توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 435494
قسمتی از مغز که عامل استرس و حمله قلبی است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۱
مطالعات محققان نشان می‌دهد که چطور فعالیت‌های هسته آمیگدال یا بادامه مغز با استرس و حمله قلبی مرتبط است.
همه نسبت به نقش مغز در ایجاد استرس اذعان دارند اما در تحقیقی که با همکاری دانشگاه هاروارد و به ریاست دکتر احمد توکل در بیمارستان ماساچوست انجام می‌شود محققان توانستند دریابند که کدام قسمت مغز سبب بروز این موارد می‌شود.
نتایج این مطالعه در ژورنال علمی لنست منتشر شده است.
دکتر توکل مسئول این پروژه گفت: ما در این تحقیق به این نتیجه رسیدیم که بین افزایش فعالیت بادامه مغز و پیشرفت بیماری‌های قلبی و عروقی رابطه مستقیم وجود دارد.

وی افزود: ما در این مطالعه روی 293 بیمار کار کردیم که برای سرطان مورد تصویربرداری واقع شده بودند و از مغز آنها نیز اسکن گرفته شده بود. پس از سه تا چهار سال مجددا همان بیماران مورد بررسی قرار گرفتند که 22 نفز از آنها در این مدت سکته قلبی کرده بودند.
توکل در ادامه خاطرنشان کرد: اسکن‌های مغزی این بیماران مورد بررسی قرار گرفت و ما به این نتیجه رسیدیم میزان فعالیت بادامه مغز این افراد نسبت به میانگین این فعالیت در مغز بقیه افراد حاضر در تحقیق بیشتر بوده است و این موضوع نشان می‌دهد که افزایش فعالیت این بخش خطر بروز سکته‌های قلبی را افزایش می‌هد.
به گزارش سازمان بیماری‌های قلبی و عروقی بیشترین تعاد مرگ‌ومیر را در جهان به خود اختصاص داده‌ است.
 
کلمات کلیدی : استرس+حمله قلبی+مغز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.