توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476336
محاكمه متخلفان انتخاباتی
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۹
ماجرای پشت درماندگان رأی گیری ٢٩ اردیبهشت، هر روز ابعاد تازه‌تری پیدا می‌کند. 

درحالی كه وزیر كشور مدعی است حدود یک‌میلیون نفر موفق به رأی دادن نشده‌اند، معاون حقوقی رئیس‌جمهور این تعداد را ٣میلیون نفر و شخص رئیس‌جمهور مدعی است 4میلیون نفر در سطح كشور پشت درهای شعبات اخذ رأی مانده و موفق به رأی دادن نشده‌اند. این ارقام صرفاً نشانگر بخشی از تخلفات و ضعف‌های وزارت كشور و ستاد انتخابات است كه توسط مقامات دستگاه‌اجرایی به زبان رانده می‌شود، در حالی كه گزارش‌های فراوان دیگری هم وجود دارند.

شائبه‌ای كه شورای نگهبان نیز به نوعی بر آن صحه گذاشته و دبیر محترم این شورا به انبوه تخلفات عوامل اجرایی انتخابات صراحتاً اشاره كرده است، اما برخلاف تصور، خواستار توبه خلافکاران شده و سخنی از برخورد قانونی با این افراد به میان نیاورده که حتماً متناسب با جایگاه والای این شورا نیست. در مواجهه با این تخلفات، دو شیوه برخورد می‌توان در پیش گرفت؛

یك شیوه غیرقانونی كه تجربه تلخ آن در سال ٨٨ آسیب‌های فراوانی متوجه كشور و دشمنان را نسبت به اعمال تحریم‌های فلج كننده علیه ایرانیان ترغیب كرد.

شیوه دوم پیگیری برخورد با تخلفات و خطاها از مجرای قانونی است كه معترضان این دوره از انتخابات در پیش گرفته‌اند. این اعتراضات احتمالاً تأثیر چندانی در نتیجه نهایی نداشته باشد، اما جای انتظار است با معرفی عوامل متخلف به دستگاه قضایی و محاكمه علنی آنان، هم از تداوم این رفتار پیشگیری شود و هم اراده جدی نظام در صیانت از حق الناس جلوه گری كند.
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۰۶:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۰ ۰۴:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۲۲:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۱۵:۱۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۰۶:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۶ ۱۳:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۶ ۰۹:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۶:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۳:۵۶
 
۱۳۹۴/۱۲/۲۰ ۱۰:۲۸
 
 
کلمات کلیدی : روحانی در خرم آباد+تخلف در انتخابات+سلیمی نمین+انتخابات96+تخلفات انتخاباتی+حسن روحانی، انتخابات ریاست جمهوری،+صدا و سیما+حمله به سپاه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.