توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481495
درخواست 2 مرد همسرکش از دادگاه
بخش حوادث الف؛ 21 خرداد 96
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۱
دو مرد میانسال که مرتکب قتل همسران خود شده‌اند، هشت سال است به دلیل نامشخص بودن درخواست اولیای دم، بلاتکلیف در زندان باقی مانده‌اند. آنها خواستار اعمال ماده 429 از دادگاه شده‌اند که می‌تواند باعث آزادی‌شان با قید وثیقه شود.

به گزارش جام‌جم، در نخستین پرونده، مردی به دلیل اختلافات خانوادگی همسرش را خفه کرده است. او صبح دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران گفت: «9 آبان 88 در خانه با همسرم درگیر شدم. او به پدر و مادرم فحش داد و من هم به خفه کردن تهدیدش کردم اما او گفت تو نمی‌توانی هیچ کاری انجام بدهی. من از این حرف عصبانی شدم و با تکه پارچه‌ای که کنار مبل افتاده بود، خفه‌اش کردم. آن موقع دختر دو ساله‌ام هم در یکی از اتاق‌ها بود. همان روز از کاری که کردم پشیمان شدم و خودم را به کلانتری معرفی کردم.» متهم ادامه داد: «اکنون هشت سال است در زندانم. رئیس قوه از طرف دختر خردسالم درخواست دیه کرده اما مادر مقتول قصاص می‌خواهد. مدتی قبل، پدر مقتول نیز فوت کرد و حالا باید وراث او مشخص شوند. این شرایط باعث بلاتکلیفی من در زندان شده است. از قضات می‌خواهم تکلیفم را مشخص کنند.»

دومین پرونده نیز به قتل زنی در 19 مرداد 88 برمی گردد. شوهرش او را با 13 ضربه چاقو کشته بود و قصد خودکشی نیز داشت اما با کمک عمویش از این کار منصرف شد و خود را به پلیس معرفی کرد. اولیای دم این پرونده فرزندان و خواهر و برادرهای مقتول هستند که خواسته‌شان با یکدیگر متفاوت است و همین موضوع باعث بلاتکلیفی هشت ساله متهم در زندان شده است. او صبح دیروز به قضات شعبه دوم دادگاه گفت: «روز حادثه به خاطر اختلافات مالی با همسرم درگیر شدم. ملکی بود که بر سر سند آن مشکل پیش آمد. من عصبانی شدم و همسرم را با ضربه‌های چاقو کشتم. در این چند سال بلاتکلیف در زندان مانده‌ام. فرزندانم رضایت داده‌اند اما سایر اولیای دم قصاص می‌خواهند. آنها برای قصاص من باید سهم دیه فرزندانم را بدهند اما از این کار خودداری کرده‌اند. بنابراین درخواست اعمال ماده 429 را دارم.»

درپایان قضات دادگاه برای صدور رای وارد شور شدند.
 
کلمات کلیدی : قتل+مرد همسرکش +دادگاه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.