نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 226280
چگونه می توانیم بچه ها را نماز خوان کنیم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۴
دنیایی که بی‌دلهره می‌توان در آن آواز خواند
نویسنده: بتول سبزعلی سنجانی
انتشارات نسیماچاپ اول 1391
96 صفحه، 5500 تومان

****

کتاب «دنیایی که بی‌دلهره می‌توان در آن آواز خواند» به قلم بتول سبزعلی سنجانی می کوشد با رویکردی موجز اما  تجربه نمازخوان کردن بچه مفید با استفاده  از  متد تربیت پنهان؛ در راستای ترغیب به نماز خوان کردن بچه ها حرکت کند.

این کتاب با زبانی شفاف و ساده به واکاوی رفتار زوجی می پردازد که هم اکنون فرزندانشان را نمازخوان بار آورده اند. گفتنی است مخاطبان این کتاب هم والدین هستند و هم فرزندان. فرزندانی که دوست دارند به والدین خود بفهمانند چگونه برای بهبود رابطه شان با خدا باید با آن ها رفتار کنند، دنبال این کتاب می روند تا غیرمستقیم به والدین خود انتظارشان را بگویند.

در این کتاب، مجموعه‌ای از خاطرات و دست‌نوشته‌های نگارنده در ارتباط با تشویق کودکان و نوجوانان درج شده است. اثر حاضر، با هدف راهنمایی مخاطب در راستای تشویق فرزندان به صورت غیرمستقیم و با استفاده از اصول روان‌شناسی نوین به عبادت و به خصوص نماز خواندن تدوین شده است.

نگارنده در خلال بیان این خاطرات می‌کوشد، تجربه‌های متعدّد خویش در مورد تشویق غیرمستقیم کودکان و نوجوانان را به اقامه نماز و استقبال آن‌ها از به جا آوردن این وظیفه دینی را بیان کرده و با توجه به مبانی روان‌شناسی، اصول تربیت پنهان در انجام این عمل را به والدین و مربیان یادآوری کند. مشخصه کتاب، استفاده از قالب خاطره و داستان برای بیان مقصود و به کارگیری زبانی روان و گیرا است.
 
۱۳۹۳-۰۲-۲۲ ۱۹:۴۸:۱۳
نماز خواندن چه سود وقتیکه بیش از راست گفتن دروغ میگیوئم (2142625) (alef-15)
 
۱۳۹۳-۰۶-۱۰ ۱۴:۵۹:۳۴
شاید تو بیشتر از راست گفتن دروغ می گویی . !؟
و اطرافیان تو . !؟

اما دروغ نگو . (2353291) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۷ ۰۵:۴۸:۳۲
این حیله برای ترک نماز است نماز ورزش روح است و دستور خالق
خالق اجبار در تربیت ما دارد (2920340) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
چگونه می توانیم بچه ها را نماز خوان کنیم