توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454043
آماده‌باش نیم‌میلیون نفر در طرح نوروزی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۶
جانشین فرمانده ناجا از آماده باش و فعالیت بیش از نیم میلیون نفر از دستگاه‌های مختلف در طرح نوروزی خبر داد.

به گزارش ایسنا سردار اسکندر مومنی صبح امروز در رزمایش بزرگ ترافیک و خدمات سفر نوروز 96 که در مجاورت حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد ، اظهار کرد: عملیات نوروزی پر حجم‌ترین عملیات ترافیکی سال است و امسال نیز حدود نیم میلیون نفر از دستگاه‌های مختلف در این طرح فعالند و به ملت ایران خدمات رسانی می‌کنند.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: این افراد از دستگاه‌های مختلف از جمله پلیس، اورژانس، هلال احمر، میراث فرهنگی، راهداری، امدادخودروها، تعزیرات و ... هستند.

وی با اشاره به نقش دانش آموزان به عنوان همیاران پلیس اظهار کرد: دانش آموزان نقش موثری در کاهش حوادث ترافیکی دارند و علاوه بر این راهداران محله نیز در دهیاری‌ها کمک زیادی به پلیس کرده‌اند.

آماده باش 300 هزار نیروی پلیس
مومنی با بیان اینکه ماموران پلیس، امنیت شهروندان از نقطه صفر مرزی تا مرکز شهرها را تامین می‌کنند گفت: 300 هزار نیروی پلیس در پلیس‌های مختلف از جمله پلیس پیشگیری، مرزبانی و ... فعالیت می‌کنند.

مومنی با بیان اینکه گشتی‌های پلیس در تمامی شهرها نیز حضور دارند گفت: پلیس در شهرهای مسافرپذیر و مقاصد گردشگری در آماده باش 100 درصدی است.

مومنی با بیان اینکه باید از تمامی دستگاه‌های فعال در طرح نوروزی امسال تشکر کنم، گفت: صحبت دیگرم با شهروندان و خانواده‌هایی است که به سفر می‌روند. برابر آمارها هر ایرانی به طور میانگین بیش از یک بار به سفر می‌رود. همه ظرفیت‌ها به میدان آمده تا افراد کمتری حادثه ببینند اما رعایت مقررات هم بسیار مهم است و امیدواریم که رانندگان و خانواده‌هایی که می‌خواهند بعد از یک سال کاری چند روزی را در آرامش بوده و سال جدید را آغاز کنند با خطا کردن در جاده خاطره‌ بدی از سفر به جا نگذارند.

مومنی با بیان اینکه بیشترین حوادث رانندگی در نوروز ناشی از سرعت و سبقت غیر مجاز بوده است، اظهار کرد: موضوع دیگر این است که درصد قابل توجهی از این حوادث نه به دلیل برخورد دو خودرو بلکه به دلیل واژگونی رخ داده است.

جانشنی فرمانده ناجا با تقدیر از رسانه‌ها برای همکاری با پلیس و اطلاع رسانی مناسب در ایام نوروز اظهار کرد: هدف ما این است که مسافران سالم به سفرهای نوروزی رفته و از تعطیلات استفاده کنند.

وی در پایان با بیان اینکه طبق پیش بینی‌های هواشناسی در ایام نوروز بارش برف و باران را خواهیم داشت، گفت:‌خواهش ما این است که رانندگان در سفرها از شتاب پرهیز کنند.
 
کلمات کلیدی : ناجا، طرح نوروزی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.