توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469127
کالری سوزی با فعالیت‌های ساده روزانه
بخش سلامت الف، 16 اردیبهشت 96
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۷
چه قصد خرید مایحتاج مورد نیاز زندگی خود را داشته باشید و چه در پی یک جفت کفش جدید باشید، خرید کردن می‌تواند به معنای پیاده روی باشد و پیاده روی موجب سوزاندن کالری می‌شود.

 
main-image
 
هر فردی برای انجام فعالیت های روزانه خود به عنوان سوخت کالری می سوزاند. دانشمندان به این شرایط گرمازایی ناشی از فعالیت غیر ورزشی در بدن می گویند. این انرژی است که برای راه رفتن، بالا رفتن از پله یا بلند کردن محصولات خریداری شده در فروشگاه استفاده می کنید و با اندکی تخیل، تبدیل کردن این فعالیت های ساده به فرصت هایی برای کالری سوزی آسان است.

کالری سوزی با فعالیت‌های ساده روزانه
به گزارش عصر ایران به نقل از "گریتیست"، پژوهش های صورت گرفته نشان داده اند که این فعالیت ها می توانند به مدیریت وزن کمک کنند و حتی به سمت دستورالعمل های ورزشی توصیه شده تمایل داشته باشند. (مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا انجام دو ساعت و نیم فعالیت هوازی و دو روز تمرینات قدرتی در هفته را توصیه می کند.)

برنامه فعالیت شما
برای چندین دهه، پژوهشگران فرض می کردند که برای این که فعالیتی در قالب دستورالعمل ورزشی قرار بگیرد، انسان باید حسابی عرق کند یا حداقل ضربان قلب وی برای مدتی طولانی افزایش یابد. اما پژوهش های جدید موجب شده اند تا دانشمندان درباره باورهای خود دوباره فکر کنند. به عنوان مثال، نتایج یک مطالعه نشان داد که جلسات کوتاه ورزش با شدت بالا با خطر کاهش یافته ابتلا به اضافه وزن یا چاقی مرتبط است.

این یافته ها باید ما را به استفاده از تمام فرصت هایی که می توانیم فعال باشیم، از کار در آشپزخانه تا شست شوی لباس ها، تشویق کنند. در ادامه با برخی فعالیت های روزانه که می توانند به صورت پنهانی ورزش را وارد روتین زندگی شما کنند، در شرایطی که وظایف روزانه خود را نیز انجام می دهید، بیشتر آشنا می شویم.

خرید کردن
کالری سوزی با فعالیت‌های ساده روزانه
چه قصد خرید مایحتاج مورد نیاز زندگی خود را داشته باشید و چه در پی یک جفت کفش جدید باشید، خرید کردن می تواند به معنای پیاده روی باشد و پیاده روی موجب سوزاندن کالری می شود (ما درباره بیش از 200 کالری در هر ساعت صحبت می کنیم). شما می توانید خودرو خود را در مکانی دورتر از فروشگاه پارک کرده و مسیر بیشتری را پیاده روی کنید یا در صورت امکان به جای استفاده از آسانسور از پله استفاده کنید.

تمیز کردن
کالری سوزی با فعالیت‌های ساده روزانه
جارو زدن، طی کشیدن، یا گردگیری فعالیت های خوبی برای سوزاندن 150 کالری در ساعت هستند. از این رو، می توانید هنگام گوش دادن به آهنگ مورد علاقه خود به جنگ گرد و غبار بروید. همچنین، شما می توانید سبد لباس های کثیف را برداشته و هنگام جمع آوری لباس ها آن را همراه خود جابجا کنید تا میزان فعالیت خود را افزایش دهید.

آشپزی
کالری سوزی با فعالیت‌های ساده روزانه
کار کردن در آشپزخانه - هر چیزی از خرد کردن سبزیجات تا شستشوی ظروف - می تواند سوزاندن 75 کالری در 30 دقیقه را موجب شود. با کنار گذاشتن مخلوط کن های برقی و استفاده از دست ها می توانید عضلات دست خود را اندکی بیشتر ورزش دهید.

نشستن
کالری سوزی با فعالیت‌های ساده روزانه
قبل از این که شگفت زده شوید باید به این نکته اشاره شود که قصد نداریم درباره فواید سلامت نشستن در تمام طول روز صحبت کنیم. اما هنگامی که روی صندلی نشسته اید می توانید برخی تمرینات ورزشی ساده را انجام دهید. بالا آوردن شانه ها به سمت گوش ها و فعالیت های دیگر این چنینی را امتحان کنید. همچنین، می توانید تمریناتی مانند سفت کردن عضلات باسن را انجام دهید.

شستشوی خودرو
کالری سوزی با فعالیت‌های ساده روزانه
شستشوی خودرو می تواند موجب سوزاندن 135 کالری در 30 دقیقه شود. بلند شدن روی پنجه ها برای شستشوی سقف خودرو و چند حرکت اسکات برای شستشوی تایرها نه تنها در نهایت خودروی تمیز را به ارمغان می آورند، بلکه روش خوبی برای انجام تمرینات ورزشی و سوزاندن کالری نیز است.

رفت و آمد
کالری سوزی با فعالیت‌های ساده روزانه
شما می توانید در مسیر خود به سمت محل کار یا خانه یک ایستگاه جلوتر از قطار یا اتوبوس پیاده شوید و این فاصله را پیاده طی کنید تا هر چه بیشتر به کالری سوزی و فعال باقی ماندن بدن خود کمک کنید.

برف پارو کردن
کالری سوزی با فعالیت‌های ساده روزانه
اجازه ندهید آب و هوای بد مانع شما در مسیر انجام ورزش شود. برف پارو کردن برای 30 دقیقه می تواند به سوزاندن 180 کالری منجر شود. می توانید هنگامی که مشغول گوش دادن به آهنگ مورد علاقه خود هستید با ریتمی هماهنگ برف ها را نیز پارو کنید.

سفارش نوشیدنی
کالری سوزی با فعالیت‌های ساده روزانه
هنگامی که در کافی شاپ حضور دارید و تا زمانی که سفارش شما آماده شود می توانید در حالت ایستاده منتظر باقی بمانید. از این طریق به بخش مرکزی بدن خود با برخی حرکات تعادلی پایه کمک می کنید.

در شرایطی که تمرینات هوازی و قدرتی از عوامل کلیدی در حفظ یک سبک زندگی سالم هستند، اما فعالیت های روزمره نیز می توانند روشی خوب برای حفظ تحرک بدن باشند.
 
کلمات کلیدی : فعالیت های روزانه+کالری +فعالیت غیر ورزشی+اضافه وزن+چاقی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.