توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503020
اعتراض پکن به تحرکات نظامی آمریکا اطراف چین
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۰
اقدامات «اشتباه» آمریکا در مورد تایوان، گشت های دریایی در دریای جنوبی چین و استقرار سامانه ضد موشکی در کره جنوبی تاثیر منفی زیادی بر اعتماد متقابل پکن و واشنگتن گذاشته است.

به گزارش میزان، «فان چانگلونگ» معاون کمیسیون مرکزی ارتش چین در دیداری با جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت: اقدامات اشتباه آمریکا در قبال مساله تایوان، استقرار سامانه موشکی تاد در اطراف چین، فعالیت های کشتی ها و پدافند هوایی آمریکایی در دریای جنوبی چین، تجسس های ایالات متحده در دریا و آسمان نزدیک چین تاثیر منفی زیادی بر روابط نظامی دوجانبه و اعتماد متقابل گذاشته است.
ایالات متحده سامانه تاد را برای دفاع از کره جنوبی در مقابل کره شمالی در شبه جزیره کره مستقر کرده است. پکن می گوید که این سامانه بر امنیت چین تاثیر می گذارد زیرا رادار قدرتمند این سامانه تاثیری در کاهش تنش با کره شمالی ندارد.


فان گفت چین مشتاق است برای یافتن زمینه های بیشتر همکاری، حل اختلافات و مسائل حساس با آمریکا کار کند.


«شی جینپینگ» رئیس جمهوری چین نیز در جریان دیداری به دانفورد گفت که افزایش روابط سازنده اهمیت زیادی در عمیق کردن روابط میان دو کشور دارد.


دانفورد به خبرنگارن گفت که هدف از سفرش به چین امضای توافقنامه ای برای ایجاد سازوکارهای گفت و گو میان ارتش های دو کشور است.
 
 
کلمات کلیدی : چین، امریکا، تحرکات نظامی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.