توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 397730
صادقی: رهبری قصد دخالت در انتخابات را ندارند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۲
محمود صادقی با بیان این مطلب اظهار کرد: صحبت‌های رهبری پیرو بعضی شایعاتی بود که اخیرا در فضای مجازی پیچیده بود و ایشان مصلحت دیدند که در درس خارج فقه خود صراحتا نظرشان را مطرح کنند تا جلوی شایعات گرفته شود. این تدبیر ایشان همچون همیشه بسیار به جا و شایسته بود.

به گزارش ایسنا نماینده مردم تهران در مجلس افزود: نکته دیگری که باید در اظهارات رهبری به آن توجه کرد این است که رهبری به کسی که برای مشورت خدمت ایشان رسیده بود توصیه کرده است که صلاح نیست که وارد انتخابات شوند. در واقع رهبری نفرمودند چه کسی بیاید یا نیاید. این نکته ظریفی است که رهبری قصد دخالت در انتخابات را ندارند و این حق هر کسی است که اگر صلاحیت قانونی دارد نامزد انتخابات شود.

وی هم‌چنین اظهار کرد: رهبری در پاسخ به مشورت آن فرد، فرموده‌اند که به مصلحت نمی‌دانند او وارد انتخابات شود زیرا حضور این فرد می‌تواند منجر به دوقطبی شدن انتخابات شود و به انسجام جامعه لطمه بزند.

وی همچنین یادآور شد: در دوره های قبل نیز، هم در سال ۸۴ هم درسال ۸۸، این فرد سعی در دو قطبی کردن جامعه و حاد کردن فضای رقابتی کرد و در عرصه رقابت و تبلیغات نیز به هیچ یک از اصول اخلاقی پایبندی نداشت. وی همانند برخی از کاندیداهای غربی معمولا از روش رسواسازی رقیب به هر قیمتی استفاده می‌کند و دیدیم که این روش در انتخابات سال ۸۸ منشا چه فتنه‌هایی شد.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس افزود: نکته دیگری که در این رابطه باید مورد توجه قرار گیرد این است که سازوکار انتخاباتی ما نقایصی دارد، از جمله اینکه احزاب در انتخابات امکان نقش آفرینی ندارند و فضای شفافی برای ارائه اطلاعات و پاسخگویی نامزدها در قبال وعده‌های انتخاباتی وجود ندارد.

وی افزود: باتوجه به کاستی‌های موجود، انتخابات که یک فرصت برای مشارکت سیاسی مردم و افزایش همبستگی ملی است، گاه به تهدید و عاملی برای واگرایی و انشقاق تبدیل می‌شود.

این عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس خاطر نشان کرد: دو قطبی شدن فضای انتخابات نیز معلول همین ضعف‌هاست و نگرانی رهبری هم این است که انتخابات عرصه کشمکش و تفرق شود. صادقی ادامه داد: برای حل این مشکل ابتدا باید نظام حقوقی و اجرایی انتخابات عارضه‌یابی و اصلاح شود تا از تنش‌های ناشی از رقابت‌های انتخاباتی جلوگیری شود.

وی افزود: از سوی دیگر فعالان سیاسی و احزاب هم باید به قواعد بازی سیاسی وفادار باشند و در انتخابات به مردم وعده دروغ ندهند و از حربه‌های کثیفی مثل رسواسازی رقیب بهره نبرند.

نماینده مردم تهران در مجلس در پایان با اشاره به اینکه وفاداری و پایبندی همگان به ارزش‌های اخلاقی و اسلامی و موازین قانونی و نیز حساسیت نسبت به استقلال و تمامیت سیاسی کشور می‌تواند به حل این مشکل کمک کند گفت:‌ ما باید در انتخابات کثرت در عین وحدت را دنبال کنیم، یعنی ضمن به رسمیت شناختن سلایق و رویکردهای سیاسی مختلف، وحدت ملی و مصالح ملی مورد اهتمام همه جناح ها باشد تا در انتخابات تنش و ناامنی به وجود نیاید.
۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۰:۲۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۸ ۲۳:۳۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۱۶:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۱ ۱۱:۳۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۰ ۱۴:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۵ ۱۲:۴۷
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۸ ۱۲:۰۲
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۷ ۱۲:۵۸
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۷ ۱۱:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۴ ۱۰:۴۳
 
 
کلمات کلیدی : محمود صادقی+نماینده مجلس دهم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.