توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487984
تلاش توییتر برای مقابله با اخبار جعلی و نظرات اهانت آمیز
بخش دانش و فناوری الف،10 تیر96
توییتر به دنبال افزودن قابلیت‌هایی به این شبکه اجتماعی است که گزارش دادن انتشار اخبار جعلی در این سایت را تسهیل می‌کند، شناسایی سریع محتوای نامناسب نیز در دستور کار مدیران توییتر است.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۸
به گزارش خبرگزاری فارس ، توییتر هم اکنون در حال بررسی و آزمایش نحوه اضافه کردن قابلیت های یاد شده است و لذا هنوز مشخص نیست چه زمانی کاربران می توانند از آنها استفاده کنند. البته این احتمال هم وجود دارد که قابلیت های یادشده هرگز به توییتر اضافه نشود.

گزینه های مذکور به صورت یک حق انتخاب تازه در زیر هر توییت ارسالی قابل مشاهده خواهد بود که مشابه روش مورد استفاده فیس بوک برای علامت گذاری اخبار جعلی در این شبکه اجتماعی است.

در دو سال اخیر انتشار گسترده اخبار جعلی و فریبنده در شبکه های اجتماعی برای فریب کاربران و تاثیرگذاری بر ذهن آنها به یک روش خطرناک و جنجال آفرین مبدل شده است. این روش در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به نفع ترامپ و به ضرر هیلاری کلینتون به کار گرفته شد و انبوهی از اخبار جعلی و قلابی بر ضد نامزد دموکرات ها در فضای مجازی منتشر شد.

انتشار اخبار گسترده جعلی در توییتر با استفاده از بوت های خودکار صورت می گیرد که مقابله با آنها کار ساده ای نیست. لذا توییتر برای بهینه سازی ابزار فیلتر خود کار دشواری پیش رو دارد.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری-توییتر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.