توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509466
موضع روسیه درباره حوادث میانمار
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۰
وزارت خارجه روسیه اعلام کرد،اعمال فشار بیش از حد بر مقامات میانمار و وارد کردن اتهامات بی‌اساس به آن به خاطر ظلم در حق مسلمانان روهینجا منجر به شدت تنش در این کشور می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از راشاتودی، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه اظهار داشت: ممکن است اعمال فشار و وارد کردن اتهامات بی‌اساس منجر تنش در این کشور شود. مسکو اوضاع میانمار را دنبال می‌کند و معتقد است مقامات میانمار بر اساس توان خود مانع از افزایش خشونت خواهند شد و سعی می‌کنند آرامش و حاکمیت قانون را به خاک این کشور بازگردانند و شرایط اجتماعی و اقتصادی عادی را تضمین کنند و اوضاع آوارگان را سر و سامان دهند.

وی تاکید کرد، جامعه جهانی باید آمادگی مقامات میانمار را برای اجرای توصیه‌های کمیسیون مشورتی تشکیل شده به ریاست کوفی عنان، دبیرکل اسبق سازمان ملل در نظر بگیرد.

زاخارووا از تمامی طرف‌های درگیر خواست اقداماتی که منجر به تنش بیشتر در میانمار می‌شود، متوقف کرده و مذاکرات سازنده را شروع کنند.
 
کلمات کلیدی : مسلمانان روهینگیا+میانمار+کشتار مسلمانان+روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.