توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 376013
انتخاب پر حاشیه کلینتون
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۲
«کلینتون» عنوان نامزدی نهایی حزب دموکرات را در حالی از آن خود می کند که صحنه سازی رهبران حزب در تغییر فضای انتخاباتی به نفع وی، حرف و حدیث های زیادی را به دنبال داشته است.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، اولین روز از کنوانسیون حزبی دموکرات های آمریکا برای انتخاب نامزد نهایی که در تاریخ هشتم نوامبر ۲۰۱۶ در میدان رقابت ریاست جمهوری به مصاف «دونالد ترامپ» جمهوریخواه می رود، در حالی سپری شد که طرفداران «برنی سندرز» در ادامه غائله افشای رایانامه های محرمانه حزب دموکرات مبنی بر اقدامات عامدانه رهبران حزب در به حاشیه راندن وی به نفع نامزدی «هیلاری کلینتون»، با سر دادن شعارهایی نمایش انسجام دموکرات ها را به هم زدند.

سندرز و کلینتون نامزدهای حزب دموکرات در دوره مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا بودند حال آنکه اکنون انتظار می رود حزب با نهایی کردن تصمیم خود تنها کلینتون را برای ادامه رقابت در صحنه نگه دارد.

از سوی دیگر، کمیته ملی حزب دموکرات با صدور بیانه ای رسمی که در اولین روز از برگزاری کنوانسیون حزبی در شهر «فیلادلفیا» ایالت «پنسیلوانیا» قرائت شد، به دلیل آنچه که پیروان سندرز کارشکنی در ستاد انتخاباتی وی توصیف می کنند، از آنها عذر خواهی کرد.

در همین حال، سندرز که از استعفای «دبی واسرمن شولتز» رئیس حزب دموکرات به نشانه عذرخواهی از بابت محتوی رایانامه های افشا شده، استقبال کرده است در سخنرانی که در کنوانسیون داشت با ذکر این مطلب که کلینتون حتما باید رئیس جمهور آینده آمریکا شود، از طرفداران خود خواست تا علیرغم همه دلخوری ها به وی رای دهند.

این در حالیست که انتشار ۱۹ هزار نسخه از رایانامه های محرمانه حزب دموکرات که از سوی سایت افشاگر «ویکی لیکس» صورت گرفت اما و اگرهایی را نیز به دنبال داشت تا جایی که کارشناسان آمریکایی برای آنکه توازن فضای انتخاباتی را به نفع کلینتون تعدیل کنند، فرضیه دست داشتن روسیه در ماجرا را پیش کشیده و می گویند از آنجایی که دولت مسکو طرفدار ریاست جمهوری «ترامپ» است این توطئه را طراحی کرده تا از محبوبیت رقیب دموکرات وی بکاهد.

از اتهام زنی علیه رهبران دموکرات و فرضیه بافی علیه روس ها که بگذریم، همه چیز از سخنرانی «میشل اوباما» همسر رئیس جمهور آمریکا در لزوم کنار زدن نامزد جمهوریخواه تا اظهارات سندرز در ستایش از انسجام حزبی، همه و همه حاکی از نهایی شدن تصمیم دموکرات ها به انتخاب کلینتون است.

حال باید دید که آیا طرفداران سندرز خاطره خیانت حزب دموکرات به خود را فراموش کرده و به کلینتون رای می دهند؟ به هر حال تاثیر جانبداری های غرض ورزانه رهبران دموکرات در انتخاب نامزد نهایی حزب تا همین جای کار به اندازه کافی مخرب بوده و در نظرسنجی ها پای کلینتون را برای سبقت گرفتن از ترامپ حسابی کند کرده است.
 
کلمات کلیدی : هیلاری کلینتون، برنی سندرز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.