توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 281892
نبردهای سنگین عراقی‌ها با داعش در الانبار
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۳
استان الانبار روز جمعه شاهد نبردهای سنگین میان نیروهای عراقی با گروه تروریستی داعش بوده است و منابع عملیاتی به ایرنا گفتند، شدیدترین نبردها در طول این روز در مناطق الخالدیه و بروانه جریان داشت که نیروهای عراقی موفق شدند، عصرجمعه روستای السنجک را در ناحیه بروانه آزاد کنند.

به گزارش ایرنا، درجریان نبردها در ناحیه بروانه در شمال غرب حدیثه، شهری که هفته ها است با چنگ و دندان در حال مقاومت در مقابل حملات داعش می باشد، نیروهای الحشد الشعبی به همراه نیروهای امنیتی و نیروهای عشایر البو محل، البوریشه و الجغایفه توانستند روستای السنجک را از کنترل داعش خارج کنند.

در این درگیری ها تلفات شدیدی به نیروهای داعش وارد آمده و یک منبع در تشکیلات تبلیغات جنگ الحشد الشعبی به ایرنا گفت که نیروهای داعش سلاح و تجهیزات خود را حین عقب نشینی در منطقه به جا گذاشته اند.

در همین حال برخی گزارش ها نیز حاکی است که گروه تروریستی داعش بامداد جمعه با استفاده از حجم گسترده آتش خمپاره و سلاح های نیمه سنگین و سپس با بهره گیری از خودروهای بمب گذاری شده ، تهاجم وسیعی را به منطقه الحظیبه در منطقه الخالدیه واقع در غرب پایگاه الحبانیه سازمان دهی کرد.

گفته شده که نیروهای عراقی برای دفاع از الخالدیه خط دفاعی جدیدی در این منطقه تشکیل داده اند.

نیروهای داعش با تسلط بر بخشی از منطقه ابوسلیس اقدام به یک حمله غافلگیرانه به نیروهای عراقی کردند که با مقاومت نیروهای مستقر در منطقه روبه رو شده و پس از دادن تلفات سنگین منطقه را ترک کردند.

گزارش های دریافتی ایرنا از منطقه حاکی است که این گروه تروریستی با ورود به منازل مسکونی نزدیک منطقه درگیری اهالی آن را به گروگان گرفته و از آنان به عنوان سپر انسانی استفاده می کند.

این منطقه هم اکنون در محاصره نیروهای عراقی قرار دارد .

آخرین خبرها از منطقه عمومی الانبار حاکی است که در بخش هایی از شهر الخالدیه درگیری های سنگینی جریان دارد. الخالدیه در حدفاصل الحبانیه و الرمادی مرکز استان الانبار واقع است و در حال حاضر مستشاران نظامی آمریکایی در پایگاه الحبانیه مستقر هستند.

جنگنده های نیروی هوایی ارتش عراق نیز درطول روز جمعه حملات وسیعی علیه مواضع داعش در مناطق درگیری انجام دادند و گفته می شود تلفات شدیدی به این گروه تروریستی وارد کرده اند.

برخی منابع نیز گفتند که گروه تروریستی داعش سرگرم بسیج نیرو و تقویت نیروهایش در منطقه الخالدیه است و در عین حال نبردهای شدید در مناطق بروانه در نزدیکی حدیثه و الخالدیه در استان الانبار جمعه شب همچنان جریان دارد.
 
کلمات کلیدی : داعش در الانبار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.