توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400375
روسیه قطعنامه پیشنهادی فرانسه درباره حلب را وتو کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۵
روسیه پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی فرانسه در شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص توقف درگیری‌ها و آتش‌بس در حلب را وتو کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روسیه ضمن حمایت از پیشنهاد ارائه شده توسط نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه مبنی بر مقابله با گروه تروریستی النصره در شرق حلب، قطعنامه مورد پیشنهاد فرانسه را در شورای امنیت سازمان ملل متحد وتو کرد.

روسیه پیش‌نویس این قطعنامه را در حالی وتو کرد که در متن این پیش‌نویس بر توقف هرچه سریع‌تر حملات هوایی در حلب تأکید شده بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، علت این وتوی روسیه از این‌ رو است که پیش‌نویس مورد پیشنهاد مسأله مقابله با شورشیان مرتبط با جبهه النصره را به اندازه کافی لحاظ نکرده است. این در حالی است که پیش از این نماینده سازمان ملل در سوریه طرح جداگانه‌ای را پیشنهاد داد که در آن  تخلیه اعضای النصره در حلب مدنظر قرار گرفته است.

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد، متن قطعنامه پیشنهادی فرانسه پیچیدگی اوضاع در منطقه را نادیده گرفته و این تصویر را به دست می‌دهد که سوریه و روسیه رویکردی تهاجمی دارند.
 
کلمات کلیدی : روسیه+وتو+قطعنامه فرانسه درباره سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.