نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490061
بادامچیان: می‌گویند در دعوا تخریب، حلال است/ اگر جلوی صفحه طنز نشریات دولتی را بگیریم برخی مسائل حل می‌شود
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۹
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه گفت: اصلاح‌طلبان از خود شروع کنند و جلوی تفرقه را بگیرند، اصولگرایان هم شروع می‌کنند.

اسدالله بادامچیان در گفت‌وگو با ایلنا، در رابطه با تخریب شخصیت‌های نظام در مراسم‌های ملی گفت: هر نوع تحقیر علیه هرکسی باشد، خوب نیست.

او با بیان اینکه متاسفانه تخریب‌ها از دولت اصلاحات شروع شد و زمانی که مطرح کردند همه آنهایی که به آقای ناطق رای دادند پیام دوم خرداد را نفهمیدند کدورت ایجاد شد، ادامه داد: وقتی به یک عده‌ای که در انتخابات رای دادند بگوییم نفهم هستند طبیعی است که علیه آن واکنش نشان داده خواهد شد.

در کشور ما همه با آزادی زندگی می‌کنند

عضو حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: در دولت بعد از اصلاحات این بحث‌ها شروع شد و در دولت فعلی هم آن حالت ادب و احترام و محبت که باید وجود داشته باشد رعایت نشد،‌ گفت:  بنابراین اگر مسائل اخلاقی از طرف همه جریان‌ها رعایت نشود فضای جامعه متشنج می‌شود. 

بادامچیان با بیان اینکه در یک کشور آزاد انواع و اقسام سلیقه‌ها وجود دارد، اظهارداشت: برای مثال در زمینه حجاب فردی پوشیه می‌زند و بیرون می‌آید و کسی هم مانع او نیست و فرد دیگری چادر یا مانتو و روسری دارد، بنابراین همه آزادی دارند و زندگی می‌کنند.

می‌گویند در دعوا هم که تخریب حلال است

این فعال سیاسی اصولگرا با توصیه به رییس‌جمهور گفت: نباید بگوییم چرا عده‌ای چنین رفتاری دارند بلکه باید بیان شود ما چه می‌کنیم. لذا وقتی اینگونه بحث می‌شود برخی هم به مقابله و پاسخ بر می‌آیند که خلاف آن را ثابت کنند و در این شرایط دعوا می‌شود و در دعوا هم که معمولا  می‌گویند تخریب حلال است.

او در رابطه با اینکه آیا این تقابل‌ها نتیجه سوءبرداشت از آتش‌به اختیار مدنظر رهبری نبود، گفت: آتش به اختیار یعنی در زمانی که دشمن بمباران می‌کند فرمانده یک ارتش دستور می‌دهد هرکسی کار خود را انجام دهد و کسی نباید از آن برداشت ناصحیح داشته باشد که البته رهبری نظر خود را اعلام کردند و فصل‌الخطاب همه ما رهبری است.

 مسئولان ‌بگذارند همه حرف‌های خود را مطرح کنند

بادامچیان ادامه داد: وقتی یک مسئول شروع به تخریب کند در جامعه هم واکنش تخریبی به دنبال دارد اما اگر بگویند ما راهمان این است و مشکلاتی داریم و کمک می‌خواهیم، برخوردها به گونه‌ای دیگر رقم خواهد خورد. 

او در پاسخ به اینکه آیا پیشنهاد آتش بس راهی برای کمرنگ شدن مقابله جناحی خواهد شد، گفت: من اصلا وارد این بحث نمی‌شوم و معتقدم همه دارای اختلاف‌نظر و سلیقه هستند بنابراین وقتی در جامعه آزاد هستیم باید ضریب تحمل همه به ویژه در مسئولان بالا رود و ‌بگذارند همه حرف‌های خود را مطرح کنند. 

اگر جلوی صفحه طنز نشریات دولتی را بگیریم برخی مسائل حل می‌شود!

بادامچیان با بیان اینکه معتقدیم در کشور باید راه برای اظهارنظرها باز باشد تا مردم بتوانند انتقاد کنند، افزود: در نشریات دولتی صفحه طنز وجود دارد که در آن بدترین رفتارها را دارند. البته من برخوردی ندارم و می‌توانند بگویند و مردم آنها را می‌شناسند که این مجموعه ظاهراً دارند طنز می‌نویسند اما در باطن آب به آسیاب تفرقه می‌ریزند. خب اگر جلوی این‌ها را بگیریم برخی مسائل حل می‌شود. 

او تاکید کرد: اصلاح‌طلبان از خود شروع کنند و جلوی تفرقه را بگیرند این طرف هم شروع می‌کند. 

اینکه تعاملی صورت گیرد در اختیار دولت است

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در مورد اینکه برای ایجاد آرامش در فضای بعد از انتخابات چه پیشنهادی دارید، بیان کرد: فضا آرام است و بحث‌ها طبیعی است لذا در دنیا بر سر این مسائل دعوا می‌کنند و چه بسا در پارلمان همدیگر را می‌زنند، دیگر اینکه حرف و حدیث است.

بادامچیان بیان کرد: فضای انتخابات همواره در کشور وجود دارد لذا آنهایی که رای نیاوردند برای چهار سال بعد به فعالیت می‌پردازند و رای آورندگان هم به فکر آینده خود هستند و اینکه تعاملی صورت گیرد در اختیار دولت است.

روحانی با انتخاب اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان، کابینه را حضور دیگران محروم نکند

عضو حزب موتلفه بیان کرد: اگر روحانی بخواهد دولت خود را با اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گراها راه بیندازد از برکت حضور دیگران محروم می‌ماند، باید دولت راه را باز کند که مردم احساس کنند هر کدامشان یک دولت هستند.
 
کلمات کلیدی : حزب موتلفه اسلامی + بادامچیان
 
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۰۹:۰۰:۵۶
و صفحه طنز روزنامه کیهان و توپخانه هر روزه آن علیه دولت چطور ؟ (4463419) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۰۹:۲۲:۱۹
سلام
از استاد بادامچیان انتظار است بفرمایند
دولت به اعتدال و تدبیر در حق مردم و
گروه ها عمل کنند . نه اگر وزیر یا مسئول
از فلان حزب باشد همه چیز درست است (4463450) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۱۱:۱۴:۵۹
جالب بود اول فرمودند جلوی صحبت منتقدان را نگیرید بعد فرمودند صفجات طنز بعضی نشریات را ببندید (4463658) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.