توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505884
رویترز: کنگره آمریکا لحن تحریم‌ها علیه حزب‌الله لبنان را تعدیل کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۵
یک رسانه غربی به نقل از منابع مطلع مدعی شده قانونگذاران کنگره آمریکا لحن یک طرح پیشنهادی برای وضع تحریم‌های جدید علیه حزب‌الله لبنان را تعدیل کرده‌اند.

به گزارش تسنیم، منابع خبری مدعی شده‌اند قانونگذاران آمریکایی پس از لابی‌گری مقام‌های دولت لبنان با تغییر لحن یک طرح تحریمی اخیر علیه گروه حزب‌الله لبنان و ملایم کردن آن موافقت کرده‌اند.

منابع مطلع سیاسی و بانکی روز یکشنبه  خبرگزاری رویترز  گفته‌اند این اقدام با هدف ادعایی جلوگیری از آثار منفی این طرح بر اقتصاد لبنان صورت گرفته است.

خبرگزاری رویترز علی‌رغم این نوشته مقام‌های لبنان نباید درباره این موضوع رضایت زودهنگام نشان دهند، چرا هنوز سیاست آتی ترامپ درباره ایران یا متحدان این کشور قابل پیش‌بینی نیست و رأی‌گیری درباره این طرح تا پاییز که کنگره مجدداً تشکیل می‌شود، انجام نخواهد شد.

هنگام معرفی پیش‌نویس این طرح، رسانه‌های لبنان درباره تبعات مخرب آن بر اقتصاد شکننده لبنان هشدار دادند. در آن زمان هشدار داده شد که امکان دارد بانک‌های کارگزار آمریکا در صورت مبادله با افراد یا شرکت‌های تحت تحریم با جرایم سنگین رو به شوند.

مقام‌های دولت، بانک مرکزی و بانک‌های خصوصی لبنان در طول ماه‌های گذشته تلاش کرده‌اند واشنگتن را به تعدیل لحن طرح تحریم‌ها علیه حزب‌الله با هدف جلوگیری از ایجاد بی‌ثباتی در این کشور متقاعد کنند.

رویترز نوشته این تلاش‌ها کارگر واقع شده‌اند. در پیش‌نویس طرحی که در اواخر ماه جولای به کنگره ارائه شده بخش‌هایی که به گفته لبنانی‌ها باعث ایجاد «هراس» در بیروت می‌شوند، حذف شده‌اند.

منابع مطلع گفته‌اند در طرح پیشنهادی فعلی، در مقایسه با پیش‌نویس‌های قبلی افرادی که ممکن است هدف گرفته شوند به صورت جزئی‌تر مشخص شده‌اند.
 
کلمات کلیدی : لبنان + کنگره آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.