توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 293754
کی‌روش:نمایش هند باعث"سورپرایز"ایران شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۱۲
سرمربی تیم ملی ایران می گوید نمایش هند به ویژه در نیمه اول باعث "سورپرایز" ایران شده است.

به گزارش ایسنا، کارلوس کی روش پس از پیروزی سه بر صفر ایران برابر هند در نشست خبری، اظهار کرد: ابتدا باید به هواداران دو تیم تبریک بگویم. تیمهای ایران و هند نیز در این بازی نمایش رقابتی از خود ارائه کردند و این بازی در چارچوب انتخابی جام جهانی از سطح خوبی برخوردار بود.

وی با اشاره به حمایت‌های هواداران ایرانی، گفت: ما این حمایت را در همه جای دنیا پشت خود می بینیم. مطمئنا این حمایت کار ما را در سراسر جهان راحت‌تر می کند. البته این شور و اشتیاق وظیفه من و بازیکنان تیم ملی را بیشتر می کند تا با تعهد زیاد برای صعود به مرحله دوم تلاش کنیم.

وی درباره عملکرد بازیکنان دو تیم، بیان کرد: من از نمایش بازیکنانم در این بازی رضایت دارم. البته باید بگویم سبکی که بازیکنان هند بازی را با آن شروع کردند ما را سورپرایز کرد. آن‌ها انگیزه زیادی از خود نشان دادند.

کی روش با اشاره به نیمه دوم بازی، گفت: در نیمه دوم سعی کردیم با یکی، دو تغییر سبکمان را عوض کنیم و توانستیم زود به گل برسیم. این گل نشانه ای بود که هند به لحاظ روحی و روانی نمی تواند برگردد و همان جا کنترل بازی را در اختیار گرفتیم. از دیدگاه ایران به هدفمان رسیدیم. آمده بودیم سه امتیاز را بگیریم و با توجه به نتیجه بازی عمان و گوام به صدر رسیدیم. فکر می کنم در چند بازی آینده هم هند بتواند سطح خودش را با توجه به نمایش در بازی‌های قبلی و همچنین بازی امشب بالاتر برساند.

در ادامه خبرنگاری پرسید که شما با چالش بزرگی روبه رو هستید و آن اینکه همه از شما توقع صعود دارند، کی‌روش نیز در پاسخ گفت: این چالشی بزرگ برای ماست چرا که بیش از ۲۳۰ کشور دنیا تلاش می کنند و در آخر تنها ۳۲ کشور می توانند افتخار حضور در جام جهانی را کسب کنند.

سرمربی ایران در پاسخ به این سوال که آیا هند در این بازی دفاعی بازی کرد، گفت: به هیچ وجه بلکه بر عکس. توقع این همه انگیزه و شور و اشتیاق را به ویژه در نیمه اول از هند نداشتیم. فشار هند به ویژه در نیمه اول ما و بازیکنان را شگفت زده کرده بود. دو مهاجمان این تیم فشار زیادی روی دفاع ما ایجاد کرده بودند، مخصوصا سونیل که دردسرهای زیادی را ایجاد کرد.

کی روش در پاسخ به این سوال که در مرحله بعد با توجه به حریفان قدرتمندی که پیش رو دارید با همین بازیکنان به مصاف حریفانی چون کره جنوبی، ژاپن، عربستان و استرالیا می روید، گفت: نمی دانم چرا که تا آن زمان فاصله زیادی داریم. من همیشه به بازی بعدی فکر می کنم و تلاش می کنم برای بازی با عمان از بهترین بازیکنان دعوت کنم. اما مطمئنا در مرحله دوم کوسه های بزرگی به ما خواهند خورد. حتما شرایط آنها فرق خواهد داشت. همه شرایط از جمله حمایتهای مالی و امکانات تمرینی مانند زمین برای آنها فراهم است. کره، ژاپن و استرالیا بازیکنان زیادی در اروپا دارند و در اروپا تمرین و بازی می کنند و مطمئنا از شانس خوبی برخوردارند ولی تیم ایران هم نقش خودش را به خوبی ایفا می کند و تا سر حد آخر تلاش می کنیم تا حریفان مجبور به رقابت ۹۰ دقیقه ای با ما شوند.

کی روش، افزود: تیم‌های آسیایی نظیر ایران و هند به اردوها و بازی‌های بیشتری نیاز دارند. من در یکی از روزنامه ها خواندم که بیش از شصت درصد حمایت‌ها از فوتبال جهان از آسیا می آید و آن‌ها (مسوولان فوتبال) در ازای آن تنها ۴ روز فاصله بین بازی‌های تیم‌های آسیایی قائل می شوند. به خاطر همین فوتبال آسیا نیاز به حمایت بیشتری دارد. پیشنهاد من به تیم هند این است که سعی کنند توسعه بیشتری در فوتبال پایه داشته باشند و منتظر نباشند که کسی از خارج بیای د و به آنها کمک کند.

سرمربی تیم ملی همچنین با تبریک روز جهانی فیزیوتراپی، گفت: فیزیوتراپیست‌ها نقش اساسی در ارتقا سلامت حرکتی جامعه دارند.
 
کلمات کلیدی : تیم ملی ایران+فوتبال+هند