توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475950
قائم مقام مرکز پژوهش‌های مجلس:سند 2030 با موازین اخلاقی و آموزشی جمهوری اسلامی همخوانی ندارد
بخش سیاسی الف؛ 5 خرداد 96
تاریخ انتشار : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۹
قائم مقام مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت: سند 2030 با موازین اخلاقی و آموزشی جمهوری اسلامی همخوانی ندارد و افرادی که در رأس نظام قانون‌گذاری هستند این موضوع را نمی‌پذیرند.

به گزارش فارس ، رحمت‌الله قلی‌پور پنجشنبه‌شب در جشن پاسداشت حماسه مردمی 29 اردیبهشت در سالن اجتماعات مجتمع شهید رجایی این شهرستان، اظهار کرد: دوباره ایران یعنی ایران برای همه، یعنی ایران برای همه افکار و اعتقادات و یعنی بیاییم با این نگاه ایران را بسازیم.

وی با توجه به مشارکت مردم در انتخابات، افزود: 42 میلیون ایرانی در انتخابات سال 96 حضور پیدا کردند که حقوق این مردم حتماً باید تعیین و تضمین شود.

قائم مقام مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با توجه به اقدامات دولت روحانی، تصریح کرد: دولت یازدهم دولتی است که می‌تواند اقدامات بزرگی را به عمل آورد و توانسته در چهار سال اول دوره ریاست جمهوری خود با مشق اعتدال نظرات همه گروه‌ها و نیروها را به خود جلب و تا حد امکان این نظرات را تأمین کند.

قلی‌پور بیان کرد: در جامعه دموکراتیک آنچه هدف به‌ شمار می‌رود پلورالیسم است که پلورالیسم یعنی کثرت‌گرایی و کثرت‌گرایی یعنی تأمین حقوق همه افراد جامعه اعم از اکثریتی که رأی گرفته و قدرت را به دست آوردند و چه اقلیت‌هایی که نتوانستند در انتخابات پیروز شوند.

وی با توجه به دموکراتیک و پلورالیسم بودن جامعه، ادامه داد: پلورالیسم یک واژه مناسب برای فرهنگ ما ایرانی‌ها و مسلمانان جهان است که اگر پلورالیسم به معنای کثرت‌گرایی از نوع اومانیسم که به معنای محوریت انسان به عنوان انسان باشد، یک امر بسیار غلط است.

قائم مقام مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با اشاره به سند 2030، خاطرنشان کرد: سند 2030 الزامات و تعهدات غیرحقوقی پیرامون بحث فرهنگ و نظام فرهنگی یک جامعه ایجاد می‌کند که بخشی از آن به نظام آموزشی کشور یعنی آموزش و پرورش عالی آن مربوط می‌شود.

قلی‌پور اظهار کرد: در پایان سند 2030 کشورها با توجه به اقتضائات خود بعضی از این موضوعات از جمله آموزش در فضای مختلط را پذیرا نبوده‌اند.

قائم مقام مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت: مسؤولان ایرانی، دولتمردان و افرادی که در رأس نظام قانون‌گذاری هستند این موضوع را نمی‌پذیرند و جامعه جهانی نیز تاکیدی بر این موضوع ندارد.
 
 
کلمات کلیدی : مرکز پژوهش‌های مجلس+سند 2030 + جمهوری اسلامی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.