توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 352109
پیتر کوک: نمی‌توانیم آزمایش موشکی ایران را تایید کنیم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۳
سخنگوی پنتاگون اعلام کرد آمریکا نمی‌تواند گزارش‌های مربوط به آزمایش موشکی جدید ایران را تایید کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه‌ای پی تی ان، سخنگوی پنتاگون می‌گوید بودجه وزارت دفاع آمریکا اولویت‌هایی چون آمادگی، نوآوری و تأمین نیازهای سربازان را شامل می‌شود.

پیتر کوک در نشست خبری خود روز دوشنبه در پاسخ به سوالی در خصوص کاهش بودجه ارتش و تهدیدات چین، روسیه و موشک‌های بالستیک ایران گفت: من تصویر کلی را به شما می‌دهم. بودجه‌ای که وزیر ارائه کرد با مشورت و همکاری سرویس‌های نظامی، از جمله ارتش تهیه شده است. در این بودجه اولویت بندی صورت گرفته و اولویت‌هایی مشخص شده که شامل آمادگی، نوآوری و اطمینان از تأمین نیازهای سربازان آمریکایی در حال حاضر و آینده است.

کوک گفت تصمیمات سختی در این بودجه گرفته شده است.

وی در پاسخ به این سوال در مورد هیچ یک از کشورهای نام برده شده در متن سوال، بحث نکرد.

سخنگوی وزارت دفاع آمریک در بخشی دیگر از اظهاراتش گفت نمی‌تواند گزارش‌های مربوط به آزمایش جدید موشکی ایران را تایید کند.

پیتر کوک در کنفرانس مطبوعاتی خود در پاسخ به سوال یک خبرنگار درباره این آزمایش اخیر موشک بالستیک ایران، گفت: «ما نیز این گزارش‌ها را شنیده‌ایم، اما من نمی‌توانم از این تریبون آن را تایید کنم. اما همانطور که در گذشته گفته‌ایم، ایران باید به قطعنامه‌های شورای امنیت در خصوص آزمایش موشک‌های بالستیک پایبند بماند. اگر آن‌ها به این قطعنامه‌ها پایبند نمانند و آن‌ها را نقض کنند، مایه نگرانی ما خواهند بود.»

وی در ادامه با مطرح کردن ادعاهای ضد ایرانی خود گفت: «قبلاً نیز گفتیم که توافق هسته‌ای فقط یکی از ابعاد رابطه ما با ایران است و دیگر رفتار‌ها و اقدامات ایران که در نظر ما بی‌ثبات کننده است و بدخواهی‌های این کشور همچنان مایه نگرانی عمده ماست و وزارت دفاع آمریکا بررسی می‌کند که چگونه به این رفتارهای ایران پاسخ دهد.»

سخنگوی پنتاگون بار دیگر تاکید کرد از این تریبون نمی‌تواند گزارشهای آزمایش موشکی ایران را تایید کند، اما گفت که آمریکا همه حرکت‌های ایران را زیر نظر دارد.
 
کلمات کلیدی : پنتاگون ، وزارت دفاع ، بودجه ، سربازان آمریکایی ، سخنگوی پنتاگون ، آمادگی ، تامین نیاز ، بودجه دقاعی ، پیتر کوک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.