نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 368481
دستگیری ۵۰۰ کارچاق کن در دادگستری تهران
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۳
رئیس دادگستری استان تهران از شناسایی و دستگیری ۵۰۰ کارچاق کن در دادگستری استان تهران خبرداد.

غلامحسین اسماعیلی در گفتگو با خبرگزاری موج؛ در مورد پرونده دستگیر شدگان در پارتی شبانه پردیس و شهرک غرب گفت: هر دو پرونده در مراحل بازپرسی و دادسرا قرار دارند و هنوز به دادگاه نیامده است.

رئیس دادگستری استان تهران در مورد پرونده ستایش هم گفت: مراحل رسیدگی به این پرونده همچنان در دادگاه ادامه دارد.

اسماعیلی در پاسخ به اینکه اگر وثیقه ۱۰ هزار میلیاردی برای آزادی بابک زنجانی تامین شود آیا احتمال آزادی این متهم می رود گفت: اصلا قرار آقای بابک زنجانی تبدیل به وثیقه نشده و من تعجب می کنم چه فردی این عدد را عنوان کرده است.

رئیس دادگستری استان تهران با بیان اینکه در سال ۹۳ حدود ۳۰۰ کارچاق کن در دادگستری تهران شناسایی و بازداشت شده اند گفت: این عدد در سال گذشته بیش از ۵۰۰ نفر رسیده است.

اسماعیلی در مورد اطاله دادرسی در دادگاه های تهران اظهار داشت: به دنبال این هستیم که زمان رسیدگی به دادرسی ها کاهش یابد. هر چند یکی از مهمترین دلایل اطاله دادرسی کثرت پرونده ها و کمبود قاضی است اما متاسفانه بسیاری از پرونده ها در اجرای احکام می ماند. برای همین هدفگذاری کردیم تا پایان سال ۹۵ موجودی های اجرای احکام تا ۱۰ درصد کاهش یابد.

رئیس دادگستری استان تهران گفت: افزایش کیفیت دادرسی، نظارت ها و آموزش قضات از برنامه های دادگستری استان تهران است و قضات در صورت داشتن کیفیت دادرسی سنجش شده و بر اساس اعلام نظر هیئت علمی درجات قضات برای احراز سمت افزایش می یابد البته ممکن است درجه قاضی کاهش یابد.

اسماعیلی در ادامه با اشاره به افزایش طلاق در جامعه گفت: قبلا از دوستی های خیابانی می نالیدیم و امروز از دوستی ها در فضای مجازی و این یک چالش است. یکی از برنامه های ویژه ما ایجاد مراکز مشاوره در دادگاه های خانواده است تا از طریق شاهد کاهش طلاق باشیم.
 
کلمات کلیدی : دادستانی+جعفری دولت آبادی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۳:۱۴:۲۲
کارچاق کن یعنی چه؟ چرا دنبال انداختن گناه به گردن دیگران هستید؟ اگر در داخل دادگستر افراد فاسد نباشند کارچاق کن یا هر عنوان و اسم و کوفت و زهر مار دیگری کاری از دستش بر نمی آید بنا بر این بجای گشتن دنبال این و آن به کارکنان دادگستری اعم از قاضی و... نظارت دقیقی داشته باشید (3798023) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۵:۴۲:۱۰
با اهمالکاری چه کسانی تا این اندازه رشد کرده اند؟ (3798547) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.