب و انتخابات جلب کند مورد بررسی قرار گرفته است.

وی راهبرد اصلی شورای سیاست گذاری را افزایش مشارکت مردم در انتخابات خواند و گفت: ما می خواهیم کاندیداهای خودمان در عرصه انتخابات موفقیت داشته باشند که در این راستا راهبردهایی را تدوین کرده ایم.

وی  ادامه داد: گرایش ما به سمت جوانان، متخصصین و زنان در انتخابات شوراها است. تفاوت انتخابات شوراها و ریاست جمهوری در آن است که انتخابات ریاست جمهوری انتخابات کلان و ملی و انتخابات شوراها انتخابات منطقه ای است.

تابش تصریح کرد: ما اگر بتوانیم مشارکت مردم را در انتخابات شوراها افزایش دهیم مسلما انتخابات ریاست جمهوری ما پرشورتر برگزار خواهد شد. ما فعلا بر انتخابات شوراها متمرکز هستیم.

عضو فراکسیون امید گفت: در گزینه ما برای انتخابات ریاست جمهوری آقای روحانی است چون عملکردش در حوزه سیاست داخلی و خارجی عملکرد قابل قبولی است، ممکن است وقتی وارد مصادیق شدیم گزینه های دیگری هم مطرح شود.

کواکبیان: برای رفع اختلافات باید محوریتی در میان احزاب اصلاح‌طلب ایجاد شود
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: برای رفع اختلاف سلایق باید محوریتی بین احزاب اصلاح‌طلب ایجاد شود.

 مصطفی کواکبیان در حاشیه مراسم ختم مرحومه دباغ در جمع خبرنگاران در خصوص برگزاری نشست‌های اصلاح‌طلبان در آذرماه گفت: قرار است سلسله نشست‌هایی برای زنان و جوانان برگزار شود که هنوز زمان و مکان آن مشخص نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: بنای اصلاح‌طلبان این است که به اتحاد خوبی دست یابند اما اختلاف‌سلایقی بین آنها وجود دارد؛ باید محوریتی بین احزاب وجود داشته باشد و ائتلافی صورت گیرد.کواکبیان خاطرنشان کرد: برخی‌ها برای محوریت، بعضی اشخاص را معرفی می‌کنند.
۱۳۹۶/۰۳/۱۱ ۰۹:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۴ ۱۰:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۲ ۰۸:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۲ ۰۷:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۱ ۱۶:۴۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۹ ۱۰:۲۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۹ ۱۰:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۹ ۱۲:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۴ ۱۰:۳۹
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ ۱۶:۰۰
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96+اصولگرایان+اصلاح طلبان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۱۵:۲۷:۲۰
مطمئن باشید که اصولگرایان شهردار تهران، محمد باقر قالیباف را به عنوان کاندیدای خود معرفی خواهند کرد. در نظر داشته باشید که محمود احمدی نژاد به عنوان تنها رییس جمهور غیر روحانی، از سمت شهردار به سمت رییس جمهور برگزیده شد. (4023540) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۱۵:۲۸:۲۶
روحانی؟!؟! (4023542) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۱۵:۳۹:۱۹
در سال 92 به گفته خود مشاورین آقای روحانی ایشون در مقابل آقای قالیباف هیچ شانسی نداشت فقط فقط خیل عظیم اصولگرایان در کسوت کاندیداتوری و حس تکلیف آنها! آقای روحانی رییس‌جمهور این مملکت شد ایندفعه بهتره اصولگرایان احساس تکلیف نکنند بزارن یک انسان نسبتا فراجناحی و توانمندی مثل دکتر قالیباف رییس جمهور این ملکت بشه (4023548) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۱۵:۳۹:۲۶
مهندس ضرغامی (4023549) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۱۵:۳۹:۳۱
فریدون عباسی به نظرم عالیه
هم انقلابیه هم علمی هم دانشمند (4023550) (alef-13)
 
اردشیر
Estonia
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۱۵:۳۹:۴۶
یکی از دلایل مهم شکست اصول گرایان همین تعدد کاندیدا ها بود که رای ها شکست وقتی چنتا کاندید از یک جناح میاد خب حتی رای بالایی هم داشته باشه بدون شک رای مردم بینشون شکسته میشه و به هر کدوم 4،5 میلیون رای میرسه اینجوری میشه که روحانی با 300 هزار رای ناقابل تاکید میکنم فقط 300 هزار تا نه حتی یک میلیون رای و با 50/4 درصد، به راحتی میشه رئیس جمهور و این میشه وضعیت مملکت که میبینیم. (4023551) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۱۵:۳۹:۵۴
وقتی در فاصله ششماه تا انتخابات هنوز گزینه ندارید انتخابات پرشور خواهد بود؟ (4023552) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۱۵:۴۰:۰۷
هر روز که بگذره یک قدم به شکست نزدیک تر خواهیم شد و باز هم روحانی پیروز انتخابات خواهد شد! بزرگواران نگاه کنید به اطرافتان ... آیا می خواهید شکست های 92 و اسفند 94 رو بر مردم مسلمان و انقلابی تحمیل کنید شما سیاستمداران با بی تدبیری هایتان؟!
خسته شده ایم ، کمی عزت می خواهیم ... (4023553) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۱۵:۴۰:۲۸
و زاده بسطة فی العلم و الجسم . و به دانش و توان جسمی او بیافزود . سوره بقره آیه ۲۴۷ .
آقای جلیلی انسان والا و تجربه شده ای هستند و الحق ایده درستی دارند و ... اما ریاست جمهوری تحرک جسمانی فراوانی را در داخل و خارج کشور می طلبد که برای جانباز سرافراز و بزرگواری همچون ایشان چندان به مصلحت نیست ، از ایده و توان ایشان می شود به خوبی بهره برد .
حجت الاسلام میرتاج الدینی که با آقای دکتر جلیلی هم ایده و هم خطند می تواند به مرحمت الهی در این مسیر گام نهد و با استفاده از عزیزانی همچون آقای جلیلی کاروان انقلاب را تحت ولایت رهبر فرزانه انقلاب به سوی موفقیت به پیش ببرد . (4023554) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۱۵:۴۰:۵۰
امیدوارم اصول گرایان روی گزینه ای غیر از گزینه های پیشین به توافق برسند (4023555) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۱۵:۴۱:۰۴
لزومی نداره اصولگرایان کاندید معرفی کنند که اصلاحطلبان فضا را دو قطبی کنند
در حالیکه روحانی ماهرانه خود را از هر دو جناح می داند.
لذا بهتر است کاندید فراجناحی وارد شود و بعد اصولگراها حمایت را شروع کنتد که از همه جناحها رای اوری داشته باشد

بنابراین اشتباه است انتخابات را به رقابت دو قطبی بکشانیم (4023556) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۱۵:۴۱:۱۴
شما هنوز گزینه ندارید می گویید انتاخابات پرشور؟
لیست امید ،اصلاح گرایان ، اصول گریان و ....
هیچ کدام فرادی که بتوانند روحانی را کنار زده و امور را به سامان برسانند
و نقاط ضعف دولت کنونی را مرتفع نمایند معرفی نکرده اند
در این شرایط ،
دولت هم انگیزه ای برای برخورد با حقوق های نجومی ، اصلاح قراردادها ، ....
ندارد و اطمینان دارد روحانی در هر شرایطی دوباره روی کار می آید (4023558) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.