نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 410473
همانطور که قبلاً گفتم اختلاس 1200 میلیاردی در دو بانک ملی و ملت رخ داده است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۹
دادستان کل کشور اختلاس 1200 میلیاردی را مربوط به دو بانک ملی و ملت دانست.

به گزارش فارس، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که 6 آبان شما اعلام کرده بودید اختلاس 1200میلیاردی در دو بانک ملی و ملت رخ داده است، اما دادستان تهران چند روز بعد اعلام کرد که این اختلاس بدهی و مربوط به یک بانک بوده است، این اختلاس مربوط به چند بانک است؟ گفت: این اختلاس مربوط به همان دو بانک بوده است.

دادستان کل کشور در خصوص تخلف انجام شده در این بانک‌ها، گفت: مجموعه اقداماتی در این دو بانک صورت گرفته که از نظر قانونی مجاز نبوده است و بنابراین نوعی اختلاس تلقی می‌شود.

وی در رابطه با صحبت‌های دادستان تهران و اعلام تخلف در یک بانک، اظهار داشت: بررسی‌ها در خصوص این تخلفات ادامه دارد و با دادستان تهران در این رابطه صحبت خواهم کرد.

در دو بانک ملی و ملت جمعا حدود 1200 میلیارد تومان اختلاس شده است

در تاریخ 6 آبان ماه حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور در گفت‌گوی ویژه خبری در رابطه با پرونده‌های اقتصادی اظهار کرد: بنا نداریم تا زمانی‌که تخلف در دادگاه به صورت جامع و کامل احراز شود جزئیات این پرونده‌ها را اعلام کنیم؛ چراکه در دادرسی هر پرونده‌ای ممکن است مسائلی اتفاق بیفتد که نمی‌توان آن را پیش بینی کرد.

وی ادامه داد: در دو بانک ملی و ملت جمعاً حدود 1200 میلیارد تومان اختلاس شده و پول‌ها از بین رفته است. در پرونده فعلی که مطرح است یکی از بدهکاران اصلی بانکی که متاسفانه فراری و خارج از کشور است، از طریق دادستان تهران تحت تعقیب است.

دادستان کل کشور ادامه داد:  5 نفر از عوامل اصلی بازداشت هستند، از این مقدار پول در بانک ملی حدود 800 میلیارد که 300 میلیارد برگشته و در بانک ملت 300 میلیارد که جمعا از این 120 میلیارد برگشته و بخشی از طریق اینترپل شناسایی و توقیف شده و به دنبال دستگیری متهم اصلی هستند و قطعا اگر نظارت بانک‌ها تقویت شود جلوی بسیاری از مسائل را می‌گیرد و امیدواریم بانک مرکزی به وظایف نظارتی خود عمل کند، در واقع اگر نظارت بانک مرکزی به روز و دقیق باشد تا یک سوء‌جریان اتفاق بیفتد باید سریعا با آن برخورد شود.

برخی اظهارنظر‌ها اشتباه است/1200 میلیارد مربوط به بدهی به بانک ملی است

اما در حالی که همگان تصور می‌کردند که به گفته حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور در دو بانک ملت و ملی 1200 میلیارد تومان اختلاس شده است در تاریخ 9 آبان جعفری دولت آبادی دادستان تهران در یک نشست با معاونانش به پرونده بانک های ملی و ملت پرداخت و اطلاع رسانی های اخیر در رسانه ها پیرامون این پرونده را بعضاً مبتنی بر اشتباه خواند.

وی اظهار داشت: اولاً 1200 میلیارد تومان مربوط به بدهی به بانک ملی است و یک بدهکار بزرگ که این مبلغ را به بانک ملی بدهکار است و از کشور خارج شده و متواری است و لذا این سوال ها مطرح است که مسوولان بانکی باید پاسخگو باشند که چرا به کسی که 1200 میلیارد تومان بدهکار است، باز هم وام می دهند.

دادستان تهران در توضیح پرونده بانک ملت افزود: بانک ملت که در قضایای تحریم مجبور به فعالیت در پوشش دیگری بوده، وجوهی را به متهم پرونده می پردازد و حال کشف شده است که بخشی از وجوه در داخل کشور به حساب فرزندان این آقا واریز شده که توسط دادستانی توقیف گردید و بخشی دیگر که قریب به 485 میلیون درهم معادل 500 میلیارد تومان است، در خارج از کشور نگه داری می شود و زمینه توقیف آن فراهم نیست. در این پرونده پنج نفر بازداشت شده اند.

این در حالی است که فارس در تاریخ 10 آبان ماه در یگ گزارش تکمیلی به این تناقض میان سخنان دادستان کل کشور و دادستان تهران اشاره کرده بود که حالا مشخص شده است با تأکید دادستان کل کشور، در دو بانک ملی و ملت نوعی از اختلاس رخ داده است.
 
کلمات کلیدی : فساد مالی +مبارزه با فساد + اختلاس + دادستان کل کشور
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۵:۱۴:۵۴
در این دولت وقتی دزدی نشد خبر دهید با تشکر (4002592) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۲۱:۱۲:۴۵
چقد خوبه فسادها تو همون دولت کضف بشن
نه اینکه بره دولت بعدی پیدا کنه یا سر از کاناد در بیاره!! (4002999) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۹:۲۵:۱۳
اختلاس وفساد دیگر خبر نیست. (4002888) (alef-11)
 
Tunisia
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۲۱:۴۲:۰۱
اینها اقساط معوق است اختلاس نیست فساد را بزرگ نکنید!!!!! اگر هست مال دولت قبل است !!!!! چی قدر بی سواد دلواپس هستید هوا به این خوبی گلابی بچینید (4003034) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۲۳:۴۶:۱۶
اینها معوق هستند نه اختلاس؟؟!!! من معلم هستم و معوق دارم پس اختلاس نکردم . معلم عضو صندوق ذخیره فرهنگیان با 8000 تا (4003131) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.