نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508719
جزئیات تازه از جنایت خانوادگی در خیابان یخچال
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۸
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ جزئیات جنایتی خانوادگی در خیابان‌های یخچال و پاسداران را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، در ساعت 21 شب گذشته وقوع یک جنایت خانوداگی در خیابان شریعتی - خیابان یخچال به کلانتری 124 قلهک اعلام شد که با حضور مأموران در محل و تأیید خبر کشف اجساد متعلق به یک خانواده سه نفره به‌نام های پژمان 40 ساله، مینو 36 ساله و پارسا 12 ساله، بلافاصله موضوع به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی و قاضی کشیک ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران اعلام شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و در تحقیقات از خواهر مقتوله، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که خواهر مقتوله در مراجعه به منزل خواهرش متوجه آثار خون بر روی نرده‌های دزدگیر خانه خواهرش شده، به مغازه کلیدسازی رفته و مجددا با کلیدساز به منزل خواهرش آمده که پس از باز شدن در منزل با اجساد خواهرش، خواهر زاده اش و همسر خواهرش روبه‌رو و نهایتا موضوع را به پلیس اطلاع داده است.

خواهر مقتوله در اظهاراتش با اشاره به اختلاف مقتوله با همسرش به کارآگاهان گفت: قرار بود امشب مادرمان از مسافرت به یک کشور اروپایی به ایران بازگردد، طبق قرار قبلی با مینو ، حدودا ساعت 14 باگوشی تلفن همراه مینو تماس گرفتم تا قرار رفتن به فرودگاه امام خمینی را با هم بگذاریم اما او پاسخگوی تماس‌های من نبود. چندین بار و در ساعت‌های مختلف با مینو تماس گرفتم اما او پاسخگو نبود، با گوشی تلفن همراه همسرش  پژمان تماس گرفتم اما او نیز پاسخگو نبود، با تلفن همراه پارسا هم تماس گرفتم اما او نیز پاسخگوی تماس های من نشد تا اینکه حدودا ساعت 20:30 به منزل خواهرم مراجعه کردم، زنگ خانه را زدم اما کسی در را باز نمی‌کرد، خودروی مینو و پژمان هر دو در پارکینگ ساختمان بود،  به پشت در آپارتمان آنها در طبقه دوم - واحد ششم رفتم و زنگ زدم اما کسی در را باز نکرد که ناگهان متوجه آثار خون بر روی نرده‌های دزدگیر آپارتمان شدم. می دانستم که مینو و پژمان با یکدیگر اخلاف شدید پیدا کردند و حتی خواهرم چندین بار از پژمان درخواست طلاق کرده بود ترسیدم و به دنبال کلید ساز رفتم ؛ زمانیکه وارد خانه شدیم ، همه جا پر از آثار خون بود ؛ داخل اتاق خواب ، جسد مینو و پژمان افتاده بود و جسد پارسا نیز در داخل حمام افتاده بود با سر وصدای من ، همسایه ها به طبقه دوم آمده و پس از دقایقی پلیس در محل حاضر شد.

در بررسی صحنه جنایت مشخص شد که عامل جنایت پژمان بوده و با جسم تیز اقدام به کشتن همسر و پسر خود کرده و در ادامه به زندگی خودش نیز پایان داده است.

در ادامه رسیدگی به پرونده این جنایت خانوادگی ، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که پدر و مادر پژمان که 68 و 65 سال سن دارند، قرار بوده تا از شهرستان به تهران مراجعه کنند که بلافاصله تماس با این دو نفر آغاز تا در خصوص انگیزه ارتکاب جنایت توسط پسرشان از آنها تحقیق شود اما آنها نیز پاسخگوی تماس های کارآگاهان و دیگر اعضای خانواده شان نبودند، در ادامه کارآگاهان، با شناسایی دفتر کار پژمان در منطقه پاسداران، صبح امروز به این محل مراجعه و پس از ورود به داخل دفتر کار پژمان با اجساد پدر و مادر وی روبه‌رو شدند که مورد جراحت شدید ناشی از جسم تیز قرار گرفته بودند.

در بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته ، کارآگاهان موفق به شناسایی تصویر ورود پدر و مادر پژمان به داخل ساختمان شدند که پژمان نیز آنها را همراهی می‌کرده و پس از دقایقی ، پژمان به تنهایی از ساختمان خارج شده است.براساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل در محل جنایت منطقه پاسداران حضور داشته و تحقیقات از دیگر اعضای خانواده مقتولان پرونده در دستور کار قرار گرفته است.
 
کلمات کلیدی : قتل + قتل خانوادگی + جنایت، خیابان یخچا
 
کیوان سپانلو
Canada
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۹:۵۲:۱۳
با سلام و احترام
لطفن به کتاب خشونت و امنیت در خانواده ناشر نسل پنجره مراجعه کنید. راهکارهایی برای جلوگیری از اینگونه رفتارها داده شده است که بسیار مفید است. (4547386) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.