نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469164
تصویر زیبای ناسا از قطب جنوب مشتری
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲
ناسا تصویر زیبایی از مشتری که بر اساس اطلاعات مدارگرد مشتری موسوم به "جونو" تولید شده، منتشر کرد.
 
به گزارش ایسنا و به نقل از ناسا، این تصویر بر اساس اطلاعات دریافت شده از مدارگرد ناسا در مشتری موسوم به "جونو"(Juno) بوسیله یک منجم به نام "گابریل فیست" (Gabriel Fiset) تولید شده است.

در این تصویر نقاط بیضوی روی مشتری نشان‌دهنده طوفان‌های موجود در سطح این سیاره است که با نزدیک شدن به قطب جنوب این سیاره شکل نامنظمی به خود گرفته‌اند.

آشفتگی موجود در کمربند مشتری و جابجایی بخش‌های مختلف در اثر طوفان سبب شده وضعیت قطب جنوب مشتری به صورت رشته‌های غول‌پیکر در هم‌پیچیده دیده شود.

این تصویر از ارتفاع 52 هزار و 200 کیلومتری گرفته شده است.

فضاپیمای مدارگرد جونو در چهارم ژوئیه ۲۰۱۶ در مدار قطبی سیاره مشتری قرار گرفت. این کاوشگر فضایی در پنجم اوت ۲۰۱۱ از فلوریدا به فضا پرتاب شده و شرکت "لاکهید مارتین"(Lockheed Martin) و" مؤسسه تحقیقات جنوب غربی"(Southwest Research Institute) سازنده و  پیمانکار هدایت آن هستند.

نیروی این مدارگرد با انرژی خورشیدی تأمین می‌شود.این فضاپیما در مدار قطبی این سیاره قرار گرفته تا ترکیب، میدان گرانشی و میدان مغناطیسی مشتری را بررسی کند. جونو همچنین تلاش‌هایی برای یافتن سرنخ‌هایی در مورد چگونگی تشکیل شدن این سیاره، از جمله احتمال داشتنِ یک هسته سنگی، مقدار آب موجود در ژرفای جو آن، توزیع انبوه جرمی و بادهای عمیق آن که سرعت شان می‌تواند تا ۶۱۸ کیلومتر (۳۸۴ مایل) در ساعت برسد، خواهد داشت.
 
کلمات کلیدی : کهکشان + ناسا + کاوشگر فضایی
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۱۶:۲۸:۵۲
اين عكس قطب جنوب مشتري نيست، استواي مشتري است و تصوير هم تصوير كامپيوتري است نه عكس واقعي، چرا كه خود فضا پيما در عكس پيداست و هيچ بازويي براي اتصال دوربين ديده نميشود (4319524) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.