توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 465996
پاسخ لاوروف به ادعای وزیر خارجه عربستان درباره ایران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۳
وزیرخارجه روسیه با وزیرخارجه عربستان دیدار و در مورد بحران سوریه و یمن بحث و گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان به روسیه سفر کرد و با سرگئی لاوروف همتای روس خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

عادل الجبیر در یک  کنفرانس مطبوعاتی مشترک با سرگئی لاوروف مدعی شد: عربستان معتقد است که حزب‌الله لبنان نباید در سوریه حضور داشته باشد. همچنین برای دخالت‌های ایران در منطقه باید محدودیت ایجاد شود. از سویی دیگر وزیرخارجه روسیه گفت: مسکو حزب‌الله لبنان را گروهک تروریستی نمی‌داند و حضور آن در سوریه همانند حضور نیروی هوایی روسیه و نیروهای ایرانی بوده و به درخواست دولت قانونی سوریه است.

وزیر خارجه عربستان در ادامه مدعی شد: عربستان معتقد است که بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه نمی تواند نقش خاصی در آینده سوریه داشته باشد و تنها راه حل بحران سوریه مصوبه 2254 شورای امنیت می باشد.

وی افزود: امیدوارم که بعد از نشست آستانه بتوانیم در سوریه آتش‌بس ایجاد کنیم.

سرگئی لاوروف گفت: براساس توافقنامه آستانه ایران یکی از کشورهای ضامن آتش‌بس در سوریه است و این یک امر بسیار مهم است.

وی افزود: ایران به مصوبه 2254 شورای امنیت پایبند است و در چارچوب گفت‌وگوی آستانه ایران، ترکیه و روسیه ضامنان آتش‌بس در سوریه به شمار می روند و در این مرحله زمانی این یک امر بسیار مهم به شمار می رود، زیرا موضع مشترک مسکو و ریاض نیز هست.
 
کلمات کلیدی : عادل الجبیر+سرگئی لاوروف +سوریه+ یمن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.