توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 170544
هدف پهپاد آمریکایی از ورود به خاک ایران
جانشین فرماند کل سپاه پاسداران با بیان اینکه هدف پهپاد آمریکایی شناسایی اطلاعاتی وضعیت زیرساخت‌های نظامی و اقتصادی ایران بود، تأکید کرد: فناوری‌ پیشرفته‌ شناسایی پهپادها ر اختیار داریم.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۰۴
سردار حسین سلامی جانشین فرماند کل سپاه پاسداران در گفتگو با تسنیم، با اشاره به ارسال پهپاد پریدیتور به فضای فوقانی آب های سرزمینی ایران در هفته گذشته، گفت: هدف از ارسال پهپاد آمریکایی به خلیج فارس شناسایی اطلاعاتی بوده است تا آنها از وضعیت زیرساخت‌های نظامی و اقتصادی آگاه شوند.وی هدف اساسی این پهپاد آمریکا را کسب اطلاعات دانست و افزود: اگر توانایی شناسایی این پهپادها را نداشتیم هرگز نمی توانستیم به آنها اخطار و به سمت شان شلیک کنیم.جانشین فرماند کل سپاه پاسداران تصریح کرد: پهپادها، پرنده هایی ریز جسته ای هستند که جز با استفاده از ابزارهای فنی قابل تشخیص نیستند بنابراین کشف و شناساسی آنها نیاز به فناوری‌های پایه‌ای پیشرفته‌ای دارد که ما این فناوری ها را در اختیار داریم.سردار سلامی همچنین تأکید کرد: ما می توانیم این پهپادها را تشخیص داده و به موقع پرنده‌هایی را بلند کنیم تا این پرنده‌ها، پهپادها را رهگیری و به سمت آنها شلیک کنند و این بدان معنی است که سیستم شناسایی بسیار "دقیق فنی" وجود دارد که این کار را انجام می دهد.

پنج شنبه شب گذشته به وقت تهران برخی منابع خبری آمریکایی از درگیری دو جنگنده نیروی هوایی ایران با یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکا بر فراز آب های خلیج فارس خبر دادند.وزارت دفاع آمریکا پنتاگون در این باره گزارش داد، "دو هواپیمای ایرانی در ساعت ۴ و ۵۰ دقیقه صبح اول نوامبر با یک پهپاد آمریکایی درگیر شده اند." وزارت دفاع آمریکا عملیات این پهپاد را نظارتی و محرمانه عنوان کرده بود.این پهپاد پریدیتور نام داشت و از نوع پهپادها MQ بود. این پهپاد پیشتر در جنگ لیبی و در حمله نظامی به شهر مصراته به کار رفته بود. پریدیتور برخلاف آر کیو ۱۷۰ فقط هواپیمای شناسایی و جاسوسی نیست، بلکه قابلیت رزم هم دارد.

مقامات نظامی ایران پس از انتشار این خبر اعلام کردند که پهپاد آمریکایی وارد خاک ایران شده است و در صورت تکرار اینگونه اقدامات، برخورد شدیدتری با آن خواهند کرد.
کلمات کلیدی : هدف پهپاد آمریکایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.