توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441758
هشدار درباره سردترین شب سال در لرستان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۷
بر اساس اطلاعیه هواشناسی لرستان، این استان امشب سردترین شب سال را تجربه می کند.

به گزارش مهر، بر اساس اطلاعیه هواشناسی لرستان مبنی بر اینکه با توجه به نفوذ هوای سرد به جو منطقه و نیز پوشش برف در اغلب نقاط استان انتظار داریم طی امشب کاهش محسوس دما های شبانه بین ۷ تا ۱۵ درجه سانتیگراد برای همه نقاط استان را شاهد باشیم، به طوریکه یکی از سردترین شبهای سال خواهد بود و از این رو توصیه می شود در مدیریت مصرف حامل های انرژی تمهیدات لازم صورت گیرد و همراه با این شرایط پدیده گرد و غبار برای برخی نقاط استان دور از انتظار نخواهد بود.

با توجه به همراهی هوای سرد با سامانه بارشی مذکور، به سبب بارش برف در جاده های کوهستانی و گردنه های نواحی شمالی و شرقی استان، اختلال در تردد جاده ای، لغزندگی سطح جاده ها، مه آلود بودن هوا و نیز کاهش میدان دید افقی پیش بینی می شود.

وزش باد شدید سبب رخداد کولاک برف می شود و شایان ذکر است طی روزهای جمعه و شنبه با توجه به نفوذ هوای سرد، کاهش محسوس دماهای شبانه و وقوع پدیده یخبندان دور از انتظار نخواهد بود و در این راستا توصیه می شود تمهیدات لازم برای کاهش خسارات احتمالی اندیشیده شود.
 
کلمات کلیدی : سرمای زمستان+لرستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.