توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 359120
یادداشت ضرغامی درپی درگذشت"کلی"
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۰
عزت الله ضرغامی در یادداشتی با عنوان "مرگ اسطوره " به درگذشت "محمد علی کلی " واکنش نشان داد:

محمد علی کلی بوکسور افسانه ای جهان ، در سن ۷۴ سالگی درگذشت .او پرافتخار ترین و خبرساز ترین قهرمان رشته ی مشت زنی است و هواداران فراوانی در جهان و ایران دارد. "کلی" و "پله" دو ورزشکار برجسته دهه ۷۰ میلادی ، عشق ما نوجوانان دهه ۵۰ شمسی بودند!
هرچند پیروزی تاریخی "کلی" بر "سانی لیستون" در دوره جوانی ، کاری بسیار بزرگ و باور نکردنی بود ولی برای هم سن و سال های من ،پیروزی های او در برابر "کن نورتون"،"جوفریزر" و جورج فورمن" در سال های ۷۳ و ۷۴ میلادی فوق العاده خاطره انگیز است .
او در دوره قهرمانی اش مسلمان شد . بصورت علنی مقابل جنگ آمریکا با ویتنام موضع گرفت و از حضور در دوره سربازی خودداری کرد. به همین دلیل مدتی بازداشت و عناوین قهرمانی اش سلب شد !
او در سال ۱۳۷۲ نیز به ایران آمد . روحش شاد .
.
***پی نوشت***
.
بوکس حرفه ای کلا ورزش خشنی است . به همین دلیل قابل پخش از رسانه ملی نیست . ولی به هر حال رشته ی جذاب و پرهیجانی است .
در این رشته علاوه بر قدرت بدنی و آشنائی با فنون مشت زنی ، مسئله حفظ روحیه و مقاومت تا آخرین لحظه،کلیدی است .
بارها شاهد مسابقاتی بوده ام که حریف به ظاهر ضعیف تر بیش از ۱۰ راند مقابل ضربات سنگین دفاع می کند و با از نفس افتادن و خسته شدن حریف ، در یک لحظه از لاک دفاعی بیرون می آید و با چند ضربه او را ناک اوت می کند .
بعضی سیاسیون ما هم از چنین روشی استفاده می کنند!
خدا عاقبت همه ما را ختم به خیر کند .
 
کلمات کلیدی : محمد علی کلی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.