توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506639
خروج هشت شاکی از افکار تاکتیکی منصوریان/ رحمتی روی نیمکت می‌نشیند؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۰
استقلال حالا با ابقای مشروط علیرضا منصوریان چاره‌ای ندارد تا هرچه سریع‌تر به فرم مطلوب بازگردد.

روزنامه خبرورزشی نوشت: اولین بازی روز ۱۷ شهریور در دل کویر برگزار می‌شود، جایی که استقلال باید در اولین بازی حذفی خود در سیرجان به مصاف گل‌گهر برود تا شانس خود برای تصاحب دومین جام معتبر داخلی را حفظ کند. جدالی که در ضرب‌الاجل صادر شده از سوی هیئت‌مدیره نقشی کلیدی در بقای منصوریان روی نیمکت خواهد داشت از همین‌رو سرمربی تحت فشار آبی‌ها که بعد از وقفه کوتاه در تمرینات و استراحت چهار روزه به بازیکنان از ابتدای هفته استارت ایجاد دگرگونی و تغییرات را زد با جدیت بیشتری به فکر بازسازی استقلال افتاده است تا جایی که گفته می‌شود این تیم در دل کویر با چهره‌ای جدید به میدان خواهد رفت.

بیشترین انتقادی که این روزها از منصوریان در استقلال صورت می‌گیرد به تغییر نگرش او نسبت به نیم‌فصل دوم فصل گذشته برمی‌گردد، جایی که او به جای بهره بردن از جوانان جویای نام ترجیح داد از به نفرات پا به سن گذاشته و باتجربه‌تر بهره ببرد. پنج هفته ناکامی و قرار گرفتن در انتهای جدول به شدت خشم طرفداران استقلال را برانگیخت تا منصوریان برای بازگرداندن حس اعتماد و اعتبار گذشته در بین این طرفداران به فکر ترمیم ساختار تاکتیکی و تکنیکی استقلال بیفتد. تغییراتی که افکار منصوریان و دستیارانش را به خود معطوف کرده و گفته می‌شود برای بازی با گل‌گهر سیرجان شدت بیشتری خواهد یافت تا شاهد نیمکت‌نشینی تعدادی از مهره‌های سرشناس و بهره بردن از یکسری بازیکن جوان خواهیم بود که جدی‌ترین گزینه برای بازگشت به نیمکت مجتبی جباری ستاره شماره ۸ استقلال خواهد بود. هشت شاکی بعد از دو بازی حضور در ترکیب اصلی که در هر دو بازی در نهایت چیزی جز شکست نصیب آبی‌های پایتخت نشد حالا به عنوان یکی از دلایل اصلی ناکامی‌ها از ترکیب اصلی خارج خواهد شد.

با بهبودی مصدومانی همچون فرشید اسماعیلی، امید ابراهیمی و فرشید باقری سرمربی استقلال به این فکر افتاده تا در سیرجان میانه میدان را با تغییرات گسترده‌ای روبه‌رو کند تا بلکه با این تصمیم سرعت تیمی و میزان دوندگی و جنگندگی را بالا ببرد. در آخرین آنالیزهای صورت گرفته از سوی مربیان استقلال خط میانی آبی‌ها کمترین میزان دوندگی را به خود اختصاص داده از همین‌رو سرمربی تیم بعد از اطمینان از بهبودی و آمادگی مصدومان تیم قصد دارد در سیرجان بار دیگر مجتبی جباری را نیمکت‌نشین کند تا این بار از زوجی ملی‌پوش در میانه میدان بهره ببرد. ملی‌پوش از این حیث که سرورجپاروف و امید ابراهیمی که برای ازبکستان و ایران بازی می‌کنند به عنوان امید اول منصوریان موتور حرکتی استقلال را روشن کنند و بار دیگر امیدها برای موفقیت و گذر از این ایستگاه دشوار در دل کویر را فراهم کنند. حتی برای این زوج نیز آلترناتیوهایی در نظر گرفته شده درست مثل زوج «اسماعیلی - باقری» که این شانس را دارند از ابتدا به میدان بروند.

دیگر تغییر عمده منصوریان برای شروع توفانی در جام‌حذفی می‌توان به نیمکت‌نشینی سیدمهدی رحمتی و سود بردن از سیدحسین حسینی برمی‌گردد. گلر و کاپیتان اول استقلال هم جزو کسانی بود که در جریان بازی با پدیده با اعتراضاتی از سوی طرفداران روبه‌رو شد گرچه اعتراضات به این دروازه‌بان سرشناس در سایه اعتراضات گسترده به منصوریان گم شد اما خبر می‌رسد سرمربی استقلال تصمیم گرفته برای وارد کردن شوک به نفرات کلیدی در جام‌حذفی مقابل گل‌گهر از نفرات باانگیزه‌تر بهره ببرد که یکی از این باانگیزه‌ها از دید منصوریان، حسینی گلر دوم استقلال است که می‌تواند قفل دروازه‌‌اش را در کویر بسته نگه دارد. آنچه محرز است اینکه علیرضا منصوریان در جدال با گل‌گهر در اولین بازی حذفی تنها به برد می‌اندیشد و امیدوار است اتفاقی که فصل قبل در نقش جهان رخ داد تا او در استقلال ماندنی شود این بار در کویر کرمان برای او تکرار شود از همین‌رو بهترین راهکار برای رسیدن به این هدف بهره بردن از نفرات باانگیزه و تغییر افکار تاکتیکی حاکم بر استقلال است.
 
کلمات کلیدی : علیرضا منصوریان+استقلال
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.