توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421435
خنثی‎شدن ۲۰ عملیات انتحاری در مراسم اربعین
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۰
وزیر کشور از شناسایی ۲۰ گروه تروریستی در جریان برگزاری مراسم اربعین خبر داد و گفت: باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم تا در سال آینده بتوانیم لغو روادید داشته باشیم.

به گزارش مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی در بیست و هشتمین نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه در مراسم بزرگ اربعین به بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار زائر خدمات ارائه شد، افزود: در مراسم اربعین سال جاری ۲۴۰۰ ویزا برای ایرانیان و تعدادی نیز برای اتباع خارجی صادر شد. همچنین بیش از ۱۰۰ تن دارو در داخل عراق توزیع  و به یک میلیون و ۷۰۰ هزار زائر خدمات درمانی ارائه شد.
 
۲۰ گروه تروریستی و انتحاری که قصد خرابکاری داشتند شناسایی شدند
 
وی با تقدیر از تمامی دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های عضو ستاد و دیگر دستگاه‌هایی که در برگزاری مراسم اربعین همکاری داشته‌اند، ادامه داد: با وجود تلاش‌هایی که در برگزاری مراسم اربعین صورت گرفت، حادثه حله عراق موجب تأثر خاطر مردم و مسئولان ایرانی و عراقی شد.وزیر کشور گفت: در جریان برگزاری مراسم اربعین ۲۰ گروه عملیات تروریستی و انتحاری که قصد اقدامات خرابکارانه داشته‌اند که مورد شناسایی قرار گرفته و ۵ گروه مورد دفع قرار گرفته و تروریست‌ها دستگیر شدند و تنها توانستند در ۲ مورد عملیات انجام دهند و مابقی عملیات‌ها خنثی شد.

رحمانی فضلی با تقدیر از اقدامات سپاه و بسیج در خدمت‌رسانی به زائران و برقراری امنیت گفت: هنگامی که مرز مهران بسته شد و حدود ۱۰۰ هزار نفر بدون ویزا یا با ویزا در پشت مرز معطل شده بودند و با توجه به وضعیت جوی نامناسبی که وجود داشت همه نیروها در آن زمان زحمات زیادی کشیدند به خصوص ستاد کل نیروهای مسلح، بسیج و سپاه در برقراری امنیت، تأمین خدمات تلاش بسیاری انجام دادند که منجر شد این مشکلات در ۲۴ ساعت برطرف شود که بنده از تمامی این نیروها تقدیر و تشکر می‌کنم.

 شهرداری تهران در ارائه خدمات به زائران اربعین خوب عمل کرد

وی با بیان اینکه ۲۰ هزار نفر از پرسنل نیروی انتظامی در مراسم اربعین سال جاری از تأمین امنیت ترافیکی تا صدور ویزا و مرزبانی مشارکت داشته‌اند، گفت: شهرداری‌های کشور نیز در تأمین امکانات حمل و نقل مشارکت ویژه‌ای داشتند به خصوص شهرداری تهران در قبال منطقه‌ای که به او واگذار شده بود در زمینه تأمین امکانات به خصوص در داخل عراق و انجام خدمات شهری به وظایف خود به خوبی عمل کرد که از اقدامات انجام شده تشکر می‌کنیم.

 وزیر کشور با بیان اینکه با تدابیری که اندیشیده شده حدود ۲۳۰ هزار پارکینگ در مناطق مرزی برای استقرار خودروی زائرین ایجاد شد تا تردد زائران تسهیل شود، افزود: در این میان نیز کار وزارت اطلاعات برقراری امکان پنهان کار بود که در آغاز اربعین حسینی کیسی را که اقدام به صدور ویزای جعلی می‌کردند مورد شناسایی قرار داده و متلاشی کردند.

 رحمانی فضلی با اشاره به دیدار خود با رهبر معظم انقلاب قبل از مراسم اربعین اظهار کرد: ایشان تأکید داشتند مراسم اربعین، منظم، مردمی، دقیق و با مراعات زوار انجام بگیرد و همچنین رئیس جمهور دستوراتی را برای تأمین امکانات لازم دادند و به شملچه نیز آمدند و به طور کلی در برگزاری مراسم اربعین کل نظام پای کار آمد و ما توانستیم این مراسم مردمی و بزرگ را برگزار کنیم.

 وی ادامه داد: پس از برگزاری این مراسم نیز گزارشی را به دفتر مقام معظم رهبری دادیم که از طرف ایشان اعلام رضایت شد هرچند همه ما از حادثه‌ای که در حله عراق افتاد متأثر هستیم که به جز این مورد در تمامی مراحل کار به خوبی پیش رفت.

 احتمال حذف ویزای اربعین برای سال آینده

وی با تأکید براینکه برای رفع کم و کاستی‌ها در برگزاری مراسم اربعین در سال ۹۶ باید دبیرخانه دائمی مستقر و فعال شود، تصریح کرد: یکی از اولویت‌هایی که در سال آینده باید مورد تأکید قرار بگیرد این است که مراسم اربعین باید به صورت مردمی برگزار شود لذا دولت و حاکمیت باید تسهیل‌کننده باشند. همچنین باید در خصوص افزایش امنیت تدابیر بیشتری اندیشیده شود و دغدغه‌های امنیتی رفع شود، باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم تا در سال آینده بتوانیم لغو روادید داشته باشیم و از سوی دیگر مرز خسروی را برای استفاده زوار در سال آینده آماده‌سازی کنیم.
 
کلمات کلیدی : اربعین+عملیات انتحاری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.