نظر منتشر شده
۴۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 138773
در مذمت اقدام اشتباه وزارت ارشاد
فرشاد مهدی‌پور، 19 دی 90
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۵۷
وقایع ناخوشایندی که در اختتامیه آخرین جشنواره فیلم فجر رخ داد،‌ این نگرانی را ایجاد کرد که دولت به‌عنوان اصلی‌ترین نهاد حاکمیتی متولی امور سینما در کشور،‌ نه تنها توان اداره مناسب اوضاع و احوال هنر هفتم را ندارد، بلکه از برقراری فضایی مفاهمه‌آمیز و حتی رسمی و محترمانه نیز عاجز است و با وجود همه عطاها و دیدارهای خصوصی و وعده‌ها، باز هم اکثریت غالب سینمایی‌ها، حاضر نیستند لااقل با مسوولان مرتبط با خود، روندی گفت‌وگویی برقرار کنند. این دشواری برقراری ارتباط تا جایی تشدید شد که دولتی‌ها به فکر برگزاری جشن‌واره‌هایی موازی یا حتی تاسیس شورای عالی سینما افتادند که در اولی با مقاومت گروه‌های هوادار نظام مواجه شدند و در دومی با عدم اقبال بدنه سینما. با ناکام ماندن این روند خانه سینما که بی‌شباهت به یک کارتل سینمایی نیست و از همان بدو تاسیس، می‌خواست بدیلی برای سیمرغ فجر باشد و نمونه یک اسکار ایرانیزه شده، بهترین گزینه برای تلافی‌جویی بود.

کارتل سینمای ایران که با وجود ظاهر قدرت‌مندش، فاقد قوه هم‌گرایی کننده بوده، از اوایل روی کار آمدن دولت دهم و با علنی‌‌شدن مجادلات قدیمی‌اش با معاونت سینمایی ارشاد، به‌شکلی سازمان‌یافته‌تر نظم خود را بازیافت و در مقابل حریف بیرونی آرایش گرفت؛ در واقع این فشار غیرمتعادل معاونت سینمایی بود که خانه مذکور را که از پای بست دچار مشکلات قانونی در فرآیند تاسیس بود، هم‌‌آهنگ و هم‌راه کرد. این تشکیلات که درگیر برخی موضوعات سیاسی مرتبط با فضای بعد از انتخابات نیز شده و در فرآیندی نسبتا تند، بعد از جملات درخشان کارگردان به خارج رفته‌اش در یادبود كارگردان نوضدانقلاب و دیگران و برگزاری محافلی در تقدیر از سینماگران بازداشت‌شده، در اقدامی نابخرادانه از چند مستندساز هم‌کار با بی.بی.سی فارسی حمایت کرد و تقریبا راه هرگونه دفاع از خود را سد کرد. این‌جا بود که ارشاد توان مضاعفی یافت تا پرونده‌ای قدیمی را به جریان اندازد و با ‌هم‌راهی پاره‌ای از نمایندگان مجلس که نوعا در یک طیف سیاسی جای می‌گیرند، برنامه انحلال خانه سینما را به پیش ببرد.

روند انحلال خانه سینما از مناظر گوناگونی قابل نقد و بررسی است:
اولا ارشادی‌ها در بیان استدلال‌های خود به مواردی مشابه نظیر دفتر تحکیم وحدت یا انجمن صنفی روزنامه‌نگاران اشاره می‌کنند و به‌تلویح و تصریح، وضعیت خانه سینما را مانند آنان می‌دانند. این‌که چگونه می‌توان همه این صنوف را در یک‌ ردیف و در کنار هم قرار داد، سوالی جدی است؛ ۱۰ ساله گذشته نشان می‌دهد ‌که با وجود خبط و خطای برخی اعضای آن تشکل‌ها، در نهایت به گونه‌ای مناسب، وضعیت تصفیه درون‌داد در برخی موارد به اجرا درآمده و اشکالی موفق یا نیمه‌موفق نیز برجا مانده است.

ثانیا با ضدانقلاب خواندن و ضدانقلاب ساختن یک مجموعه بزرگ درون‌ کشور، یک‌پارچه کردن و یک‌دست‌ دیدن همه آن‌ها و مهم‌تر از همه فرستادن‌شان به سوی خروج از کشور (با عنایت به رویه مشابه‌سازی شده در بالا)، چه ارمغانی برای نظام بدست خواهد آمد؟ برخی از این چهره‌ها، در کوران حوادث تابستان ۸۸ و با وجود همه انتقادهایی که به روش و منش‌شان وارد است، در دیدارهای عمومی خاصی حضور پیدا کردند تا هیمنه سنگین شکل‌گرفته علیه نظام را بشکنند، چرا اکنون آن همراهی‌شان فراموش شده و تنها بر طبل هدم و حذف کوبیده می‌شود؟

ثالثا در آستانه برگزاری مهم‌ترین روی‌داد سینمایی کشور و مهم‌تر از آن، مهم‌ترین روی‌داد سیاسی ایران در ۷۰۰ روز گذشته، این چنین ناراضی‌تراشی‌هایی با کدام بخش سیاست کلان جلب مشارکت حداکثری تطابق و تطبیق دارد و امید و نشاط و سرزندگی را در مخاطبان زنده می‌کند؟

رابعا عمل‌کرد پرابهام و سوال‌برانگیز معاونت سینمایی فعلی در صدور مجوز برای فیلم‌های مساله‌دار و مواردی دیگر، کم‌تر از رفتارهای غلط خانه سینما نبوده و نیست، با چنین فرافکنی‌هایی راه هرگونه نقد بسته شده و مسیر نادرست کنونی (که حتی برنامه‌ریزی برای تولید فیلم‌های بزرگی که دستور ساخت‌ قسمت‌های دوم و سوم‌شان نیز صادر شده، متوقف است) آسوده‌تر ادامه پیدا خواهد کرد.

از بین رفتن مفاهمه میان دستگاه‌های متولی امور سینما با سینمایی‌ها، عارضه‌ای کوچک و ناچیز نیست که بتوان در قبال آن سکوت کرد، چه این‌کار با طراحی‌ خاصی صورت گرفته شده باشد که ورود دُن‌کیشوت‌وار برخی مدیران اجرایی آن‌را به پایان برساند (و صحت هم آن‌چنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید چندان دور از ذهن نیست) و چه بر اساس اصل سوتدبیر به‌وجود آمده باشد، نگرانی افزون‌تر همگانی، از میان رفتن توان تفاهم، تولید وسیع نارضایتی و بالابردن سطح توقعات سینمایی‌ها در آینده است که هیچ یک به سود کشور و نظام نیست. روند غیرقانونی تشکیل خانه سینما، اکنون می‌توان به‌شکلی قانونی تکرارشده و پس اصلاح اساس‌نامه دیگر مراحل در چارچوب‌هایی قاعده‌مند و بدون تنش دنبال شود، شاید بدین طریق بخشی از آب رفته به جوی بازگردد.
کلمات کلیدی : انحلال خانه سینما دولت وزارت ارشاد کارتل سینمای ایران
 
رامین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۴:۴۴:۵۸
فرمودید اقدام نابخردانه دفاع از چند مستند ساز بی بی سی ؛ اما نفرمودید که دعوت از فلان زن معرف هالیود هم مردم را بخشم آورده و نفرمودید که چطور می تواند یک مجموعه بزرگی مثل خانه سینما نظام و قانون اساسی و رعایت شئونات اسلامی را از اساسنامه اش حذف کند و در عین حال خود را قانونی بداند . آیا بر اساس قانون خانه سینما که اعتقادی به نظام و قانون اساسی ندارد می تواند فعالیت کند ؟ (598347) (moderator22)
 
سازمخالف
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۷:۱۸:۱۰
خانه سینما فدای خودخواهی های آقایان حسینی و شمقدری و سجادپور شده است !
باید همه کارگردانان تمام فیلمهای خود را از جشنواره بیرون بکشند ! (598578) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۸:۳۴:۵۸
دوست عزیز از جانب خودتون صحبت کنید! فکر کنم بیش تر از یک نفر نیستید در حالی که خود را با واژه مردم جمع و همگان را یک گونه تصور می کنید!
عالم هنر تفاوت های بسیاری با ذهنیت بیساری از افراد دارد! (598676) (moderator22)
 
رامین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۹:۵۸:۳۸
در پاسخ به " دوست عزیز از .."
شما به 98 درصد مردمی که به این نظام رای دادند و قانون اساسی را قبول دارند ؛ یک نفر می دانید ؟ من از نظام کشورم و قانون اساسی آن دفاع می کنم . از کسانی دفاع می کنم که بی بی سی با پخش مستند کشتار خرس ها ؛ ایرانیان را وحشی خطاب کرد . و دوستان شما در خانه سینما از این افراد تمام قد دفاع و حمایت کردند . از کسانی دفاع می کنم که برایامنیت و سالم شدن فضای جامعه و استقلال آن دهها هزار شهید دادند و دوستان شما از آنجلینا جولی برای حضور در ایران دعوت کردند . من از کسانی دفاع می کنم که تفاله های غرب را از کشور بیرون ریختند و دوستان شما از ریچارد رورتی مدیر شناخته شده سازمان سیا برای آموزش براندازی دعوت کردند . افرادی که خود را صنف می نامند و بدترین موضع گیری های سیاسی را علیه نظام داشته اند .
آیا این اکثریت با آن اقلیت قابل قیاس هستند ؟ (598769) (moderator19)
 
وحید
Germany
۱۳۹۰-۱۰-۲۰ ۱۳:۱۸:۲۹
شما که خودتون رو نماینده اون 98٪ میدونید، بد نیست یک نگاهی به آمار مثبت و منفی‌های کامنت‌های خودتون بیندازید، احتمالا اگر تنگ‌نظرانه نگاه نکنید خیلی مسائل از همین آمار دستگیرتون میشه! (599629) (moderator19)
 
جمال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۰ ۰۴:۲۳:۰۵
منظورت اینه که مردم طرفدار بی بی سی و زنای بازیگر هالیوود و دشمن قانون اساسی و اسلام و احکام اسلامن؟

تو هم از جانب خودت حرف بزن مردم تو دهنی خودشونو روز 9 دی به شما طرفدارای بی بی سی و دشمنای اسلام داده اگه واس حرف اون دوستمون جواب داری بده نه اینکه مثل میر یزید از بیخ مسیله رو عوض کنی
(599098) (moderator22)
 
دسلر
۱۳۹۰-۱۰-۲۰ ۱۱:۱۴:۵۲
آقای جمال شماها هم که هر وقت کم میارید...
حتما میخوای بگی که خانه سینما هم پایگاه اسراییل و آمریکا بوده؟!!!!!

لطفا قبول کنید که این کار اشتباه بود و بهانه گیری نکنید. (599405) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۰-۲۷ ۲۳:۳۱:۱۸
متاسفانه افرادی نااگاه وقتی نمیتوانند جوابی منطقی و مستدل به نقد داشته باشند با توهین و افترا و تهمتهای ناجوانمردانه سعی در خاموش کردن نقاد دارند که در نهایت کسی پیروز است که منطقیتر است . (610480) (alef-11)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۰ ۱۳:۳۱:۲۷
حالا نیست شما موقع اظهار نظر خودتون از جانب مردم حرف نمیزنید !!!!!! (599644) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۰ ۰۸:۰۶:۱۰
تا جائي كه ما ميدونيم خانه سينما تشكيل شده از صنوف سينمائي و تو قانون تشكيل صنف التزام به قانون اساسي هست وانگهي اگرهم تخلفي شده بايد از مسير قانوني قضيه پيگيري بشه چرا منتظر راي دادگاه نشدن وراسا اقدام كردن؟ (599141) (moderator22)
 
م ت
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۴:۴۷:۳۸
مطمئن باشید که احمدی نژاد که از سفر برگرده به عنوان منجی سینما میزنه زیر میز بازی
فیلم نامه و کارگردان لیدر جریان انحرافی ، بازیگران وزارت فرهنگ و خانه سینما، و در آخر جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد در نقش منجی سینمای کشور آقای محمود احمدی نژاد اعطا خواهد شد. خب به سلامتی این مشکل هم حل میشه میریم سراغ دغدغه بعدی مردم یعنی شکایت دایی از مالی کهن رو حل کنیم... چی می خواستیم جی شد!!!!
بابا عجب آدمایی هستن چه فیلمی بازی می کنن، مردمم که عمرا نمی فهمند!!!
ای روزگار... (598351) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۱ ۱۹:۵۹:۲۰
به جون خودم زدی به هدف این هم مثل جداسازی دخترا وپسرای دانشگاه بامیانجیگری خود ش... حل میشه (602148) (moderator19)
 
حمید رضا
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۵:۰۳:۴۲
سلام
خیلی موسسات و اماکن منحل شده ولی اینقدر شلوغ نکردند.
اگر سینما گران ما اهل کار هستند میتونن خیلی بهتر از قبل کار کنند. (598384) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۹:۵۲:۳۸
مهم فقط انحلال نیست، مهم این نوع برخورد خفت آوره که خیلی زشته (598762) (moderator22)
 
مهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۵:۱۵:۵۲
چه باید کرد؟ مردم این وسط چه می تونن بکنند؟اون که نماینده مردمه و حرفش برش داره (توکلی) می گنت سیاسی بازی نکن تسویه حساب شخصی نکن

بابا اینها صنفشونه حق خودشون رو می خوان

بعدش هم ببینم از کی تاحالا مجید مجیدی آ سید رضا حاتمی کیا بد شدندو و ما نمی دونستیم؟ بد شدند و شدند افراد ضد انقلاب و هماکارای بی بی سی

بابا سو استفاده سیاسی نیکنید اومدیم به خاطره کوبیند بی بی سی خانه سینما رو منحل کنیم. دلیل بعدی شون اینه که چرا با فتنه گران وبودند وچرا به موسوی رای دادند. خوب من می گم به موسوی و کاراش کاری ندارم قبل از انتخابات که کسی ما جرارو نیم دونست. این بنده خداها حق داشتند به هرکی دوس دارند رای بدن خواستند به اون رای داددند مگه بعضی ها مه خودتونم می دونیه به دکتر رای دادند کسی گفت چرا؟

شمقدری اومده می گه تو پارازیت گفتن شخصیته زشت وزیره. اولا دروغه این حرف

چون اونا گفتن وزارت ارشاد بده نه وزیرش اقا برای موندن سر کار به هر حربه ای توسل نکن (598407) (moderator22)
 
سازمخالف
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۲۲:۰۷:۳۸
در اینجا منظور از رضا حاتمی کیا همان ابراهیم حاتمی کیاست !
آقا شما نظر ندی بهتره !
شما بدتر از غضنفر شدی ! داری به خودمون گل میزنی!
رونالدورو بیخیال ، غضنفرو بچسب ! (598895) (moderator22)
 
مهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۰ ۰۹:۵۲:۰۹
آقای دکتر

من فرق این دو بزرگوار رو می دونم
نوشتم آ سید رضا یعنی: آقی سید رضای میر کریمی

شمایی که از اصطلاحات مخفف خبر نداری

شاید هم من مقصر بودم که بغلش ویرگول نزدم تا بین آ سید رضا با حاتمی کیا افتراق بیفته (599250) (moderator22)
 
دسلر
۱۳۹۰-۱۰-۲۰ ۱۱:۱۱:۳۶
پس از این بعد اگه تو فیلمی در تیتراژ در اسم کارگردان نوشته بود سید رضا حاتمی کیا یعنی اینکه زضا میرکریمی و ابراهیم حاتمی کیا با هم کارگردانی کردند .
یا اگه نوشته بود پوران درویش یعنی پوران درخشنده و احمدرضا درویش.
میگم چطوره در سیاست هم از قوانین مخفف شما استفاده کنیم ...
آقا یا خانم ساز مخالف در جهت خلاف شما حرفی نردند که شما ناراحت میشوید بلکه نظر شما منظور دیگری را میرساند !
لطفا اشتباهات خود را قبول کنید. (599400) (moderator19)
 
همایون
United States
۱۳۹۰-۱۰-۲۰ ۱۱:۱۷:۳۳
آقای مهر شما مدیونید اگه درست بنویسید !
اونجا که میگی سید رضا حاتمی کیا ، اینجا هم که میگی افتراق! (599408) (moderator19)
 
مهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۰ ۱۲:۱۲:۲۹
برادر محترم افتراق یعی جدیی انداختن برای نشان داند فرق بین دو کلمه

ضمن آنکهمن اشتباه خودم رو پذیرفتم باید ویرگول می ذاشتم

آما در کل به آقای سید رضا میرکریم می گویند: آ سد رضا
تولحن عامیانه (599532) (moderator22)
 
بهشتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۱ ۲۱:۰۳:۳۵
برادر این حرفها رابذارید کنار !
جدال لفظی فایده ای نداره حالا یه اشتباهی شده لطفا سعی کنید دیگه تکرا نشه !
بنده هم موافق انحلال خانه..هستم
ما که حرفی نداریم ، منتقدین بروند تحقیق کنند ببینند آیا خانه ...بوده است یانه ؟؟؟!!!
بعدا بیایند اظهار نظر کنند. (602236) (moderator19)
 
Russian Federation
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۵:۱۸:۴۵
یک طوری میگید انگار مملکت قانون نداره و هر وزیری هر کاری خواست میتونه بکنه خوب استیضاحش کنید که حرکات خود سر انجام میدهد البته ان روز ناهارو به بعضی ها تو خونه بدید بخوره (598409) (moderator22)
 
سام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۵:۳۶:۲۴
همانطور که از نامش پیداست خانه سینما ، خانه سینما گران ایران است حال اگر گروهی احساس میکنند این خانه جای آنها نیست و یا از افکار آنها دور است بجای بستن خانه بهتر است متوجه شوند که در اقلیت واقع شده اند و بهتر است افکار خود را تعطیل نمایند نه خانه اکثریت را... (598441) (moderator22)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۲ ۱۱:۵۹:۰۱
معلومه خیلی به خودتان اطمینان دارید !!؟
متاسفم از این افکار به اصطلاح روشن فکری تان ! (602951) (moderator19)
 
سرباز ولایت
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۵:۴۹:۲۸
سلام
دوستان عزیز مخالف انحلال خانه ضد ملت توجه کنند که کسی با هنرمند اصیل ایرانی کاری نداره،بلکه با یه عده وطن فروش بی هویت طرف هستیم که هیچ چیزو به رسمیت نمیشناسن،نه دین نه وطن نه قانون....با صرف بودجه میلیاردی یه فیلم بی سر و ته میسازن سرمایشون بر نمیگرده میگن کار دولت بوده!!!!عاشورای حسینی رو میبینن که فتنه گران منافق چکار کردن برای دل آشوبگران بیانیه میدن و به نظام و انقلاب و مسولین توهین میکنن!حتما به خاطر دولت بوده!!یه بچه هم میفهمه که عاشورای امام حسین دولتی نیست ولی اون میرحسین آلت دست و این کوته فکران ندانستند!!!!تازه میگن ما سیاسی نیستیم!!!!!(اعتماد به نفسو!!)بیانیه برای جاسوسان بی بی سی هم که دیگه فاجعه بعدی....اینا فقط الان میگن دولت با سینما مشکل داره و اون خانم روشنفکر!!!!!!و عقل کل!!!!!!!عالم بیانیه!!!(بنی اعتماد)فرموده اند با5000 نفر نمیشه مخالفت کرد!!!!!از کی تا حالا ایشون و دخترشون و یه عده لاییک شدن 5000 نفر ؟؟؟؟اینا شاید 100 نفر هم نشن...فقط برای تحریک مردمه...سیاهنمایی تا کی ..بی حجابی تا کی..بی قانونی تا کی..سیاسی بازی تا کی..بازی با شعور مردم تا کی؟؟؟؟؟؟اقدام شجاعانه وزارت ارشاد دل بسیاری از مردم ایران رو شاد کرده...البته کاملا مشخصه افرادی که گستره دیدشون شمال تهران و امکانات آنچنانی در همین تهران بزرگه مسلما با اینجور حرفها مخالفن...ولی بازم فکر کنید.
والسلام (598456) (moderator22)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۹:۵۳:۱۹
تو نه تنها سرباز ولایت نیستی بلکه دشمن ولایت و پیرو شیطان هستی یک شخص پیرو راستین ولایت به دیگران تهمت نمیزند . به ناموس مردم وصله ناجور نمی چسباند اگر رهبران دینی و بزرگان مذهب ما اینگونه رفتار می کردند به غیر از دفع مردم چیزی عاید نمی شد . سرباز ولایت گوش به فرمان رهبری سعی در جذب اکثریت می نماید.خداوند همه ما را به راه راست هدایت نماید. (598763) (moderator22)
 
محمدرضا
۱۳۹۰-۱۰-۲۰ ۰۱:۵۵:۲۴
عبدالله تو هم فکر میکنی عبد خداهستی یا عبد...
کدام تهمت ؟؟؟ایا حذف قانون اساسی از اساسنامه یا بیانیه هاشون یا دفاعشون از ضد انقلاب یا گارگردان های سیاسی تهمته ؟؟
خواهشا دیگه امثال شما به ما درس دینداری ندید که حالمون از دینی در عاشوراش اقدام به پایکوبی میکنید به هم میخوره .
قبول داریم که در خانه سینما از اقشار مختلف حضور داردن که خیلی از اونها هم با این مسایل مخالف اند اما بدنه سینمای ما هیچ موقع با نظام همراهی نکرده و خط و مش خودشون رو از جای دیگه گرفتن
جذب حدالثری برای جایی است که طرف خواهان این امر باشد والا قرار باشه نسبت به این رفتارای خانه سینما به این بهانه اعتراض نکرددیگه اسمش جذب حداکثری نیست بلکه باج حداکثری است
شهید اوینی از دست همین افراد روشنفکرنمای سیاه فکر بودکه رنج میکشید؟ (599067) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۹:۵۶:۲۴
آقای محترم!
..
ببخشید حجاب چه ربطی به خانه سینما داره؟ مجوز فیلمها با ارشاده... (598766) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۱۰-۲۰ ۱۰:۰۷:۱۲
... سینما حر ف اول را در فرهنگ می زند اگز شما زیاد به سینما می رفتی شاید کمی با فرهنگ می شدی (599281) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۶:۰۳:۵۹
در حالي كه اكثر سايت هاي حزب الهي از انحلال خانه سينما دفاع مي كنند سايت آقای توكلي كاسه داغ تر از آش شده؛ نميدونم به خاطر كدوم عملكرد مثبت خانه سينما دارند از اون دفاع مي كنند ، آقاي حاتمي كيا و مجيدي و كمال تبريزي و ... همگي عزيزند ولي كدوم عملكرد مثبت و درخط نظام اين خانه موجب دفاع از اون مي شه، شايد دفاع از چند مستند ساز كه براي بي بي سي مستند عليه نظام ميسازند خوشايند آقاي توكلي و دوستان ايشان در سايت منتسب به ايشان شده.. (598486) (moderator22)
 
رزمنده دفاع مقدس
Latvia
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۲۳:۳۴:۴۷
سایتهای حزب الهی یا دولتی ضمنا حزب الهی تر از بچه های جنگ خصوصا ابراهیم حاتمی گیا و رسول ملاقلی پور میشناسی ادام ارزشی تر از مجید مجیدی میشناسی .اگر مشکل دست بند سبزه که تمام بچه های جبهه ای که خاطره خوشی از موسوی در زمان جنگ داشتند به اون رای دادند . بعد لشکر کشی خیابانی شد خوده این بچه ها این حرکت را نفی کردند .
تازه فهمیدم مصوبه های ضد ایثارگری هم شاید بهمان دلیل باشه .
(598971) (moderator22)
 
هنرور
France
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۶:۴۲:۵۸
خانه سینما سیاسی کاری می کنه، یا مرز قانون رو یک عده با پاشون اینور اونور می کنن؟
کسی از فیلم ساز تحت حمایت بی بی سی حمایت نمی کنه،
ولی وقتی یک خبرگزاری تو کشور به طور قانونی نمایندگی داشت و حتی الآن هم باز صحبتش هست که بتونه فعالیتش رو از سر بگیره،
تکلیف اون عده ای که به قانون اعتماد می کنند چیه؟
فعلا آقای شمقدری سر کارند و به قول خودشون برای آقای احمدی نژاد هم فیلم تبلیغاتی ساختند،
فردا ورق برگرده، آیا تمام همکاران ایشان خلافکار به حساب می آن؟
دغدغه خانه هنرمندان مثل هر تشکل هنری این است که هنر از سیاستمداران کسب تکلیف نکنه. (598540) (moderator22)
 
واحدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۷:۰۱:۴۳
بنام خدا -راستش دستی دستس همه ملت را می خواهیم هلشان بدهیم به آن ور مرزها ،بعد هم بشینیم بگیم، حب ریاست در سیاست چشم خیلی ها را کورکرده است (598558) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۷:۰۶:۳۰
آقای توکلی. اگر اقدام وزارت قانونی است که هیچ . اگر قانونی نیست که استیضاح از دست نرفته. این جوری حرف زدن و مصالح ملی را مطرح کردن در حدود نماینده مجلس نیست . (598564) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۷:۱۰:۵۱
از دولت پاک و خدمتگزار چنین بازی هایی بعید است . خدمتگزاران دولت در پی برخورد و ریشه کردن هنرمندان مزدور هستند. لطفا پیش داوری نکنید!!! (598568) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۲۰:۵۰:۵۹
بفرمایید پاک ترین، انقلابی ترین و خدمتگزارترین! خلاصه هر چی خوبیه ترین!!! (598811) (moderator19)
 
فرهنگ و ادب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۸:۰۱:۵۱
هنر هفتم که چیزی نیست برای تثبیت قدرت و انحراف افکار عمومی حاضرند من راهم فدا کنند (598631) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۸:۱۹:۳۱
یه شبه تصمیم میگیرن سازمان برنامه و بودجه رو جمع کنند،دانشگاه علوم پزشکی ایران رو تو تهران ادغام کنند خانه سینما رو تعطیل کنند.کم کم میان سراغ تشخیص مصلحت و سازمان پژوهشهای مجلس! (598656) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۲۰:۰۲:۴۱
ما که نمیبیم سایت الف کاسه اش تر از داغ شده باشه ! یا قصد جانبداری داشته باشند !

اگر اینطوریه که ممنونشان هستیم که بالاخره یکی پیدا شد یک کاری کنه!

اما چون ایشان صرفا دارن اطلاع رسانی میکنند ! و نه جانبداری (مثل اینکه فرقی دوستان در اینباره قائل نیستند) . (598773) (moderator22)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۲۳:۰۴:۴۱
الان بحث سر اينه كه اين اقدام وزارت ارشاد اساسا غير قانونيست وزارتخانه از خانه سينما شكايت كرده بود و دو سرف منتظر تشكيل دادگاه بودند اما چه شد كه اين اقدام شتابزده صورت گرفت شايد در آينده مشخص شود به نظر ميرسد نيت اصلي ارشاديون از اين كار آن چيزي نيست كه تا بحال اعلام شده است
شايد اتفاقات ديگري در راه باشد بهرحال منتظر ميمانيم شايد تا قبل از 12 اسفند تصميمات ديگري گرفته شود (598940) (moderator22)
 
جبهه هنرهای زیبا-قرارگاه نور
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۲۳:۲۶:۵۰
باسمه تعالی شانه
با سلام،احترام و قبولی عزاداریها
ایام میثاق دوباره امت با ولایت و مرجع خود امام خامنه ای و دهه بصیرت را به همه مردم شریف ایران اسلامی تبریک می گوئیم.

مسئله بوجود آمده درباره خانه سینما، مسئله ای مشکوک و شاید سیاسی بیش نباشد آن هم در این ایام خاص سیاسی و انتخاباتی که باید مسئولین محترم بیشتر از بیش مراقب اوضاع و احوال باشند اوضاعی که فتنه گران و انحرافات روی آن،هم قسم شده اند.
هر چند که اساتید در آن مجموعه هنری یعنی خانه سینما فعالیت های غیر هنری و فرهنگی و انقلابی داشته اند که قطعا قابل پی گرد می باشد اما این راه حل این موضوع نبود که بیایند و با انحلال آن ضربه ای بر پیکر عزیزان هنرمند وارد کنند.
راه معقول آن شاید این باشد که با متخلفین در آن خانه برخورد می شد نه با این اسم هنری(خانه سینما) که حداقل از نظر اسمی و شهرتی وابسته به عموم هنرمدان بزرگوار انقلابی و متدین کشور است نه متعلق به افرادی که با انقلاب مشکل دارند اگر خانه سینما شخصی و مخصوص افراد خاصی است که باید زودتر از این حرفها جلوی تعمیم آن به همه هنرمندان گرفته می شد.
علی ایها حال طیف محترم هنرمندان انقلابی و متعهد نیز از این قصه و این نوع برخورد ناخرسند است
و باید فکر مرحمی بود بر این زخم.


جبهه هنرهای زیبا
قرارگاه نور (598960) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۰-۲۰ ۰۰:۵۸:۵۵
قد بازی آقایون دست اندرکار مدیریت خانه سینما وضعیت رو به اینجا رسونده. در ثانی مگه فرهنگ مملکت بی صاحب هستش که مجوز یه همچین تشکلی از اداره ثبت شرکت ها گرفته بشه؟!مگه خانه سینما یه مجموعه واردات و صادرات یا چه میدونم مرغ داری هستش که همچین جایی مجوز فعالیتش رو بده.مسلما خانه سینما باز هم چراغش روشن میشه اما با افرادی که واقعا درد سینما رو داشته باشن نه اینکه سینما رو ابزار امیال غیر سینمایی خودشون بکنن (599030) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۰-۲۰ ۱۰:۱۵:۲۰
احسنت باید از سینما کشور دفاع شود چرا یک نفر باید یک شبه فرهنگ ما را جمع کند بابا حرکتی (599288) (moderator19)
 
احمد
۱۳۹۰-۱۰-۲۰ ۰۲:۰۶:۲۱
انصافا و وجدانا یکی بگوید در کدام دادگاه این مستند سازان محکوم شده اند اصطلاحا تی نظیر همکار بی بی سی یا جاسوس بی بی سی ساخته و پرداخته بعضی از افراد و رسانه ها هستند و دیگرا ن هم دنبالش می کنند . متاسفانه بعضی ها قاضی خود خوانده شده اند .
(599071) (moderator22)
 
شهاب
Canada
۱۳۹۰-۱۰-۲۰ ۰۶:۳۴:۰۱
این نمایشنامه دیگر خیلی نخنما شده ، تا هر کی می گوید بالا چشمتان آبرو است اجنبی و بی بی سیو هزار جور انگ می زنید ؟ برید یک کم ظرفیتتان را زیاد کنید ایمانتان را قوی کنید. مگر نه اینکه می گیم جاء الحق وزهق الباطل

دست بردارید از این تئوری توطئه دست بردارید از دشمن سازی های بی دلیل. فعلا خودتان را با خودتان بیشترین دشمنی است . (599117) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۰ ۰۹:۴۹:۲۰
جالب است آقای توکلی شما همان حرفهائی را می زنید که بی بی سی می زند ؛ آقای توکلی جواب تو بماند که ما مردم در انتخابات به تو خواهیم داد... (599243) (moderator22)
 
حمد
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۳:۱۵:۰۰
جنابان
مثلی قدیمی هست که می گوید
برو فکر نان کن که خربزه اب است
تمام این کارهایی که انجام می شود وفعالیتها ونظرات جهت رفاه و کمک به مردم هست ولی هیهات که هیچ کدام از درد مردم سخنی نیست باز قبل از این صلاحیتها کمی نماینده ها فکرشان باز بود کاری نمی کردن حالا چی مردم در این وضعیت گرانی خفه شدن ما فکر صلاحیت همدیگریم (603982) (moderator22)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.