توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469416
عسکری:‌ به دنبال مدال در مسابقات جهانی وزنه‌برداری آمریکا هستم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۲۷
‌پولادمرد هرمزگانی تیم ملی ایران گفت: به دنبال کسب مدال در پیکارهای قهرمانی جهان آمریکا هستم تا پس از سال‌ها پرچم کشورمان را در سبک‌وزن به اهتزاز دربیاورم.

‌مجید عسکری در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: چند ماهی است که با مشورت مربیانم تصمیم گرفتم به ۶۹ کیلوگرم تغییر وزن دهم گرچه در رکوردگیری‌ها به حدنصاب این دسته نرسیده‌ام.

وی تصریح کرد: باوجود شرایط رو به جلویی که دارم به موفقیت در این وزن امیدوارم و یقین دارم که می‌توانم در این وزن برای کشورم افتخارآفرینی کنم.

رکورددار نوجوانان، جوانان و بزرگسالان ایران در دسته ۵۶ کیلوگرم با اشاره به اینکه تمامی هدفم حضور قدرتمند در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۷ آمریکا و بازی‌های ۲۰۱۸ جاکارتا اندونزی است، اظهار کرد: به‌طور حتم کادر فنی برای انتخاب بهترین نفرات همه جوانب را در نظر می‌گیرند و البته در چند ماه گذشته از نظر رکوردی در دسته ۶۹ کیلوگرم به حدی رسیده‌ام که بتوانم نظر کادر فنی را جلب کنم و امیدوارم بتوانم دربازی‌های کشورهای اسلامی با کسب نتایج قابل‌قبول، پاسخ اعتماد کادر فنی را بدهم.

وزنه‌بردار دسته ۶۹ کیلوگرم ایران که سابقه حضور در سه دوره رقابت‌های جهانی را دارد، در خصوص انتظارات از وی به‌عنوان وزنه‌بردار باتجربه، خاطرنشان کرد: اگر روزی به این نتیجه برسم که نمی‌توانم در ورزش قهرمانی باشم، دیگر الزامی برای ادامه کار نیم بینم اما به این باور رسیده‌ام که می‌توانم موفق باشم و امیدوارم با بازگرداندن مدال سبک‌وزن جهان، انتظارات را برآورده سازم.

عسکری در خصوص اتفاقات وزن ۶۲ کیلوگرم در المپیک ۲۰۱۶ ریو گفت: پیش از المپیک در دسته ۶۲ کیلوگرم وزنه می‌زدم که با صلاح‌دید مربیان به ریو اعزام نشدم و وزنه‌هایی را که در رکوردگیری تیم ملی در روزهای آخر به ثبت رساندم در صورت اعزام به المپیک و بالای سر بردن همان وزنه‌ها به مدال برنز المپیک دست پیدا می‌کردم .

این وزنه‌بردار  در پایان اضافه کرد: اسکار فیگوئرا، کلمبیایی در حالی قهرمان دسته ۶۲ کیلوگرم المپیک شد که وزنه‌برداران عنوان دار چینی و کره شمالی در این پیکارها حذف‌شده بودند و این موضوع سبب شد سایر ورزشکاران با رکوردهای پایین‌تر روی سکو قرار گیرند.

بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی در ۲۰ رشته ورزشی و از ۲۲ اردیبهشت تا یکم خرداد در باکو برگزار می‌شود. رقابت‌های وزنه‌برداری این بازی‌ها از ۲۲ تا ۲۶ اردیبهشت در منطقه شوولان شهر باکو و سالن وزنه‌برداری آرنا برگزار می‌شود که در سال ۲۰۰۹ ساخته‌شده است و مجید عسگری در دسته ۶۹ کیلوگرم به این مسابقات اعزام خواهد شد.

عسکری با  ۲۵ سال یکی از وزنه‌برداران میدان‌دیده تیم ملی است که در ۵ سال گذشته حضور در مسابقات قهرمانی جوانان جهان (۲۰۰۱)، یونیورسیاد جهانی (۲۰۱۳)، رقابت‌های جهانی بزرگسالان (۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵) و بازی‌های آسیایی (۲۰۱۴) را در کارنامه دارد. او سه بار هم در سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ عضو تیم ملی در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی بزرگسالان آسیا بود . وی دو نایب‌قهرمانی جوانان جهان و قهرمانی بزرگسالان آسیا در سال ۲۰۱۱ را در کارنامه دارد و ضمن آنکه وی در سال ۲۰۱۵ قهرمانی آسیا در تایلند برنز گرفت.
 
کلمات کلیدی : وزنه برداری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.