توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 369589
سرلشکر باقری: ارتقای آمادگی‌های دفاعی ــ امنیتی مهمترین برنامه‌ام خواهد بود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۵
رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: ارتقای آمادگی‌های دفاعی و امنیتی و بالابردن توانمندی نیروهای مسلح در برایر تهدیدات و ارتقای بسیج مردمی از مهمترین برنامه‌های من خواهد بود.

به گزارش تسنیم، سرلشکر محمد باقری رئیس جدید ستادکل نیروهای مسلح در حاشیه برگزاری مراسم تودیع و معارفه رؤسای جدید و قدیم ستادکل نیروهای مسلح، در جمع خبرنگاران گفت: مهمترین برنامه‌ها در مسئولیت جدید، اجرای دستوراتی است که در حکم فرماندهی معظم کل قوا به اینجانب ابلاغ فرموده‌اند.

وی افزود: ارتقای آمادگی‌های دفاعی و امنیتی و بالا بردن توانمندی نیروهای مسلح در برابر تهدیدات و ارتقای بسیج مردمی از مهمترین برنامه‌های من خواهد بود.

رئیس جدید ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت:‌ علاوه بر اینها، ما در فرآیند کار در سال‌های گذشته در نیروهای مسلح و ستاد کل، مسائل متعددی را بازشناسی کردیم از جمله اینکه، برای ارتقای این توانمندی و آمادگی چه اقداماتی باید صورت گیرد. در واقع برنامه نیروهای مسلح بر این اساس تبیین و به تصویب مقام معظم رهبری رسیده است.

سرلشکر باقری در ادامه در پاسخ به این سئوال که با توجه به شرایط منطقه اولویت کاری شما برای بدنه نیروهای مسلح چه خواهد بود، گفت:‌ ما امروز در شرایط خاصی در منطقه قرار گرفتیم و با وجود اقتدار بی مثالی که در طی این ۳۷ سال برای جمهوری اسلامی پیدا شده است که به هیچ وجه قابل قیاس با روزهای اول انقلاب و یا آغاز دوران دفاع مقدس نیست که در داخل کشورمان و در نزدیکی مراکز استان‌هایمان باید با دشمنان متجاوز می‌جنگیدیم.

وی افزود: امروز الحمدالله اقتدار مثال زدنی برای ملت ایران فراهم شده است اما دشمنان ما نیز بیکار ننشسته‌اند و توطئه‌های بیشمار، متنوع و تهدیدات گوناگونی برای امنیت کشورمان ایجاد کرده‌اند و می‌کنند که پاسخگویی و آمادگی در برابر آنها از اولویت‌های نیروهای مسلح است.

رئیس جدید ستاد کل نیروهای مسلح همچنین تاکید کرد: امنیت در مناطق مرزی و استان‌های مرزی،‌ شمال غرب و جنوب شرق کشور ارتقاء یافته و الحمدالله امروز امنیت کاملی مانند مناطق داخل کشور دارند و اقدامات دولتی و بخش خصوصی به راحتی در آنجا قابل انجام است.

سرلشکر باقری تصریح کرد:‌ ارتقای آمادگی و دفاع از منافع ملی جمهوری اسلامی ایران در فراتر از مرزهای کشور مانند خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و شمال اقیانوس هند با اقتدار دریایی جمهوری اسلامی ایران به‌حمدالله دنبال شده و بیشتر از گذشته نیز دنبال خواهد شد.

وی ادامه داد: کمک به مستضعفین منطقه در برابر ظلم و ستم، تجاوزها و تهاجمات تروریستی از اولویت‌های اول نیروهای مسلح خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : سرلشکر باقری، ستاد کل نیروهای مسلح
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.