توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490160
ادعای وزیر دفاع سابق انگلیس دربارۀ ایران و قطر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۴
واحدمرکزی خبر نوشت: وزیر دفاع سابق انگلیس تاکید کرد: با فروپاشی ائتلاف سنی علیه ایران، این کشور بیش از دیگران از بحران قطر سود می‌برد.

پایگاه سعودی «المدینه» نوشت ، پژوهشکده سلطنتی امور نظامی لندن همایشی درباره بحران خلیج [فارس]و اعمال تحریم‌ها علیه قطر برگزار کرد. مالکوم ریفکیند وزیر دفاع سابق انگلیس، حسن طارق الحسن پژوهشگر بحرینی در زمینه روابط بین الملل و مشاور سابق دفتر معاون اول نخست وزیر بحرین و سیمون مایال مشاور ارشد وزارت دفاع انگلیس در امور خاورمیانه [غرب آسیا]در این کنفرانس شرکت داشتند.

وزیر دفاع سابق انگلیس گفت: این بحران قابل قبول نیست. وی تاکید کرد: قطر با حماس، حزب الله، اخوان المسلمین و گروههای افراطی در بسیاری از مناطق رابطه دارد که در حال حاضر سوریه مهمترین منطقه ارتباطی قطر با چنین گروههایی است.

وی تصریح کرد: دوحه می‌خواهد در هر جایی و هر بحرانی نقش داشته باشد. با وجود آنکه عربستان ائتلافی از کشورهای سنی و همپیمانان غربی برای مقابله با ایران تشکیل داده است، اما قطر با ایران یعنی کشوری متحد شده است که از شیعیان بهره برداری می‌کند.

ریفکیند تاکید کرد: ایران با فروپاشی ائتلاف کشورهای سنی علیه خود بیش از دیگران از بحران قطر سود می‌برد. تهران در آینده در حمایت از قطر نقش خواهد داشت و روابط سیاسی اش را با این کشور عمیق‌تر خواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : قطر + قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان + ایران + محموله غذایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.