توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507378
بارزانی: روز رفراندوم اقلیم کردستان عید ملی نام بگیرد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰
رئیس اقلیم کردستان عراق با بیان اینکه همه مردم کردستان رفراندوم به استقلال کردستان رای آری خواهند داد، گفت: می‌خواهم که این روز عید ملی نام بگیرد.

به گزارش تسنیم، مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق با بیان اینکه همه مردم کردستان در روز 25 سپتامبر (3 مهر ماه) به رفراندوم استقلال کردستان رای آری خواهند داد، گفت: می‌خواهم که این روز عید ملی نام بگیرد.

این در حالیست که تمامی طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله دولت مرکزی عراق، ترکیه، ایران، آمریکا و اتحادیه اروپا با این همه پرسی مخالف بوده و آن را بر خلاف قانون اساسی عراق و نیز مصالح کردها قلمداد می‌کنند.

بنا بر گزارش روداوو، بارزانی اعلام کرده است که می‌خواهم در سالهای آینده نیز این روز جشن گرفته شود.

چندی پیش وزرای دفاع و خارجه آمریکا به عراق رفته و هر یک در دیدار با بارزانی مخالفت آمریکا با استقلال کردستان عراق را اعلام کرده بودند.

بارزانی پس از مشاهده واکنش‌های منفی و قاطع خارجی و بین‌المللی با شرط تعیین زمان و ارائه ضمانت از سوی آمریکا، سازمان ملل و اتحادیه اروپا برای تعیین زمانی برای همه پرسی استقلال کردستان عراق حاضر به عقب نشینی از خواسته خود در زمان فعلی شده است.
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۱:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۰۹:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۹ ۱۰:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۵ ۱۲:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۱۰:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ ۱۳:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ ۱۰:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۵:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۰:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۰۹:۱۹
 
 
کلمات کلیدی : اقلیم کردستان + عراق + بارزانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.