توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496145
هشدار مسکو به تحریم های ضدروسی آمریکا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۰
یک مقام وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که در صورت امضای قانون تحریم های ضدروسی از سوی ترامپ، مسکو به عنوان یکی از تدابیر 35 دیپلمات آمریکایی را اخراج خواهد کرد.

به گزارش تابناک به نقل از روزنامه کامرسانت چاپ مسکو امروز  مقام وزارت خارجه روسیه و بدون ذکر نام وی نوشت: وزارت خارجه روسیه ممکن است به صورت متقابل به تحریم های آمریکا پاسخ دهد.

وی افزود: روسیه ممکن است مجموعه ویلایی سفارت آمریکا در منطقه «سربریانی بور» در نزدیک مسکو را توقیف کند. زیرا تحریم های جدید ضدروسی بازپس گرفتن املاک دیپلماتیک روسیه در واشنگتن و نیویورک را غیرممکن خواهد کرد.

مقام وزارت خارجه روسیه یادآورشد: مسکو ممکن است 35 دیپلمات آمریکایی را اخراج کند. این تعداد دیپلمات سفارت روسیه در واشنگتن در اواخر سال گذشته از آمریکا اخراج شدند.
به نوشته روزنامه کامرسانت، روسیه ممکن است برخی تحریم های اقتصادی نیز در پاسخ به تحریم های ضدروسی آمریکاوضع کند. اما این تدابیر برای اقتصاد روسیه نیز زیانبار خواهد بود.

مجلس نمایندگان آمریکا عصر سه شنبه (به وقت واشنگتن) طرح تحریم های ایران، روسیه و کره شمالی را با 419 رای موافق و 3 رای مخالف به تصویب رساند.

سرگئی ریابکوف معاون وزارت امور خارجه روسیه از طرح تحریم های کنگره آمریکا علیه روسیه انتقاد کرد و گفت که طرح تحریم های جدید ضد روسی امکان بهبود در روابط مسکو و واشنگتن را از بین می برد.

خبرگزاری ایتارتاس روز چهارشنبه به نقل از سرگئی ریابکوف نوشت: طرح مجلس نمایندگان آمریکا در مورد تحریم های جدید علیه روسیه، ایران و کره شمالی و رای گیری آتی در مورد محدودیت های جدید در سنای آمریکا، گامی در جهت نابودی دورنمای بهبودی روابط مسکو و واشنگتن خواهد بود.

وی گفت: این اقدامات (آمریکا) در چارچوب منطق و عقل سلیم نیست. مولفان و حامیان این طرح تحریمی، گام بسیار جدی در مسیر از بین بردن دورنمای بهبودی روابط روسیه و آمریکا بر می دارند.

مقام روس افزود: دهها بار گفته ایم که این گونه اقدام ها بدون پاسخ نمی ماند. معتقدم با وجود بی میلی آمریکا به توجه به مواضع دیگران که ویژگی مقام های کنونی این کشور است، پیام ما به واشنگتن رسید.

معاون وزارت امور خارجه روسیه ادامه داد: تصویب طرح جنجالی در مجلس نمایندگان آمریکا، انتخاب آگاهانه مخالفان و دشمنان روابط روسیه و آمریکاست.

دی ماه سال گذشته رئیس جمهوری پیشین آمریکا به نشانه واکنش در برابر ادعای مداخله مسکو در انتخابات ریاست جمهوری این کشور که به شکست هیلاری کلینتون نامزد مورد حمایت کاخ سفید منجر شد، در یک اقدام ناگهانی 35 دیپلمات روسی را اخراج و بر خلاف مقررات بین المللی دو ملک دیپلماتیک روسیه را در واشنگتن و نیویورک توقیف کرد.

روسیه در برابر این اقدام واکنشی نشان نداد، زیرا دولت اوباما رو به پایان بود، ولی در هفت ماه گذشته نیز دونالد ترامپ و سکانداران کاخ سفید حاضر به مذاکره جدی در این زمینه نشده است.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه به تازگی در واشنگتن با توماس شنون دستیار وزیر امور خارجه آمریکا دیدار کرد و املاک دیپلماتیک توقیف شده در واشنگتن و نیویورک محور اصلی مذاکرات دو طرف را تشکیل می داد.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه به تازگی با انتقاد از توقیف دو ملک دیپلماتیک کشورش در آمریکا گفت که برای کشور بزرگی مانند ایالات متحده به عنوان حامی قوانین بین المللی، ادامه وضعیت کنونی را شرم آور می دانم و حل نشدن این مساله انزجارآور و برای طرف مقابل زشت است.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نیز اعلام کرده که اگر واشنگتن برای رفع توقیف املاک دیپلماتیک این کشور اقدامی نکند، برنامه متقابل تنظیم شده شامل کاهش شمار دیپلمات ها و توقیف دو ملک را اجرا می کند.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: ازجمله اقدام های مورد بررسی کاهش شمار دیپلمات ها و توقیف املاک این کشور شامل خانه ویلایی آمریکا در منطقه سربریانی بورنزدیک مسکو و انبار این سفارت در خیابان داروژنی پایتخت روسیه است.
یک مقام وزارت خارجه روسیه نیز اعلام کرد که مسکو در پاسخ به اقدام دسامبر سال 2016 باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا در اخراج 35دیپلمات روسی، 30 دیپلمات این کشور را اخراج می کند. 
 
کلمات کلیدی : آمریکا+تحریم روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.