نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 304472
ابلاغ شرایط جدیدممنوعیت خروج بدهکاران بانکی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۵۰
بانک مرکزی اعلام کرد: درخواست ممنوعیت خروج تنها برای بدهکاران بانکی تا ميزان بدهي اشخاص حقيقي معادل سه میلیارد ريال يا بالاتر و بدهي اشخاص حقوقي معادل پنج میلیارد ريال یا بالاتر صادر می‌شود.

به گزارش مهر، در ابلاغیه بانک مرکزی آمده است: با توجه به وضعيت کنوني کشور و در راستاي نيل به اهداف والاي اقتصاد مقاومتي و همچنين در جهت ايجاد فضاي مناسب کسب و کار و رونق در فعاليت‌هاي اقتصادي، توليدی و بازرگاني، بانک‌ مرکزي در راستاي اجراي لايحه قانوني ممنوعيت خروج بدهکاران بانک‌ها مصوب ۵۹.۰۲.۲۰ ضمن تأکيد بر لزوم اجراي دقيق و کامل مفاد بخشنامه شماره ۹۲/۱۹۶۲۹۱ مورخ ۹۲.۰۷.۰۲ اين بانک، بند سوم بخشنامه مذکور درخصوص حدنصاب بدهي اشخاص بدهکار به منظور اعمال ممنوعيت خروج از کشور اصلاح شد.

در این بخشنامه به بانک ها الزام شده تا هرگونه اقدام در جهت وصول مطالبات معوق را در وهله اول با پيگيري و مذاکره با بدهکاران و در صورت عدم حصول نتيجه، با مراجعه به مراجع قضايي و ثبتي انجام و از اعمال ممنوعیت خروج از کشور افراد تاحد ممکن اجتناب کنند.

این بخشنامه که به شماره ۹۲/۱۹۶۲۹۱ مورخ ۹۲.۰۷.۰۲ به شبکه بانکی ابلاغ شده، در راستای سیاست بانک مرکزي در جهت کاهش تدریجی دامنه اقدام مستقيم در اعمال ممنوعيت خروج از کشور بدهکاران بانک‌ها است.
 
کلمات کلیدی : بانک مرکزی+بدهکاران بانکی
 
سید
۱۳۹۴-۰۸-۰۳ ۲۱:۳۴:۴۱
یعنی بی خیال طلبمان شویم؟ (3279344) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.