توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 340616
مشاور دولت ایران در آمریکا محاکمه می‌شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۰
به گزارش فارس، «احمد شیخ‌زاده» از ایرانیان مقیم آمریکا که به دفتر نمایندگی دائم دولت در نیویورک مشاوره می‌داده، حالا به دور زدن تحریم‌ها و فرار مالیاتی متهم شده و باید در برابر قاضی دادگاه نیویورک از خود دفاع کند.

بر اساس گزارش رویترز، «استیو زیسو» وکیل آقای شیخ‌زاده گفته که این فرد دقیقا به «نقض تحریم‌ها، پول‌شویی و مسائل مرتبط با مالیات متهم شده است.»

در اوین جلسه دادگاه که پیش از این با موضوعیت این پرونده تشکیل شده بود، شیخ‌زاده تمامی اتهامات وارده را رد کرده بود؛ بر اساس قانون جزایی آمریکا، در صورتی که یک فرد گناهکار در ابتدای روند دادرسی، اعلام بی‌گناهی کند، مجازات سنگین‌تری را خواهد چشید.

«پاملا چن» قاضی دادگاه فدرال نیویورک، وثیقه‌ای ۳ میلیون دلاری برای آقای شیخ زاده تعیین کرده است و حکم داده که این ایرانی فعلاً حق پا نهادن در دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل را ندارد.

«تالی فرهادیان» دستیار دادستان آمریکا به قاضی گفته که شیخ‌زاده «برای یک دولت متخاصم کار کرده است.»

احمد شیخ زاده ۳ هفته گذشته را در بازداشت سپری کرده است.

در مورد مشابهی که برای ۱۰ تفنگدار آمریکایی رخ داد و این نظامیان بنا به گفته خودشان، به اشتباه وارد آب‌های سرزمینی ایران شده و روانه بازداشت موقت شدند، وزیر خارجه آمریکا طی ۱۰ ساعت ۵ بار به همتای ایرانی خود تلفن زد و تفنگداران بالاخره پس از ۱۴ ساعت آزاد شدند
 
کلمات کلیدی : دولت آمریکا، ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.