توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 226047
«شلیک کن رفیق» (مجموعه شعر)؛ اندیشه فولادوند، نشر ثالث
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۰
شلیک کن رفیق
(مجموعه شعر)
شاعر: اندیشه فولادوند
نشر ثالث، چاپ اول بهار ۱۳۹۳
شمارگان ۱۱۰۰ نسخه
۲۱۵ صفحه، ۱۰۰۰۰ تومان

فروشگاه اینترنتی شهر کتاب، این کتاب را تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کند، در صورت تمایل اینجا کلیک کنید.

****

شاید این روزها اندیشه فولادوند بیشتر به عنوان بازیگر شناخته شود تا شاعر اما او پیش از ورود به دنیای بازیگری با شعر و شاعری دمخور بوده است. حضور اندیشه فولادوند در فیلم سربازهای جمعه ساخته مسعود کیمیایی در زمان خود برای او یک اتفاق مهم به شمار می رفت، نه فقط در بازیگری که حتی در زمینه شاعری چرا که کیمیایی از شعرهای فولادوند به عنوان نریشن در این فیلم استفاده کرد. به هرحال از آن زمان تا کنون اندیشه فولادوند پا به پای بازیگری سرودن شعر را هم پیش برده، برخی از اشعار او توسط خوانندگان موسیقی پاپ اجرا شده اند.

اشعار فولادوند از حال و هوایی خاص برخوردارند، کمتر از آن احساسات زنانه که در آثار دیگر شاعران زن سراغ داریم در آثار او خبری هست و به جای آن مضامینی چون تنهایی، عشق، رفاقت، نوستالژی و دیگر شاخص هایی که در سینمای مسعود کیمیایی نمودی آشکار دارند، در اشعار او نیز قابل ردیابی هستند.

ایفای نقش در فیلمهای «دو ساعت بعد، مهرآباد» «خانوم» و « کلاشینکف» و مجموعه شعر «شلیک کن رفیق» و دکلمه تازه ترین اشعارش در آلبوم «یک خیابان سهم یک افسانه نیست» با آهنگسازی کارن همایونفر از جمله آخرین فعالیت های او محسوب می شوند. مجموعه شعر قبلی فولادوند «عطسه‌های نحس» نام داشت.

پرداختن به جنگ ایران و عراق و نسلی که با آن درگیر بوده اند از جمله مهمترین دغدغه‎های اندیشه فولادوند در کتاب «شلیک کن رفیق» محسوب می شود.

درباره این کتاب بیشتر بخوانید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«شلیک کن رفیق» (مجموعه شعر)؛ اندیشه فولادوند، نشر ثالث