توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499756
ماجرای ربودن ایرباس زائران ایرانی در 33 سال پیش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۷
یک فروند هواپیمای ایرباس جمهوری اسلامی ایران با 304 سرنشین و 11 خدمه ساعت 11:10 دقیقه دیشب در مسیر تهران-شیراز توسط عوامل استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل ربوده و به بحرین برده شد.

رخدادهای 17 مرداد 63

چکیده:
موسوی: رهبری امام، آگاهی مردم و نقد و بررسی رسانه های گروهی موجب حرکت مستقیم دولت می شود.
ربایندگان هواپیمای تهران-شیراز در فرودگاه قاهره خواستار پرواز به پاریس شدند.
 هاشمی: تغییر و تحول در دانشگاه احتیاج به زمان طولانی و صبر و تحمل زیاد دارد.
فردا انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در 12 شهر برگزار می شود.

وزارت امور خارجه توطئه مین گذاری در کانال  سوئز و دریای سرخ را محکوم کرد.

 موسوی: ما در بیان مواضع فقط به مردم تکیه داریم
مهندس میرحسین موسوی نخست وزیر دیروز در یک مصاحبه مطبوعاتی شرکت کرد وی درباره سیاست خارجی دولت گفت: در سیاست خارجی و به طور کلی در تمامی سیاست ها امکان لغزش همیشه زیاد است و ما مجبور هستیم که خیلی دقت عمل کنیم اما چه چیزی تضمین می کند که ما در سیاست و بویژه در سیاست خارجی در صراط مستقیم حرکت کنیم و لغزشی نداشته باشیم.

نخست وزیر افزود: من فکر می کنم آگاهی ملت و تکیه بر رهبری های امام که در این زمینه سازش ناپذیرترین چهره و الگویی است که ما در جهان داریم و بسیار کارساز هستند و در کنار این ها دقت و نقد خود رسانه هاست.

نخست وزیر در گشایش سمینار سفرا و کارداران سیاسی ایران در خارج نیز گفت: ما در بیان مواضع خود به مردم تکیه داریم و به هیچ وجه نیروهای مادی و نظامی قدرت های بزرگ را به حساب نمی آوریم.

وی افزود: موضع امام در جهان موضع قوی و برتر است و به همان نسبت که ما به این الگو را قبول داشته باشمی موضع ما برتر خواهد بود بالعکس هرچقدر این الگو رنگ ببازد موضع ما نیز ضعیف تر خواهد شد.(1)

ایرباس ایرانی با 304 مسافر ربوده شد
یک فروند هواپیمای ایرباس جمهوری اسلامی ایران با 304 سرنشین و 11 خدمه ساعت 11:10 دقیقه دیشب در مسیر تهران-شیراز توسط عوامل استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل ربوده و به بحرین برده شد.

هواپیمای ربوده شده پس از دریافت سوخت از مقامات فرودگاه بحرین با تهدید هواپیما ربایان راهی قاهره شد. این هواپیما قرار بود زائران شیرازی بیت الله الحرام را به عربستان منتقل کند. بر اساس گزارش رویترز هواپیماربایان در فرودگاه قاهره خواستار پرواز به فرانسه شده اند. خلبان هواپیما به مقامات فرودگاه مصر گفته است که آنها کمربندهای حاوی مواد منفجره با خود دارند. بر اساس این گزارش مقامات مصری تا کنون از تامین غذا برای هواپیماربایان خودداری کرده اند.(2)

 دیدار اعضای جهاد دانشگاهی با رئیس مجلس
اعضای شوراهای جهاد دانشگاهی سراسر کشور عصر دیروز با آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

آقای هاشمی در این نشست گفت: یکی از نگرانی هایی که ما داریم این است که مبادا نیاز به استاد و محقق ما را وادار کند که از لحاظ محتوا و از لحاظ فکر در جا بزنیم. باید هماهنگ با انقلاب حرکت کنیم باید دانشگاه از لحاظ فرهنگی، علمی و محتوایی و اخلاقی رشد نماید.

رئیس مجلس افزود: نگرانی دیگر ما این است که مبادا آنچنان خشک برخورد کنیم که از لحاظ علمی و تحقیقی محیط دانشگاه را خالی کنیم. نباید افرادی را که علم دارند ولی ضرری ندارند از دانشگاه طرد کنیم اگر یک استاد عقیده خاصی برای خودش دارد در صورتی که به کار علمی خودش بپردازد و نخواهد از آزادی موجود سوءاستفاده کند باید پذیرفته شود و مورد استفاده قرار بگیرد. آقای هاشمی تاکید کرد تغییر و تحول در دانشگاه احتیاج به زمان طولانی و صبر و تحمل زیاد دارد. (3)

 برگزاری انتخابات میان دوره ای مجلس
انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی از ساعت 7 صبح فردا در 12 حوزه انتخابیه برگزار می شود.

در این انتخابات جمعا 19 نماینده راهی مجلس شورای اسلامی می شوند به گفته آبائی معاون مدیر کل انتخابات وزارت کشور تعداد کاندیداهای حوزه های انتخابیه 12 گانه به شرح زیر است: اصفهان پنج نماینده، شیراز سه نماینده، قائم شهر 2 نماینده، خمینی شهر-فریدون، داراب، جیرفت و نور، آمل، بهشهر-شهریار و کوهدشت هر یک برای انتخاب یک نماینده(4)

 ایران مین گذاری در کانال سوئز را محکوم کرد
وزارت امور خارجه کشورمان شب گذشته طی بیانیه ای ضمن محکوم کردن مین گذاری در دریای سرخ توطئه های استکبار جهانی مبنی بر نسبت دادن این عمل به جمهوری اسلامی ایران را شدیدا تکذیب کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: بار دیگر استکبار جهانی توطئه هایی را طرح ریزی نموده که نمونه آنرا در کارگذاری مین های شناور در دریای سرخ و انتصاب غیر مستقیم آن به جمهوری اسلامی ایران از طریق  رسانه های خبری وابسته به خود شاهد هستیم. وزارت امور خارجه ضمن محکوم کردن اینگونه عملیات از مجامع و سازمان های بین المللی می خواهد که عاملین این عمل را به جهانیان معرفی نموده تا بدین وسیله امنیت این آبراه بین المللی که هم اکنون به خطر افتاده مجددا تامین شود.(5)
منابع:

1. کیهان، 17 مرداد 63، ص 22
2. کیهان، 17 مرداد 63، ص 2
3. اطلاعات، 17 مرداد 63، ص 2
4. جمهوری اسلامی، 17 مرداد 63، ص 2
5. اطلاعات، 17 مرداد 63، ص 3


 
 
کلمات کلیدی : ایرباس ایرانی، ربودن هواپیما
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.