توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475022
سرمایه گذاری کلان چین در بخش گردشگری
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۰
چین درصدد یک سرمایه گذاری بزرگ در بخش گردشگری است تا این صنعت را به یکی از موتورهای رشد اقتصادی تبدیل کند.

به گزارش ایرنا، چین اعلام کرده است که از این پس صنعت خدمات، عرضه، تقاضا و تمرکز بر ویژگی های تولیدی به جای سرمایه گذاری خارجی مستقیم مسیر رشد اقتصادی را تعیین خواهد کرد. دولت چین در پنج سال گذشته به تدریج تلاش کرده است تا صنایع خدمات و گردشگری را به جای صادرات و سرمایه گذاری به موتورهای محرکه رشد تبدیل کند.

بر اساس برنامه ریزی دولت، چین در سال ۲۰۱۷ میلادی بالغ بر ۲۱۸ میلیارد دلار در صنعت خدمات گردشگری سرمایه گذاری خواهد شد. توسعه تجهیزات و مراکز گردشگری، بهبود ساختارهای زیربنایی و همچنین رشد گردشگری در مناطق روستایی از برنامه های چین است.

سازمان گردشگری چین روز سه شنبه در تارنمای خود آورده است که از هم اکنون تا سال ۲۰۴۰ میلادی صنعت گردشگری دورانی طلایی را سپری خواهد کرد.

این گزارش می افزاید که سرانه رشد تولید ناخالص داخلی کشور از مرز هشت هزار دلار فراتر رفته است و این کمک زیادی می کند تا درآمد خانوارها افزایش یافته و آنها بیشتر برای گردشگری هزینه کنند. در سال ۲۰۱۶ میلادی درآمد گردشگری چین به چهار هزار و ۶۹۰ میلیارد یوان (‌هر دلار معادل 6.80 یوان ) رسید که این رقم 11 درصد از کل رشد اقتصادی را به خود اختصاص داده است.

رشد صنعت گردشگری چین در سال ۲۰۱۶ میلادی در مقایسه با یک سال قبل از آن ۲۹ درصد اعلام شده است.
 
کلمات کلیدی : چین، گردشگری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.