توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491717
ابلاغیه تربیت پرستار بیمارستانی لغو شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۷
رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری کشور گفت: اعضای شورای عالی نظام پرستاری، خواستار لغو ابلاغیه وزارت بهداشت در خصوص تربیت پرستار بیمارستانی شدند.

به گزارش مهر، طاهره زاهدصفت در نشست شورای عالی سازمان نظام پرستاری، اظهار داشت: در این نشست به موضوع لغو ابلاغیه وزارت بهداشت در رابطه با پذیرش پرستار بیمارستانی و مغایرت آن با آئین نامه توسعه همکاری در اصفهان پرداخته شد.

وی یادآور شد: اجرای آئین نامه اصفهان منوط به تامین زیرساخت های لازم و اجرای کامل مفاد آئین نامه در راستای توسعه همکاری بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی دانشکده در پذیرش دانشجوی پرستاری است که به این موضوع نیز در این نشست پرداخته شد.

زاهدصفت گفت: تامین نیازهای واقعی نظام سلامت به پرستار بر مبنای نیاز سنجی معتبر و از طریق بورسیه کردن دانشجویان فعلی، رفع موانع استخدامی نیروی انسانی پرستاری، رفع محدودیت جذب نیروهای طرحی در موارد نیاز بیمارستان ها ، برگزاری دوره های شبانه در صورت لزوم از جمله موضوعات دیگر در دست بررسی شورای عالی امروز بود.

وی تصریح کرد: در این نشست به گزارش حسابرسی سال ۹۵ نظام پرستاری و انتخاب ۳ نفر بازرس شورای عالی با حداکثر آرا پرداخته شد.

زاهدصفت در ادامه افزود: گزارش تفضیلی در خصوص ابلاغ تعرفه های خدمات پرستاری در منزل و ارائه پیشنهادات سازمان نظام پرستاری در این رابطه بیان شد.
 
کلمات کلیدی : پرستار ،بیمارستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.