توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 312896
صالحی: اورانیوم غنی شده را با کیک زرد مبادله می‌کنیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۳۸
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: در موضوع مبادله سوخت، اورانیوم غنی شده را با کیک زرد مبادله خواهیم کرد.

به گزارش تسنیم، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: در موضوع مبادله سوخت، اورانیوم غنی شده را با کیک زرد مبادله خواهیم کرد.

صالحی در حاشیه دومین کنفرانس ملی شتابگرهای ذرات در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما مبنی بر اینکه در مصاحبه اخیرتان اعلام کردید در ازای اورانیوم غنی شده اورانیوم طبیعی دریافت می کنیم تصریح کرد: کیک زرد همان اورانیوم طبیعی است.

وی گفت: اورانیوم را وقتی استخراج می کنند سنگ اورانیوم به دست می آید که آن را خرد می کنند و خرده سنگ ها تبدیل به کیک زرد می شود.

صالحی تصریح کرد: منظور ما همان کیک زرد است که تحویل می گیریم وگرنه سنگ اورانیوم نمی خواهیم دریافت کنیم.

وی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ما مبنی بر اینکه در یکی از بندهای سند بازطراحی راکتور اراک، همکاری کشورهای مقابل منوط به مغایر نبودن آن با قوانین داخلی آن کشورها شده که این تفسیر بردار است اظهارداشت: در سند نیامده است که قوانین آنان باید اجازه همکاری بدهد بلکه اینگونه آمده است که آنان متعهد به همکاری در چارچوب قوانین خودشان هستند.

صالحی تاکید کرد:‌ آنان متعهد به همکاری با ایران در چارچوب قوانین خودشان هستند و هیچ مشکلی در این باره اعم از جنبه های تجهیزات، طراحی و دیگر ابعاد نداریم.

رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ما درباره پیش بینی اش از فرجام پرونده پی ام دی در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: پیش بینی ام این است که فرجام روند این پرونده ، مثبت و در چارچوب منافع ملی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

صالحی همچنین مذاکرات دیروز عراقچی و کارشناسان کشورمان با مسئولان آژانس در وین را مثبت ارزیابی کرد.
 
کلمات کلیدی : صالحی+برجام+کیک زرد+اورانیوم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.