نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496065
عارف: انتظار مردم کارایی بیشتر دولت است/ ارائه گزارش محرمانه از عملکرد وزرا به روحانی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۰
رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با بیان اینکه انتظار مردم کارایی بیشتر دولت است گفت: گزارشی محرمانه از عملکرد وزرای دولت یازدهم به رئیس‌جمهور داده‌ایم.

به گزارش تسنیم، محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان صبح امروز (5 مرداد) در سومین کنگره حزب ندای ایرانیان، گفت: رعایت اصول گفتمانی، اخلاق مداری، حرکت در مسیر درست انقلاب و توجه به منافع گفتمان اصلاحات از ویژگی‌های حزب نداست.

وی افزود: متاسفانه امروز جوانان با فشار دادن یک دکمه مطلبی را منتشر می‌کنند و بعد فکر می‌کنند که باید این کار می‌شد یا خیر، در حالی که در گذشته یک متن را می‌نوشتند و چند بار می‌خواندند و بعد اعلام می‌کردند، اما اخلاق‌مداری از ویژگی جوانان حزب نداست.

رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با بیان اینکه راهبرد گفتمان اصلاحات در این دهه اخلاق، عقلانیت و خرد جمعی بود و تلاش شد زاویه‌ای که رقبا اصرار بر تحمیلش داشتند از بین ببریم، ادامه داد: هر سه گامی که موفقانه برداشتیم، نتیجه خرد جمعی بود و این راهبرد را ادامه دادیم.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما اصلاح‌طلبان در گذشته چوب تفرقه را خوردیم، گفت: رویکرد اجماع، اعتماد کامل مردم به لیست امید بود و باید در رفتار شورای عالی بازنگری می‌شد که این کار انجام شد و با رفع اشکالات و اعمال نقطه نظرات گام سوم را برداشتیم.

عارف با بیان اینکه تلقی می‌شد شورای عالی در جهت تضعیف احزاب باشد، اما مسیر گفتمان اصلاحات و حرکت جبهه‌ای به سمت احزاب فراگیر بود و اصلاحاتی در ترکیب شورا صورت گرفت، اظهار داشت: اینکه شورا باعث تضعیف احزاب است، درست نبود. ما در مسیر تقویت احزاب قرار گرفتیم و اصلاحاتی در ساختار شورا انجام شد. اعضای شورای عالی حجت‌الاسلام حسن روحانی را به اتفاق آراء کاندیدای اصلاح‌طلبان معرفی کردند و مردم هم این مسیر اصلاحات را تایید کردند.

وی خاطرنشان کرد: گام‌های خوبی در مسیری که در سال‌های اول دهه نود انتخاب کردیم  برداشته‌ایم و آنچه امروز برای ما فرض است، استمرار این مسیر است.

رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اظهار داشت: کماکان باید همان رویکردها را دنبال کنیم و این مسیر اصلی ما در دهه 90 است و رمز موفقیت ما همین نکته است. اگر این مسیر با همین وحدت در فرماندهی دنبال کنیم گام‌های بعدی را بهتر بر خواهیم داشت.

رئیس فراکسیون امید مجلس افزود: ادعا نمی‌کنیم خطا نداشته‌ایم، اما نقد پذیریم و به‌ همین دلیل در فردای انتخابات 29 اردیبهشت خواهش کردیم عملکرد شورای عالی را نقد کنند تا در گام‌های بعد بهتر قدم برداریم.

عارف با اشاره به اینکه حرکت‌های جبهه‌ای نمی‌تواند مادام‌العمر باشد و باید به سمت حزب فراگیر برویم، اظهار داشت: فردی در سازوکار جبهه‌ای رای می‌آورد و فردای رای آوردن تعهدش فراموش می‌شود. افرادی که اگر در لیست امید نبودند رای نمی‌آوردند، فردای رای آوردن ساز مخالف زدند.

وی گفت: این چند ماه را برای بازنگری شورای عالی گذاشتیم و می‌خواهیم با وحدت و انسجام کامل مسیر را ادامه دهیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نوبت ماست که به اعتماد مردم پاسخ دهیم و انتظار مردم کارایی بیشتر دولت روحانی است و گزارشی محرمانه از ارزیابی وزرا به روحانی دادیم و امیدواریم دولتی کارآمدتر و پاسخگوتر داشته باشیم.
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۱:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۲۳:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۱۰:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۰۹:۴۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۹ ۱۰:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۸ ۲۳:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۰۷:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۱۵:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۱۴:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۸ ۰۷:۳۶
 
 
کلمات کلیدی : کابینه، دولت دوازدهم، روحانی، عارف
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۲۲:۴۷:۲۰
جناب عارف مگه صحبت هم میکنن؟ (4491887) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.