نظر منتشر شده
۱۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408296
پیام تلگرامی سیف به مردم: ارتقای معیشت اولویت ماست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۵
رئیس کل بانک مرکزی گفت:‌ تسریع رونق اقتصادی، کاهش نرخ بیکاری و در نهایت ارتقای سطح معیشت مردم سرلوحه اقدامات نظام بانکی و سیاست گذاران اقتصادی کشور است.

به گزارش تسنیم، ولی الله سیف در پیامی تلگرامی گفت: پس از مهار تورم افسار گسیخته سال های گذشته و برقراری ثبات اقتصادی نسبی در جامعه و به ویژه پس از ظرفیت های ایجاد شده در فضای پسابرجام، تلاش برای سرعت دادن به رونق اقتصادی به منظور افزایش رشد اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری و در نهایت ارتقای سطح معیشت مردم سرلوحه اقدامات نظام بانکی و سیاست گذاران اقتصادی کشور است.

رئیس کل بانک مرکزی افزود:‌ در همین راستا اعطای بیش از 10 هزار میلیارد تومان برای تامین مالی حدود ١٣هزار بنگاه اقتصادی کوچک و متوسط از ابتدای سال جاری تاکنون، از جمله افتخارات نظام بانکی است. این اتفاق خوشایند در حالی رخ داده است که بر اساس برآورد های اولیه، پیش بینی می شد تنها 7500 واحد مشمول طرح باشند و البته روند اعطای این تسهیلات کماکان ادامه دارد. همچنین بانک مرکزی برای تسهیل هرچه بیشتر پرداخت تسهیلات به این واحدها، این بنگاه ها را از موانع دریافت تسهیلات از جمله داشتن چک برگشتی، مطالبات غیرجاری، رعایت نکردن نسبت مالکانه و کمبود منابع استانی مستثنی کرده است.

وی ادامه داد: در همین خصوص و در کنار تشکر از مساعدت کارگروه های استانی تسهیل و رفع موانع تولید و تلاش نظام بانکی در تشخیص و تخصیص بهینه اعتبارات؛ همراهی، اعتماد و سعه صدر هموطنان عزیزمان در سراسر کشور در دستیابی به این مهم قابل تقدیر و شایسته تعظیم است.

سیف اظهارداشت: در واقع سپرده های خرد و کلان مردم عزیزمان که حاصل تلاش شبانه روزی شان است، اکنون و در شرایطی که اقتصاد کشور دچار تنگنای اعتباری است، به عنوان پشتوانه و منبعی برای تامین مالی بنگاه های کوچک و متوسط به کار گرفته شده است. به بیان بهتر هرچند عزم جدی نظام بانکی در استفاده از همه ظرفیت های موجود برای کمک به تولید، صنعت و اشتغال نقش مهمی در این امر داشته است، اما بدون شک سهم عمده ای از دستاوردهای اخیر را باید به پای مردم نوشت. کشاورزان، کارگران، کارمندان، تجار، صاحبان مشاغل و تک تک افرادی که به عنوان صاحبان اصلی این کشور، با اعتماد به نظام بانکی، سرمایه هایشان را در راه رشد و توسعه ایران عزیز خرج کرده و به سهم خود در سربلندی آن شریکند.

رئیس کل بانک مرکزی خاطرنشان کرد: بسیار خرسندم که نظام بانکی توانسته است همراهی هموطنان عزیز را با هدایت صحیح نقدینگی به سمت تولید و اشتغال پاسخ دهد و امیدوارم با تداوم این روند شاهد گشایش های اقتصادی بیش از پیش مبتنی بر سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی باشیم. در پایان دست کلیه هموطنانم را به گرمی می فشارم و اطمینان می دهم که شبکه بانکی کشور ضمن صیانت از سرمایه های مردم تمام توان خود را برای رونق تولید و اشتغال به کار خواهد گرفت.
 
کلمات کلیدی : سیف + رشد اقتصادی + بانک مرکزی
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۹ ۱۵:۵۰:۱۶
فکر کنم اشتباه گفتی.با این ندانم کاری هایتان مردم روز به روز فقیرتر میشوند. (3994221) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۹ ۱۷:۵۹:۲۳
در عمل چیز دیگری نشان داده اید (3994392) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۹ ۲۱:۵۷:۱۸
برای همین دلار هر روز گرانتر می شود

ماست پگاه کم چرب 2800 تومانی شد 3000 تومان!؟ (3994728) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۹ ۱۸:۰۸:۲۳
دروغ به این بزرگی !!!!! واقعا که ..... (3994401) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۹ ۱۸:۴۱:۵۹
سه سال مردم را دواندید این هفت ماه هم روش...
شاید منظور جناب روحانی از وعده صد روزه ، منظورش صد روز اخر دولت است (3994435) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۹ ۱۸:۵۴:۲۲
با گران کردن دلار؟؟؟ (3994450) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۰۰:۴۹:۴۲
دقیقا همین را می خواستم بنویسم. بانک مرکزی این دولت یکی از بدترین ها بود.از همان اول که دلار می خواست ارزان شود همین آقای سیف اومد گفت سه هزار توامان باید کف قیمت باشدو اجازه نداد دلار پایین بیاید. ایشان کمک شایانی به بی ارزش تر کردن پول توی جیب من وشما کرد. پولی که با عرق جبین و زحمت در آمده بود نه با رانت و اختلاس و دزدی. (3994906) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۹ ۱۹:۳۰:۰۸
٧٥٠٠ واحد دولتى نه خصوصى (3994517) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۹ ۲۱:۵۲:۴۲
از این حر فها ریاد شنیده ایم (3994718) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۹ ۲۱:۵۸:۱۰
شما فقط بفکر جمع کردن پول به نفع بانک ها هستید ولاغیر. (3994729) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۹ ۲۲:۱۹:۵۹
ارتقای معیشت مدیران بانکی یا مردم؟؟ (3994762) (alef-11)
 
احمد نجفي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۰۰:۱۹:۰۷
جناب سيف مثل اينكه شما صرفاً از پشت ميز كار خود ، اقتصاد خانوار اكثريت اين جامعه را رصد ميكنيد؟؟؟!!! با دلارهاي نفتي، طلاهاي مازاد انباشته شده در بانك مركزي، دلار فروشي در بازار آزاد ، امسال و سال بعد كردن زمان تك نرخي كردن ارز، ادامه روند سياست دولت قبل و مديريت قبل در بانك مركزي كه صرفاً بدنبال بالا بردن قيمت دلار و در استدامه بالا بردن قيمت طلا در داخل كشور بعلت روند صعودي قيمت دلار بوه و با اين عمل ناصواب ، تورم و ركود در جامعه عملا بيداد ميكند، بيكاري و ورشكستگي بخش توليد كاملاً مشهود و ملموس نظر ميباشد، شور و نشاط در كسب و كار كاملاً محو شده، قرض الحسنه جاي خود را كاملاً به ربا خواري داده و قطعاً و يقيناً بانكها اين مرضوع را رقم زده اند، با عنايت به موارد و مطالب فوق الاشعار به كدامين عملكرد موثر بانك مركزي اينچنين افتخار كرده و پيام تلگرامي هم ميدهيد؟؟؟!!!بالاترين توهين به مردم ، توهين به شعور آنهاست... (3994886) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۰۸:۳۲:۳۹
جیب های خود را با برجام پر کردید در حالی که مردم گرسنه اند!! (3995068) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.