توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 383438
انتشار روزانه ۷ هزار پیام توئیتری ضد اسلامی در فضای مجازی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۰۷
یک موسسه تحلیلی انگلیسی در گزارشی از افزایش موج اسلام هراسی در فضای مجازی و انتشار روزانه نزدیک به ۷ هزار پیام اسلام هراسانه اشاره کرد.

به گزارش فارس، بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد در ماه گذشته میلادی به طور متوسط روزانه هفت هزار پیام علیه اسلام در توئیتر منتشر شده است.

به نوشته روزنامه «دیلی صباح»، مرکز تحلیل رسانه‌های اجتماعی «دموس» واقع در لندن، پایتخت انگلیس، اعلام کرد در ماه‌های گذشته افزایش قابل توجهی در به کارگیری کلام ضد اسلامی در توئیتر مشاهده شده است.

در این گزارش عنوان شده است که بعد از حملات تروریستی صورت گرفته در ماه فوریه، آمار حملات به اسلام به بالاترین حد رسیده است.

بر اساس این گزارش، نزدیک به ۲۲۲۰۰ مورد از پیام‌های توئیتری ضد اسلامی بعد از حمله تروریستی ۱۴ جولای در شهر نیس فرانسه منتشر شده است.

همچنین ۱۰۶۱۰ پیام توئیتری اسلام هراسانه نیز در ۱۷ جولای بعد از کودتای نافرجام ترکیه از سوی گروهی از نظامیان مرتبط با این کودتا بوده است.

موسسه دموس در خاتمه عنوان کرد، تعداد پیام‌های توئیتری ماه به ماه از آوریل به این سو افزایش یافته است.
 
کلمات کلیدی : اسلام هراسی+توئیتر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.