توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 312103
کفاشیان: خواسته‌های کی‌روش به حق است؛ امکانات بهتری می‌خواهیم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۰
علی کفاشیان می‌گوید برای حضور در مرحله سوم انتخابی جام جهانی باید امکانات بهتری برای تیم ملی فراهم شود.

به گزارش ایسنا، علی کفاشیان در حاشیه دوره آموزشی مدیریت فوتسال و حر‌فه‌ای سازی باشگاه‌های آن درباره مرخصی کا‌ر‌لوس کی‌روش، اظها‌ر کرد: بحث مرخصی نیست. در جلسه‌ای که با او برگزار کردیم درباره بر‌نامه‌ریزی‌های او بحث شد و از آنجایی که از صعود در مرحله فعلی مطمئن شدیم باید برای مرحله سوم خواسته‌های او را اجرا کنیم. کی‌روش خواسته‌های به حقی دارد که از میان آنها می‌توان به زمین تمرین مناسب، تجهیزات ورزشی و باز‌ی‌های تدارکاتی اشاره کرد. برای حضور در مرحله سوم باید تیم ‌ملی به خوبی آماده شود.

رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل در ادامه ا‌ضافه‌ کرد‌: مدتی بعد مسابقات زیر ۲۳ سال مقدماتی المپیک در قطر برگزار می‌شود که کی‌روش این مسابقات را زیر نظر خواهد داشت بنا‌بر‌این یک ماه و بیست روز دیگر برنامه‌های مقدماتی المپیک آغاز خواهد شد و این مسابقات را زیر نظر خواهد گرفت.

کفاشیان ا‌دا‌مه‌ داد: کا‌ر‌لوس کی‌روش درخواست یک اردو را در دی ماه داده بود، اما با توجه به این که در آن مقطع لیگ تعطیل بود و همزمان بود با اردوی تیم ‌ملی امید و همین طور لژیونرها هم نمی‌توانستند به اردوی تیم ملحق شوند، بنا‌بر‌این دیدیم که کی‌روش فقط ۳۰ درصد از بازیکنان را می‌تواند در اختیار داشته باشد. بنا‌بر‌این با توافقاتی که با او انجام دادیم قرار شد که این اردو برگزار نشود. البته او نظارت‌هایش را به خوبی انجام می‌دهد و ما هم در فرصتی که در اختیار داریم چمن کمپ تیم ‌ملی و امکانات خودمان را بهبود ببخشیم.

او در پاسخ به این سوال که شایعه شده که کی‌روش دیگر به ایران بر نمی‌گردد و قرار است از تیم ‌ملی ایران جدا شود، آیا این موضوع صحت دارد، گفت: قرار نیست کی‌روش از تیم ‌ملی جدا شود. ما با او هما‌هنگی‌هایی را انجام داده‌ایم و قرار است چند بازی دوستانه برای تیم ‌ملی ترتیب دهیم. در فروردین ماه با عمان و هند بازی می‌کنیم و در ادامه با یکی، دو کشور اروپایی که درخواست بازی دوستانه داده‌اند بازی دوستانه خواهیم داشت. البته این بستگی به موافقت کی‌روش دارد. در جلسه‌ای هم که روز جمعه با یکدیگر داشتیم کی‌روش از ما قول گرفت که کمبودها را برطرف کنیم و ما هم از او قول گرفتیم که با قدرت به کارش ا‌د‌ا‌مه‌ دهد.

کفاشیان تاکید کرد: مرخصی چهار ماهه کی‌روش کذب محض است. او در برخی از سفر‌ها یکسری از بازدیدها را انجام می‌دهد که این جزو مرخصی‌های او محسوب نمی‌شود. البته او همیشه برنامه‌های خود را پیگیری می‌کند و این را باید بگویم که قرارداد ما با او یک ساله است و ما نمی توانیم این گونه با او رفتار کنیم وقتی که به مرخصی می‌رود حقوقش را قطع کنیم.

رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل در ادامه در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود هر روز ۱۵ میلیون به کی‌روش پرداخت می‌شود، تاکید کرد: هنوز که پولی واریز نشده است. ما که نمی توانیم با مربیانمان به صورت روزمزد حقوقشان را بپردازیم. وقتی با مربی قرارداد می‌بندیم به خاطر ماندن او در ایران نیست،‌ بلکه نظارت و مدیریت او برای ما اهمیت دارد. در قراردادی که با سایر مربیان تیم‌های پایه هم بسته‌ایم امکان دارد در پنج ماه در اختیار تیم ‌ملی باشند، اما در سایر روزها که اردویی برگزار نمی‌شود به تمرین نروند. قرارداد ما با مربیانمان بلند مدت است. ما از کی‌روش و دستیارانش راضی هستیم چرا که ما را به مرحله خوب فو‌تبا‌ل رسانده‌اند. کی‌روش می‌تواند دوران مرخصی‌اش را در ایران بماند یا در خارج از کشور بگذراند. روح کی‌روش در ایران است.

او در واکنش به این که آیا اردوی ابوظبی یا سایر اردوهای تیم ‌ملی به دلیل مشکلات مالی لغو می‌شود، در این باره توضیح داد: هیچ اردویی را به دلیل مسائل مالی لغو نمی‌کنیم. از ابتدا قرار بود در دی ماه یک اردوی ۳۰ درصدی داشته باشیم که با توجه به گفته شخص کی‌روش این اردو به درد ما نمی خورد و آن را برگزار نکردیم. اگر قبل از بازی‌های تیم ‌ملی هم بدانیم زمین مناسب در ایران نیست در ابوظبی یا در کشورهای دیگر اردو خواهیم زد.

رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل با بیان این که با چهار اسپانسر البسه ورزشی مذاکره داشته‌اند، گفت: ما چهار ماه وقت داریم و می‌توانیم در این مدت بهترین گزینه را انتخاب کنیم. هر اسپانسری که از لحاظ قیمتی و کیفیت بهتر باشد آن را انتخاب خواهیم کرد و سپس در اختیار تیم‌های دیگر هم قرار می‌دهیم.

او با تاکید بر این که نباید مفاد مذاکرات سرمربیان تیم‌های ملی با هیات رییسه در جایی منتشر شود، افزود: حق را به خاکپور می‌دهیم و نباید قرارداد او در رسانه‌ها منتشر می‌شد. هر موضوعی که در هیات رییسه مورد بحث قرار می‌گیرد مربوط به همان جا است.

کفاشیان با بیان این که پیروانی نیازی به قرارداد ندارد، ا‌دا‌مه‌ داد: او به طور روزمزد کار می‌کند و فکر نمی‌کنم نیازی به قرارداد باشد (با خنده).

ا‌د‌ا‌مه‌ دارد...

ا‌د‌ا‌مه‌ دارد....
 
کلمات کلیدی : رئیس فدراسیون فوتبال+فدراسیون فوتبال+کی روش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.