توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 420012
صلیب‌ سرخ: برای حمله شیمیایی احتمالی داعش در موصل آماده‌ایم
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۵
با ادامه عملیات موصل و تنگ شدن عرصه بر داعشی‌ها، کمیته بین المللی صلیب‌سرخ از آمادگی این سازمان برای رویارویی با هرگونه حمله شیمیایی احتمالی از سوی افراطی‌های داعش در این شهر خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت اینترنتی النشره، دومینیک استیلهارت، مدیر عملیات کمیته بین المللی صلیب سرخ در موصل پیش بینی کرد درگیری‌های خونینی ظرف روزهای آینده در موصل به وقوع بپیوندد که ماه‌ها یا هفته ها به طول انجامد.

وی گفت که بعید نمی‌داند داعش برای ممانعت از پیشروی ارتش عراق و حفظ مقرهای خود از سلاح‌های شیمیایی در موصل استفاده کند و لذا کارمندان صلیب سرخ آموزش‌های لازم را دیده و آماده تعامل با چنین شرایطی هستند.

مدیر عملیات کمیته بین المللی صلیب سرخ گفت: ادامه درگیری‌ها در موصل مشکلات و رنج‌های جدی را برای ساکنان آن به دنبال خواهد داشت کسانی که خود را بار دیگر میان جبهه‌های درگیری میان ارتش عراق و داعش محاصره شده می‌بینند.

از سوی دیگر، فواد معصوم، رئیس جمهور عراق در بغداد میزبان برت مک گورک، نماینده رئیس جمهور آمریکا در ائتلاف ضد داعش بود.

معصوم در این دیدار تاکید کرد: عراق می‌تواند در زمانی کوتاه به یک قدرت پیشتاز و مطمئن برای گسترش صلح و ثبات و پیشرفت در منطقه تبدیل شود.

رئیس جمهور عراق اظهار داشت: باسازی موصل و تمامی مناطق آزاد شده و تحقق آشتی ملی تنها ضامن واقعی برای بازگرداندن نشاط و شکوفایی به این مناطق در تمامی زمینه‌هاست.

طبق بیانیه منتشر شده از سوی دفتر ریاست جمهوری، این دیدار درباره تمامی شرایط امنیتی، تحولات منطقه و جهان و آخرین تحولات مبارزه با تروریسم بحث و گفت‌وگو شد.

مک گورک نیز با تاکید بر استمرار حمایت‌های واشنگتن از عراق در تمامی سطوح و نتایج تماس‌ها و مذاکرات اخیر خود را ارائه کرد.

عمار حکیم، رئیس ائتلاف ملی عراق نیز در دیدار با مک گورک، شرایط سیاسی و امنیتی عراق و تحولات نبرد با داعش را بررسی کرد.

حکیم در این دیدار طرح آشتی ملی و موضع‌گیری جناح‌های سیاسی مختلف عراق نسبت به این طرح را بیان و بر اهمیت کنترل و مهار پیامدهای مرحله پس از داعش در راستای تحقق آشتی ملی تاکید کرد.

رئیس ائتلاف ملی عراق گفت: نبرد آزادسازی موصل نبردی سرنوشت ساز بوده که نیازمند مشارکت گسترده مردم عراق است و مرحله پس از آزادسازی موصل نیز اهمیت داشته و به یک طرح سیاسی کامل و همه جانبه نیازمند است.
 
کلمات کلیدی : صلیب‌ سرخ + حمله شیمیایی + داعش + موصل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.